Előadó: | Belga |
---|---|
Album: | Gyémánt |
Megjelenés: | 2010 |
Hossz: | 2:57 |
Szövegírók: |
Jáger Barnabás Még5Milliárd (Jáger Barnabás) Tokyo (Győrffy Tamás) Titusz Bauxit (Kékesi Balázs) Kocsordi Attila Bicskei Titusz Kékesi Balázs Tokyo |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Chameleon Records |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Nem imádlak,
Nem szeretlek,
Nem akarok veled élni.
Sem a jóban,
Sem a rosszban
Nem akarok együtt lenni
Veled, mert nem szeretlek,
Váljunk el hát kedvesem.
A pert majd én intézem,
A ház a kocsi tiéd lesz.
Nem kell többet főzni rám,
A zoknimat kimosni,
És a szennyest az ablakba
Szépen kiteregetni.
Nem tetszik a szemed színe,
Nem tetszik a frizurád,
Nem tetszik a nadrágod,
Nem tetszik a szoknyád.
Rég kiégtünk kedvesem,
Nem vagyunk már gyerekek,
Itt az idő különválni
És elkezdeni egy új életet.
Elmegyek ma kedvesem
Még ma éjjel elmegyek
És nem jövök vissza hozzád
Soha többet kedvesem
Én nem szeretlek
Te sem szeretsz
Váljunk el hát szép csendesen
Amíg élek elfelejtlek
És te is elfelejthetsz engem
Érik a, érik a barack belseje
Válik a, válik a magva vele
Jó volt, szép volt még az eleje
De édes a válás, mint a derelye.
Nem hívlak és nem is kereslek,
Beadtam már jogilag a keresetemet.
Néked adom a rotációs kapát,
Enyém lesz a kismotor és nagyobb lapát.
Elmegyek ma kedvesem,
Még ma éjjel elmegyek
És nem jövök vissza hozzád
Soha többet kedvesem
Én nem szeretlek
Te sem szeretsz
Váljunk el hát szép csendesen
Amíg élek elfelejtlek
És te is elfelejthetsz engem
Havonta 1-szer mosol rám
Főzni sem tudsz, angyalkám
Takarítani sem szoktál
Mire föl pampogsz, csak azt tudnám
Jocónak is beszóltál
És megvédtelek, bizony ám
Pedig igaza volt a Jocónak
Oda sem mehetünk már
Megkaptad a Corollát
De leégetted a kuplungját
Akárhányszor beleültél
Meghúztad az oldalát
Pakold össze a cuccaidat
Én három napig nem leszek
De a laptévéhez hozzá ne nyúlj
Mert eltöröm a kezedet
Igen, azt mondtam, hogy örökre
De akkor nem tudtam, hogy ez lesz belőle
Hogy a segged is ki van nyalva
De te nem becsülsz meg engemet!
Elmegyek ma kedvesem
Még ma éjjel elmegyek
És nem jövök vissza hozzád
Soha többet kedvesem
Én nem szeretlek
Te sem szeretsz
Váljunk el hát szép csendesen
Amíg élek elfelejtlek
És te is elfelejthetsz engem
Idén harmincadik alkalommal rendezik meg Balassagyarmaton a Szent Anna-napi Palóc Búcsút, mely az évtizedek alatt folklórfesztivállal egészült ki; a július 24. és 27. között zajló négynapos programsorozat teljeskörű, különleges alkalom a palóc identitás ünneplésére, ahol népzene, néptánc, kézművesség és vallási hagyományok találkoznak.
A búcsú Magyarország egyik legjelentősebb hagyományőrző eseménye, Nógrád vármegye legszebb népünnepélye, a fesztivál teljes képet nyújt a régió kulturális gazdagságáról.
A rendezvény csúcspontja a vasárnapi népviseletes búcsújáró menet és a szabadtéri ünnepi szentmise, amelyre több ezer látogatót várnak.
A rendezvény nemcsak a palócság, hanem a magyar kultúra ünnepe is, "örökség, amely él és közösséget teremt, rendíthetetlen hit, amely a határ mentén megmutatja nemzeti összetartozásunk erejét".
Az eseménysorozat 24-én, csütörtökön kezdődik a Palóc Múzeumban határtérségi kerekasztallal és borsétával.
Pénteken a múzeum szabadtéri gyűjteményében mesejáték várja a gyerekeket, a Jánossy Képtárban kiállítást nyitnak Palócország kézműves kincseiből. Este Kecskeméthy Lilla, Varga Zsolt, Nagy Balázs, Takács Éva Bianka és Chelemen Paula ad közös koncertet Indulj el egy úton címmel a Civitas Fortissima téren.
Sebestyén Márta életmű koncertjének a Római Katolikus Főplébánia Templom ad helyet szombat délután, a koncert vendége lesz Andrejszki Judit.
A szombati programban folkudvarrá alakul a Palóc Múzem
Este a múzeumnál tartják a Szent Anna ájtatosságot, amelyen készülnek a búcsúra, a szabad ég alatt imádkoznak a nemzet megmaradásáért, a gyermekáldásért és a családokért.
A Civitas téren a palóc ízek utcája, vásári kavalkád, mesterségek műhelye és palócföldi népi iparművészek várják a látogatókat.
Bemutatkoznak a Nemzetközi Dudás Találkozó résztvevői, valamint Palócország meghívott falvai, de bemutatják Magyarország és Szlovákia sokszínűségét és kulturális értékeit is.
A Virtus Kamara Táncegyüttes színpadi műsorát a Dobroda zenekar kíséri, majd elkezdődik "Szent Anna szépei" versenye, a palóc lányok és asszonyok viseleteinek vetélkedése.
Este a Kerekes Band ad koncertet, a szombati nap táncházzal zárul.
Vasárnap rendezik meg a palóc búcsút Szent Anna tiszteletére
A résztvevők a főplébánia templom előtt gyülekeznek 9:30-tól, majd 10 órakor indul a népviseletes búcsújáró menet a Palóc ligetbe. Útközben imádságot tartanak a múzeum szabadtéri gyűjteményében található szandai káponkánál.
A 10:30-kor kezdődő, a szabadtéri Palóc színpadon tartott ünnepi szentmisén Udvardy György veszprémi érsek és Turai János kanonok, plébános végzi a szertartást. Közreműködik a balassagyarmati Szent Felicián Kórus, a rimóci rezesbanda, Lőrincz Sarolta Aranka, valamint az Ipoly-mente hagyományőrzői.
Fotók: Palóc Búcsú Facebook