Előadó: | Szécsi Pál |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Halmágyi Sándor |
Fáy András Attila |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | sláger, táncdal |
Címkék: | Keressük! |
Ha egyszer ez van, ezt kell szeretni,
a régit végre el kell feledni.
Az ember sose éljen tétlen,
lépjen csak előre tovább, az jó.
Egy tévedéssel több vagy kevesebb,
ha nem nagy ügy, a méreg nem esz meg.
De lehet, hogy nem életképes,
téves a filozófiám.
Forog a Föld, a lomha idő odébb áll.
Nézd, a hercehurca elég már.
Nekem ez a jó, lá-lá-lá-lá-lá-lá
Másnak ez a jó, lá-lá-lá-lá-lá-lá,
Ilyen a világ.
Ha jön egy idegen, lá-lá-lá-lá-lá-lá
Nem hagy hidegen, lá-lá-lá-lá-lá-lá
Ó, ó-ó-ó-ó ...
Ha egyszer ő van, őt kell szeretnem.
A régi nótát el kell felednem.
Az ember sose éljen tétlen,
lépjen csak előre tovább, ez jó.
Ha egyszer ő van, azt kell szeretni.
A régit végre el kell feledni.
Az elavultat rontom, bontom,
s mondom: csak előre tovább.
Csak mindig így tovább
Hát előre tovább,
Lá-lá-lá-lá
Előre tovább
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik