Előadó: | Szentivánéji álom (musical) |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Müller Péter Sziámi |
Szakcsi Lakatos Béla |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | worldmusical |
Címkék: | Keressük! |
(Puck):
Szellemvizsgán fő szempont: a szellem!
(Haverok):
A szellem, a szellem!
(Puck):
Készülj fel, hogy izgulnod ne kelljen!
(Haverok):
És könnyedén átmehess...
(Puck):
A szellemvizsgán, ha megbuknál, azért is volna kár,
Mert attól fogva a földön minket sohasem láthatnál
És a nagy mulatság, az a pompás játék szűnne már
És ha nem jöhetnénk,
Csalóka álmod honnan törne rád, hogy’ látnál csodát?
S attól fogva min bosszankodnál?
(Haverok):
A szellemvizsgán fő szempont a szellem
(Puck):
Egy szellem, az jellem!
(Haverok):
Mi nem vétünk a nagy törvények ellen
(Puck):
Hát tréfálni érdemes
A szellemvizsgán, ha megbuknál, sajnálnánk azért,
mert attól fogva földhöz, porba ragadna itt a nép!
(Együtt):
És a nagy mulatság,
az a sok pompás játék szűnne már
Csalóka álmod honnan törne rád?
Hogy’ látsz te nagy csodát?
S attól fogva min bosszankodnál?
(tánc)
(Tündér nyelvű kántálás)
(Puck):
A szellemvizsgán, ha megbuknál, azért is volna kár,
Mert attól fogva a földön minket sohasem láthatnál
(Mindenki):
És a nagy mulatság,
az a sok pompás játék szűnne már,
és ha nem jöhetnénk,
Csalóka álmod honnan törne rád?
Hogy’ látsz te nagy csodát?
S attól fogva min bosszankodnál?
És a nagy mulatság,
az a sok pompás játék szűnne már
És ha nem jöhetnénk,
Csalóka álmod honnan törne rád?
Hogy’ látsz te nagy csodát?
S attól fogva min bosszankodnál?
(A 3 tündér):
Ha nem jöhetnénk
azt észrevennéd
Ha nem jöhetnénk
Azt nem szeretnénk
ha itt se lennénk
Ha nem jöhetnénk
Azt nem szeretnénk
A színpadon köszönthetjük – mások mellett – Vágó Bernadettet, Bori Rékát, Ember Márkot, Serbán Attilát, Veréb Tamást, Szinetár Dórát és Puskás-Dallos Pétert is.
Lebilincselő utazásra hívja a nézőket a Habsburgok fényűző, mégis tragikus világába a Sisi életét megidéző Elisabeth című musical. A világ számos országában méltán híressé vált darab magyar adaptációját október 3-tól mutatja be az Erkel Színház. Most az eddig titkolt szereposztásról is lehullt a lepel.
Több mint 30 éve debütált a bécsi Theater an der Wien színpadán, és azóta is a musicalirodalom legkiemelkedőbb alkotásaként, világszerte kultikus darabként tartják számon a Habsburg császárné, Sisi sorsának egyedi arcát bemutató, Elisabeth című darabot.
Az előadás nem csupán egy történelmi musical, hanem egy mélyen emberi dráma a szerelemről, veszteségről és a halál elkerülhetetlenségéről, amely új megvilágításba helyezi a császárné alakját és örökségét. Michael Kunze szövegkönyve és Sylvester Levay zenéje egyaránt arra törekszik, hogy Sisi életének árnyalt, érzelmekkel teli oldalát tárja fel, miközben a Halál karaktere nemcsak fenyegető, hanem szenvedélyes és szinte szerelmes figuraként jelenik meg a színen. A darab a zenés színház műfajában újszerű módon ötvözi a történelmi eseményeket és a személyes sorsokat. Szente Vajk rendezése pedig egyedi megközelítést kínál azzal is, hogy
Sisi életszakaszait kettéválasztva külön szereplőt szán a fiatal és az érett, nőiességében kiteljesedett címszereplő megformálására.
A színház ezúttal is különleges módját választotta a szereposztás bemutatásának
Az Erkel homlokzatáról egy többszáz négyzetméteres fátyol ereszkedett alá az épület előtt összegyűlt közönség segítségével, megidézve ezzel Sisi – az előadásban is hasonlóan visszatérő - esküvőjét. Ezután lebbent le a fátyol a darab szereposztásáról is. Eszerint Elisabeth szerepét Vágó Bernadett és Bori Réka játssza, a fiatal Sisit Kovács Gyopár és Pásztor Virág alakítja. Puskás-Dallos Péter és Cseh Dávid Péter Ferenc József, míg Veréb Tamás és Koltai-Nagy Balázs a Halál szerepében lép színpadra. Luigi Lucheni Ember Márk és Serbán Attila lesz az Erkelben, Zsófia főhercegnőt pedig Szinetár Dóra alakítja.