dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Válság: Világunk

Válság - Világunk

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Válság
Album: Keressük!
Szövegírók: Csányi László
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 3201 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Világunk

Kapitalista világban élünk
Mindent elrabolnak tőlünk
Dolgozunk a nagy semmiért!
Nyomorban tengve éhbérért!

Fogyassz! Vásárolj! Hitelre!
Csóró leszel egy-kettőre!
Nem marad majd kenyérre sem
Hús helyett is dögöt eszel!

Vedd már észre miben élsz most!
Nyakig ér a bűz és a kosz
Harcolj most az elveidért
Állj ki az igaz eszméért!

Hazudik a kormány!
Hazudik a rendszer!
Nekünk ilyen állam nem kell!

Bűnöző a kormány!
Bűnöző a szocdem!
Nekünk ilyen állam nem kell!

Minden reggel egy rémálom
Nem akarod azt hogy fájjon
Mikor végre felébredtél
Ájultan a sínek mentén

Félkábultan gondolkozol
Nem érted hogy mi történt most!
Amint rájössz mosolyogva
De hisz ez a rendszer gyáva!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Valentin-napra megérkezett az új Geszti–Péterfy dal

Valentin-napra jelent meg Geszti Péter és Péterfy Bori új közös dala, a Csak te meg én, amely a tavalyi sikerszám, a Beléd szerettem, ez van történetének folytatása. 







A közönség most új fejezetet kap: a klipben a két előadó „összeházasodik”, a történet pedig ironikus, játékos formában mesél tovább a szerelemről, hűségről és a hosszú távú kapcsolatok realitásáról.

 

Diszkó a javából – mai csavarral


Ahogy a szilveszterkor megjelent Mindenki legyen rohadt gazdag! a funky hőskorából merített inspirációt, úgy a Csak te meg én is a hetvenes–nyolcvanas évek diszkóvilágát idézi, friss, mai hangzással. 


Lépegetős basszus, táncos groove, fülbemászó refrén, vonósok és fúvósok adják az alapot, miközben a dalszöveg tipikus Geszti-fordulatokkal reflektál a mai randikultúrára és generációs különbségekre. 




A dal egyszerre romantikus és önironikus


„Megyek hozzád. Hozzám mész. Nyugi, csak az első 20 év a nehéz!” – hangzik el a refrén környékén, miközben az Instagramon felbukkanó fiatal udvarlók és a hűség kérdése is játékos formában kerül terítékre.



 

Új klip – új fejezet


A klip egy esküvő történetét meséli el, ugyanazzal a humorral és vizuális önreflexióval, amely az előző videót is jellemezte. A menyasszony ezúttal sem eladó – és aki szemet vet rá, az könnyen „kivonódhat a forgalomból”. A történet természetesen happy enddel zárul. A szerzői és alkotói csapat ugyanaz, amely a Beléd szerettem, ez van esetében is dolgozott – a cél pedig egy különleges, folytatásos sorozat megteremtése a hazai popzenében.



 

Péterfy Bori az MVM Dome-ban is színpadra lép


A Csak te meg én Geszti készülő Poptimista című albumának második dala, és élőben is elhangzik majd 2027. január 30-án az MVM Dome színpadán, a nagyszabású POPTIMISTA koncert-show keretében. Péterfy Bori a meghívott vendégek között érkezik a Dome-ba, így a közönség a közös slágereket arénaméretű látványvilágban, élő hangszereléssel élheti át.


 

Fotók: Péterfy Bori x Geszti Péter

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Zeneszöveg kvíz

Adományozás