dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Unisex: Savanyú a Porcukor

Unisex - Savanyú a Porcukor

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Unisex
Album: Keressük!
Szövegírók: Orbán Tamás
Erdélyi László
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 4636 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Savanyú a Porcukor

Nézd, nem komolyan gondoltam,
hogy pénz, és szívügyekben gondom van
na de volt ilyen, mindig volt ilyen
hogy savanyú a porcukor oh-oh-oh
de nem igaziból

Rég rendben van az élet már
de még az ember mindig többet vár
vajon miért van ez ,mindig miért van ez
hogy savanyú a porcukor oh-oh-oh
de nem igaziból

Na jó ma nem találok több rosszat
na jó ma nem találok több rosszat
az szó lustálkodhat naphosszat
(jó, jó, jó lustálkodhat naphosszat)
de hát volt ilyen, mindig volt ilyen
hogy savanyú a porcukor oh-oh-oh
de nem igaziból

Nézd nem komolyan gondoltam,
ha minden ok, nincs semmi gond
ha minden ok, nincs semmi gond
pénz es szívügyekben gondom van
ha minden ok, nincs semmi gond
ha minden ok, nincs semmi gond
na de volt ilyen mindig volt ilyen
hogy savanyú a porcukor oh-oh-oh
de nem igaziból

Minden ok, nincs semmi gond
(8x)

Vajon miért van ez, mindig miért van ez
hogy savanyú a porcukor oh-oh-oh,
de nem igaziból

Míg helyzet van nincs szükség a kulcsokra (Helyzet van)
csak fáj hogy másé még a puncstorta (Rendben van)
így is jó nekem, igen jó nekem
csak savanyú a porcukor oh-oh-oh
de nem igaziból


Minden ok, nincs semmi gond
(8x)

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Il Divo vagy Il Volo: Miben különbözik a két hasonló csapat?

Az idei év legizgalmasabb zenei eseményeiként két férfi operapop csapat, az Il Divo és az Il Volo is fellép Budapesten


Az Il Volo november 14-én az MVM Dome-ban, az Il Divo pár hónappal hamarabb, június 25-én szintén ugyanott. A két együttes annyira hasonlít egymásra, hogy könnyű összetéveszteni őket. Ugyanazt a zenei műfajt képviselik, hasonló nevük van, lenyűgöző férfi harmóniákat és nemzetközi stílust mutatnak be. Azonban jelentős különbségek is vannak köztük.



Az Il Divo a popera műfajban a klasszikus operai drámaiságot és érzelmi mélységet hangsúlyozza

Fotó: Il Divo

 

Tobzódhatnak idén a popera rajongók, hisz két nagy kedvenc, a műfaj két legnagyobb képviselője is fellép Budapesten


Köztük sok a hasonlóság, így a forma, a műfaj, mi több, mindketten szerepeltek az "American Idol" műsorban, és jó kapcsolatot ápolnak Barbra Streisanddal is.

 

Bár minkét csapat neve hasonlóan cseng, jelentésükben nagyban különböznek. Míg az Il Divo név jelentése "isteni előadó" vagy "a díva férfi megfelelője", addig olaszul az "Il Volo" jelentése "a repülés". A két név utalhat arra, hogy az Il Divo hangjai érettebbek, az Il Volo inkább fiatalos lendületet és frissességet hoz a műfajba. Különbség a két együttes közt az énekesek nemzetiségében is van. 


Az Il Volo tagjai mind olasz fiatalok: Gianluca Ginoble (bariton), Piero Barone és Ignazio Boschetto (tenorok), akik a popera műfajának egyik legkiemelkedőbb képviselői, és a Három Tenor örökségét viszik tovább. 



Az Il Volo fiatalos lendületet és frissességet hoz a műfajba

Fotó: Il Volo


Az Il Divo egy Egyesült Királyságból származó énekegyüttes, azonban különböző nemzetiségű tagokból áll: egy svájci, egy francia és két Egyesült Államokból származó énekes alkotja a formációt, egyikük Steven LaBrie, aki a korábbi oszlopos tag, Carlos Marín tragikus halálát követően vált a csapat népszerű baritonjává.

 

Stílusukban az Il Volo inkább a klasszikus operai hagyományokat modern popos köntösbe bújtatja, fiatalos lendülettel és könnyed crossover stílussal. 


Az Il Volo muzsikáját itt tudod meghallgatni.


Ők a klasszikus és a pop zene finom, ízléses keverékét adják, a crossover műfaj egyik legkiemelkedőbb képviselőjeként. Míg az Il Divo a popera műfajban a klasszikus operai drámaiságot és érzelmi mélységet hangsúlyozza, érettebb vokális előadásmóddal. 


Az Il Divo hangzása tehát inkább a nagyszabású, érzelmes operai előadásmódot ötvözi a popzene elemeivel, így a klasszikus zene és a pop közötti határokat egyensúlyozza.

 

Hallgass bele az Il Divo zenéjébe itt.


Ha ezek után is még akadnak kérdések, a legjobb, ha mindkét koncertet megtekintjük idén Budapesten, mert az megkérdőjelezhetetlen, hogy az Il Divo és az Il Volo népszerűsége is az egekben szárnyal, és felejthetetlen élményt nyújtanak mindketten. Június 25-én az Il Divo, november 14-én pedig az Il Volo, mindketten az MVM Dome-ban.


Fotók: koncertpromo.hu

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás