Előadó: | Rómeó Vérzik |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Kovács Koppány Kálmán Zsolt Szamaránszky János |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Fehér pont a fekete vásznon,táncol a Hold az égen,
táncolok én is egyre, táncolok kint a téren.
Szellemet játszom, látható testem játszik
a testem igen, de a tű hegye már nagyon tompán látszik,
testem igen, de a tű hegye már nagyon tompán látszik,
testem igen, de a tű hegye...
Hátra nézek 100ezerszer, becsukott szemmel látlak,
kezedbe temeted arcod, könnyeid velem játsznak
Csendes tengert játszunk, én vagyok a hajó,
csak a vihar jönne már, az lenne a jó
csak a vihar jönne már, az lenne a jó
csak a vihar jönne már...
Hegyeken játszunk tovább, mély zuhanás aztán felfelé
fele felénél megállunk, tenger lesz a könnyeidből,
könnytengerben úszom tovább
a testem itt marad de a lelkem elszáll,
könnytengerben úszom tovább,
a testem itt marad, lelkem elszáll.
Engem nem akart az ember, eltemette magát örökre!
Hiába nézek fel az égre, nem tekint senki le a Földre,
legyen egyszer ennek már vége, ne hiába nézzek fel az égre!
Ne temesd el magad örökre, kérlek gyere vissza végre!
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik