Mc Die:
Neked fáj a lét, mert tudod mi a tét.
Nekem fáj a lét, mert szívemet szaggatták szét,
Az emberek kik a rossz útra vezettek,
Hogy szenvedjek, hogy fájjon az élet.
Sokak eltemettek sok barátból ellenség
Kit szerettem anno ma álmomban kínoz még
A látomások, amit minden este átélek,
Hogy alvás helyett én lelkekkel beszélek.
Sokszor hagytam el magam és indultam neki
Mikor úgy éreztem, hogy nincs mellettem senki,
De az érzéseim nem csalnak így elindulok
Majd visszajövök akkor, mikor a föld halott.
Hiszen minek maradjak így itt veletek,
Mikor a saját életeteket úgy féltitek,
Hogy a változás hírétől is megfagy bennetek
Az-az érzés, ami bennem még ég.
refrén:
Minden reggel arra kelsz, hogy minden este jelekre lelsz,
Látomások miket csak te álmodsz meg ez a sors keze.
Minden napra egy újabb test születik, de mégis kevés van,
Lélek a testben, a szememben ember már alig van.
Big Zojc:
Nekünk az lenne a dolgunk, hogy életet adjunk,
Hogy megélhessünk pénzt családunknak biztosítsunk
Legális keretek között haladjunk, mert ha lebuksz
Nem lesz örök az életed, ha szíved a normál felett pörög
Adjál mindenkinek és kapsz kölcsönös szeretetet
Bár manapság a pénz minden fele kedveltebb
Az tény és való, hogy anélkül nem élhetsz meg
Csak még diplomával sem kapod meg a napi betevődet.
Felhőtlenül nem fognak eltelni életed évei
Ezt biztosította neked a rendszer uralkodói,
Mert az oltásokat megkapjuk mindannyian a médiából
És a gyerek, ha felnő persze, hogy a rosszhoz pártol.
Elveszett a tisztelet a remény a jövő
Ha háborúba mész a saját társad fejbe lő
Béke nincsen, azt nekünk elintézték ott fent
Így majd jön nekik a pénz mi meg öljük egymást gyerekek.
refrén:
Minden reggel arra kelsz, hogy minden este jelekre lelsz,
Látomások miket csak te álmodsz meg ez a sors keze.
Minden napra egy újabb test születik, de mégis kevés van,
Lélek a testben, a szememben ember már alig van.
Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót
Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.
Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét
A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.
Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.
388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal
A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.
A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy
- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.
Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben Kertész Imre vehetett át korábban.
Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat
Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten
Fotó: MTI/Marjai János