[eFUeRA]
Ahonnan jövök onnan követnek: TB
Először az NB1, a végén mienk a VB
Mer kb. itt holtig tanul, aki figyel
Aki nem lát eltemet, a lelkemet nem engedi el
Azt se látom rajtad jampi vagy kampi
Azt vallod, hogy csak a boxban jobb adni, mint kapni
A kampókéz adjon pacsit napi szinten
Addig ameddig rá nem jössz, hogy már nem csak kezed nincsen
Aki kamált az lincsel leszopott
Többé már nincs csel, aki rajtad volt leszokott
A csoport kitagadott le ne tagadd
Azt mondod megvilágosodsz, amire lemegy a nap? (Haggyadmá'!)
Az a sztori, hogy porig aláz a pórnép
Megdöfném a kezedet, hogyha én rózsa volnék
Nesze neked kórkép! Itt van! Akkor lenne jólét
Hogyha kettő lenne belőlem, mikor én egyet szólnék
[AKR]
Szevasztok! Habár farkatok nincsen, de basztok!
Ilyen ez a világ! Sok a gebasz, nektek minden legaz drog
Azért szúrjuk, hogy végre ne kattogj!
[eFUeRA]
Olyan a világ nem világít be
A sötétben mi adjuk a világit be
Minket nincs, aki irányít
De a fény az alagút végén hiányzik
Olyan a világ nem világít be
A sötétben mi adjuk a világit be
Minket nincs, aki irányít
De a fény az alagút végén hiányzik
[AKR]
Nem futok el a sors elől, szemben állok vele
Formálom az életem, táncolok az éleken
Csak a szó! Nincsenek autók meg ékszerek
Részegen a dühtől nem filózok mért szeret
Átvészelek mindent mit elémbasz az élet
Bár eleget kaptam, de éhezek, még nem fékezek
Nekem a létező élvezet, az ha a tiedé én leszek
Érkezek időben, nem várok senkire
Az a raj, aki a saját portréját festi le
Nem másét, nem másít, amit elhiszek
Hogy kevés, az út előttünk fekszik el
Aki gyenge, most ketten, na hessz ide fasz
Hogy érjem el a passzt, amit messzire adsz le
Kergetnek asszem, futsz, de nem kapsz el soha
Előbb tudd, hogy nem én vesztek sokat!
[eFUeRA]
Szevasztok! Habár farkatok nincsen, de basztok!
Ilyen ez a világ! Sok a gebasz, nektek minden legaz drog
Azért szúrjuk, hogy végre ne kattogj!
Olyan a világ nem világít be
A sötétben mi adjuk a világit be
Minket nincs, aki irányít
De a fény az alagút végén hiányzik
Olyan a világ nem világít be
A sötétben mi adjuk a világit be
Minket nincs, aki irányít
De a fény az alagút végén hiányzik
A tizennyolc főt számláló zenekar július 3-án a főváros legnagyobb szabadtéri koncerthelyszínén lépett fel. Tizenhárom énekessel, öt zenésszel és egy, háromtagú fúvós szekcióval álltak színpadra. A Budapest Bár monstre koncerttel ünnepelte a fennállása tizennyolcadik születésnapját.
Én a bánatomat mindig kifogom videó itt.
A Budapest Bár az elmúlt, közel két évtized egyik legkülönlegesebb társulása a hazai zenei életben. Farkas Róbert a magyar zene paletta ikonikus előadóit és zenészet összefogva dolgoz fel filmslágereket, kuplékat, táncdalokat és egyéb híres dalokat úgy, hogy azokat mívesen hangszerelt cigányzene kíséretében, újrahangolva adja elő a formációval. A rendszeresen koncertező Budapest Bár a sokak által ismert dallamokat, a rég elfeledett kincseket önti a mai kor közönsége számára is élvezhető formátumba.
A csapat eredetileg egy lemezt tervezett, 2025-ben azonban már elmondhatja, hogy 1500 koncert, 10 lemez, egy könyv, egy film, és sok-sok lehengerlő pillanat van mögötte.
