dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Dj Szatmári: Átok vagy áldás

Dj Szatmári - Átok vagy áldás

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Dj Szatmári
Album: Keressük!
Szövegírók: Szatmári István
Czifra Sándor
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Miről szól a(z) 'Átok vagy áldás' dalszöveg ?
A szerző nem tudja eldönteni, hogy átok vagy áldás, hogy beleesett a szerelembe, ami eleinte játéknak tűnt, de túlságosan komolllá vált. A távozását követően hiányát próbálja tagadni, de úgy érzi, a másik újra fel fogja hívni. Egy alkalommal távol volt, messze repült, de visszatért hozzá, ázott szárnyakkal egy nyári vihar után. A szerző továbbra is vágyik a másikra, de tudja, hogy nem szabadna. Végül, a szerző azt állítja, hogy vigyázni fog a másikra.
Nyomj egy like-ot ha tetszik ez a rovat!
Megtekintve: Ma 1, összesen 82819 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Átok vagy áldás

Átok vagy áldás
azt nem is tudom,
hogy megszerettem őt.
Úgy szíven talált,
játéknak indult de úgy alakult,hogy túl komolyra fordult.
Ugyanúgy szomjazlak én, mint záport a sivatag egy pillantásod után.
Egy kicsit még legyen most úgy, ahogyan nem szabad csak büntess egy éjen át.
Úgy vigyáznék rád,
majd vigyázok rád.

Hullnak a könnyeim,
Becsapott már megint
emléked illúziója.
Ördög vagy angyal volt?
Szívembe belekarmolt,
álmodom néha még róla.

Megsárgult képeit nézhetem,
Ez maradt meg nekem
A titkot másnak súgja.
Hiányát tagadom,
jön majd ha akarom.
Felhívja számomat újra.

Mennie kellett,
hát messze repült,
Vitték a vágyai.
de visszatalált hozzám,
Egy nyári vihar után, elázott kis szárnyain.
Ugyanúgy szomjazlak én, mint záport a sivatag
egy pillantásod után.
Egy kicsit még legyen most úgy,
ahogyan nem szabad, csak büntess egy éjjen át.
Úgy vigyáznék rád
majd vigyázok rád.





előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A Mátyás-templomban felcsendülő koncerttel indítják az évadot a Magyar Rádió Művészeti Együttesei

A Mátyás-templomban Barokk koncerttel indul szeptember 12-én a Magyar Rádió Művészeti Együtteseinek új évada - egyebek mellett erről beszélt Héja Domonkos, az MRME fő-zeneigazgatója a közszolgálati médiában.

 

Szeptembertől kiemelt figyelmet kap a Magyar Rádió Énekkara, amely ebben az évadban ünnepli fennállásának 75. évfordulóját.

 

A jubileum alkalmából egy oratóriumbérletet is meghirdettek


Ennek az első hangversenyén, szeptember 24-én Mendelssohn Paulus című oratóriumát adják elő a Zeneakadémián. A koncerten közreműködik a Magyar Rádió Zenekara is, Kovács János vezényletével. 


Ezen a koncerten derül fény arra, kik kapják az Évad Művésze díjakat a zenekar és énekkar művészei közül.

 

Az énekkar Csillag Béni karnaggyal is fellép majd, akivel egyéb művek mellett Herbert Howells ritkán hallható Requiemjét is előadják. Idén is meghirdették a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának Variációk kamarazenére című sorozatát.

 

A műsor összeállításában a Magyar Rádió Zenekarának tagjaiból alakult együttesek teljesen szabad kezet kapnak. Így 


ezek a hangversenyek egyrészt örömzenéléssé válnak, másrészt remek tréninget jelentenek a muzsikusoknak, akik ilyenkor a zenekari játékból kilépve szólistaként tudnak szerepelni.

 

Az évad során több külföldi művész is érkezik vendégként a zenekarhoz


Az egyik koncertet például Erik Bosgraaf vezényli majd. A holland furulyaművész és zenetudós mellett a Magyar Rádió Zenekarának művészei is közreműködnek szólistaként ezen a hangversenyen a Zeneakadémia Nagytermében.

 

Az idei évadban olasz estet rendeznek a Müpában, a Női energiák című hangversenyen pedig Delyana Lazarova a Utah-i Szimfonikusok és a BBC Skót Szimfonikus Zenekar vezető vendégkarmesterével és a fiatal moldovai hegedűművésszel, Lilia Pocitarival találkozhat a közönség.

 

A nemzetspecifikus estek között emellett szerepel egy brit est is, Howard Williams karmester közreműködésével.

 

A fő-zeneigazgató a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorának is a vendége volt, ahol egyebek mellett arról beszélt, fontosnak tartja, hogy legyenek olyan programjaik - köztük anyák napi, Mikulásváró és farsangi rendezvények - amelyeken az egész család részt vehet. Ezekkel a programokkal a nagyszülők, szülők mellett a gyerekeket is szeretnék megszólítani.


Kiemelt kép: illusztráció/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás