


| Előadó: | Szécsi Pál |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Hajnal István |
|
Berki Géza |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | sláger |
| Címkék: | Keressük! |

Egy gyékényen veled a strandon,
tűzkévében, rekedtes hangon
szólni hozzád nagy néha egy-két szót.
Együtt lenni, csodának tűnő,
együtt lesni, ahogy a fű nő,
nem reméltem egyszerre ennyi jót.
Dolce, dolce parniente, ez azt jelenti:
ó, te édes semmittevés.
Dolce, dolce parniente, semmit se tenni,
ó, de jó ez nem is nehéz.
Ám a gondolat persze messze száll,
annyi mindenféle tettre kész.
Dolce, dolce parniente, semmit se tenni,
csak épphogy lenni, olyan mesés.
Jobbra balra nyüzsög a jó nép,
én meg mintha álomban volnék,
téged nézlek, ez sokkal többet ér.
Egy gyékényen fekszünk mi ketten,
várok szépen, kicsit ijedten
hogy s mint lesz, ha a vállunk összeér.
Dolce, dolce parniente, ez azt jelenti:
ó, te édes semmittevés.
Dolce, dolce parniente, semmit se tenni,
ó, de jó ez nem is nehéz.
Ám a gondolat persze messze száll,
annyi mindenféle tettre kész.
Dolce, dolce parniente, melletted lenni,
semmit se tenni nagyon nehéz.
Jaj, nagyon nehéz.
Hű, de nehéz.


Új korszak kezdődik a NÉKED történetében: megjelent a zenekar első nagylemeze, mely a Sodor a szél címet kapta. Már látható a dalhoz készült videóklip is, amely vizuálisan is tovább mélyíti az album világát.
„Az évet az első nagylemezünk megjelenésével indítjuk, ami számunkra hatalmas mérföldkő” – mondja a zenekar. A Sodor a szél videóklipjét Török Arnold (Nidel Films) készítette, és a következő napokban további három klip is érkezik az album dalaihoz.
“Igyekeztünk minden dalunkat egy-egy videóval megjelentetni a legnagyobb videómegosztón, amit nagyobb stáb hiányában házon belül oldottuk meg. Olyan is volt, hogy egy nap alatt két klipet vettünk fel, sokszor a helyi tájak adta lehetőségeket használtuk ki. “
“A tavalyi évben több neves klubban is felléphettünk Magyarországon a 4S Street vendégeként, ami óriási lendületet adott számunkra. Ezenkívül a nyáron szinte kivétel nélkül minden hétvégén játszottunk Erdélyben is, ahol bizonyossá vált számunkra, hogy a közönségnek is tetszenek a dalaink, egyre többen éneklik a szövegeinket”
A NÉKED két lemezbemutató koncerttel is készül
Február 5-én Csíkszeredában, az Ólommadárban, február 7-én pedig Gyergyóalfaluban, a Petőfi Sándor Művelődési Házban mutatják be élőben az új dalokat. A Sodor a szél fizikai formátumban is megjelenik, amelyhez elsőként a lemezbemutató koncerteken juthat hozzá a közönség. Az eseményekre szóló elővételes jegyek az In-Time felületén érhetők el.
A NÉKED 2024 tavaszán alakult Gyergyószentmiklóson. A zenekar tagjai: Fodor László (ének, akusztikus gitár), Péter Gellért (dob), György Alpár (gitár), Ioni Eduárd (billentyűk) és János László (basszusgitár).
Zenéjük a pop rock és az indie világából táplálkozik
Alig két év alatt közel 50 élő koncert, Legszebb Erdélyi Magyar Dal jelölés, valamint több mint 50 ezer megtekintés a legnagyobb videómegosztón – mindez jól mutatja, hogy a NÉKED az erdélyi és magyarországi könnyűzenei színtér egyik friss, lendületesen fejlődő szereplője.