Az este keretében fellépett a Parkban a formáció teljes tagsága, azaz: Behumi Dóri énekes, fuvolista, Farkas Richárd bőgős, Farkas Róbert zenekarvezető, hegedűművész, gitáros, Ferenczi Bora énekes, Ferenczi György énekes, szájharmonikás, Frenk énekes, Keleti András énekes, dalszerző, Kiss Tibor énekes, dalszerző, Kisvári Bence dobos, Kollár-Klemencz László énekes, dalszerző, Lovasi András énekes, dalszerző, Mező Misi énekes, Németh Juci énekes, dalszerző, Ökrös Károly harmonikás-zongorista, Rutkai Bori énekes, dalszerző, Szűcs Krisztián énekes, dalszerző, Tóth Vera énekes és Ürmös Sándor cimbalmos.
Nem meglepő, hogy kik kapták a legnagyobb tapsot
Fellépésük már a korai években kultikussá vált a Budapest Bár koncertjein. Ők azok, akik már a formáció előtt is a hazai zenei élet kiválóságai voltak a saját zenekaruk élén. Kiss Tibi és Lovasi András a legrégebbi motorosok a Bár életében, ahogyan Németh Juci is. Az énekesnő nem csupán énekelt egy dalt, hanem szórakoztató mesét is kreált hozzá, amelyet úgy adott elő, mintha egy mókás színdarab vezető színésznője állna a színpadon. Szórakoztató és végtelenül energikus volt a produkciója.
Mező Misi fellépése közben a Park stábja is táncra perdült.
Kollár-Klemencz Lászlóra egyszerűen nem lehet nem figyelni
Kollár-Klemencz László korábbi saját, Kistehén nevű formációjának ikonikus dalával, az Ezt is elviszem magammal című szerzeménnyel tarolt és kapott elképesztő tapsot. Az író-költő-énekes-dalszerző napjaink egyik legizgalmasabb jelensége a hazai kulturális élet palettáján és ez szinte tapintható volt a közönség rezgéseiben is.
Szűcs Krisztián, a Heaven Street Seven frontembere vitathatatlanul a hazai alternatív zenei élet legnépszerűbb előadója volt, két évtizeden keresztül. Majd amikor pár évvel ezelőtt – szintén a Budapest Parkban – a HS7 visszatért a színpadra bebizonyosodott, hogy mit sem veszített erejéből mindaz, amit az énekes és a köré épült minőségi muzsikálás képvisel. Ezen az estén a Húszezer éjszakás kalandot énekelte a Budapest Bár koncertjén.
Természetesen Rutkai Bori, Ferenczi Bora, Frenk, Behumi Dóri és Ferenczi Gyuri és a többi énekes is visszatért a színpadra a második felvonásban is. Mindenki olyannyira együtt lélegzett a produkcióval, hogy egymás dalait is – stílszerűen – bárként berendezett színpadon ülve nézték végig.
A Szilvafácska továbbra is osztatlan sikernek örvend
Az egyik legnagyobb ovációt a Lovasi András tolmácsolásában csúcsra járatott és a streaming-listák alapján is az egyik legnépszerűbb dal, a Szilvafácska zsebelte be a Parkban.
Ezt a nótát a tizenegynéhány éves lányok is teli torokból énekelték, s bár szokatlan volt hallani tőlük, hogy “nőjj nekem, hadd legyen a Bandi bának pálinkája”, az este hangulatához abszolút illeszkedett.
Az este végén kizárólag a zenekar játszott
Vérbeli cigány ritmusokat hallhatott a közönség, a zene iránt alázatos, a hangszereiket mesterien bűvölő zenészek tolmácsolásában.
Énmellettem elaludni nem lehet videó itt.
Kiss Tibi Tóth Vera kettőse zárta az estét
Az Eurythmics, Annie Lennox és Dave Stewart időtlen klasszikusával, a Sweet Dreams-szel léptek fel, amely természetesen a Budapest Bár-dalok stílusában, az egyik leginkább nagyívű hangszereléssel szólalt meg.
A teltház-teremtette hangulatot, a hömpölygő tapstenger képét, rengeteg boldog arc látványát és a táncoló staff-os lányok emlékét is hazavitte a koncertlátogató a Budapest Bár születésnapi koncertjéről.
A Parkban készült, tavalyi koncertvideó itt.
Fotók: Budapest Park Facebook