


| Előadó: | Szécsi Pál |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Márkus Magda |
|
Márkus Alfréd |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | sláger, táncdal |
| Címkék: | Keressük! |

Str.:
Rég volt rég, hogy a mindenség
csak te voltál, szép Natasám!
Elhagytál, s bár a lelked fáj,
ne is gondoljál te ma rám!
Hulló hó, hervad minden ág,
nyílik még orgonavirág.
Eljössz majd, ha a szíved hajt,
hogy szeress engem igazán.
Refr.:
Ha majd a tavasz szívünkbe újra visszatér,
elmúlik a tél, s elszáll a dér.
Ugye Natasám, leszünk még boldogok talán
régi szerelem új hajnalán.
De szép lesz minden, ragyog ránk majd az ég,
s a szomjas számon megint a csókod ég úgy, mint rég.
Ha majd a tavasz szívünkbe újra visszatér,
elmúlik a tél, s elszáll a dér.
Str.:
Elmúlt bár szívem mégis vár
vissza fájóbban ma talán.
Szép vagy, szép, s mint egy álomlép,
látlak álomként, Natasám!
Nincs szívemben, csak a remény:
lesz még tán szíved az enyém.
S úgy, mint rég, szállunk együtt még
majd a boldogság vonatán.
Ha majd a tavasz… (Refr.)



Szó sincs retróról, de mindenképpen hangos időutazás a kétezres évek hazai könnyű-rock alapvetéseit egy színpadon látni.
A populárisabb Zanzibar nemrég múlt 25 éves, a vérbeli rock ’n roll brigád, vagyis a felvidéki Rómeó Vérzik pedig kereken három évtizedet ünnepelt novemberben. És bár a starttól mindkét csapat esetében évtizedek teltek el, tagok távoztak és érkeztek, gitárok törtek, meg aranylemezekkel telt meg a fal, egy valami nem változott: a zenéjük őszintesége.
- Nem vagyok az a típus, aki a múltba réved és azon töri a fejét, mit rontott el.. Soha nem függtünk senkitől, és ez adott nekünk igazi szabadságot
- mondta a Rockstar Magazinnak a Rómeó Vérzik frontembere, Koppány, amikor arról kérdezték, lenne-e olyan 30 év távlatából, amit mai fejjel másképpen csinálna.
Persze ha szabadságról meg hitelességről van szó, ahhoz Terecskei Ritáéknak is lesz pár szava, hiszen hiába változtak az idők az alakulásuk óta, ők az elmúlt – már több mint - negyed században kitartottak amellett az őszinte rockvonal mellett, amivel 1999 januárjában legendásan útnak indultak, hogy
olyan slágerek adjanak a hazai könnyűzenének, mint az Igazi nevem, vagy az Ádám keresi Évát és a Szerelemről szó sem volt.
Nem csak nosztalgia várható, hanem ugrálós-éneklős rockbuli is készül
Már csak azért is, mert a Rómeó Vérzik Koppánya kis kényszerpihenője után az Akvárium színpadán tér vissza a fővárosba, hogy még az eddiginél is nagyobb energiával csapjon a húrok közé, legalább annyira pörgős nótákkal, mint
Az Ördög, az Isten, az Élet és a Halál, a Keleti rock és roll, a Kiskakas pedig pláne, hogy nem maradhat le a setlist-ről.
A két zenekar amúgy még sosem turnézott együtt, úgyhogy ez a mostani, március 7-i koncert igazi hazai rocktörténeti különlegességnek számít majd.