


| Előadó: | Neurotic |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Pajor Tamás |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Magyar undergrand, alternatív |
| Címkék: | Keressük! |

Tizennyolc gyertya ég a tortádon
Ezt a szeletet most levágom
Egy napot töltök veled vagy kettôt
Majd meglátom
Barátom tök mindegy, hogy honnan
De valahonnan ismerlek
Vigyázz, ezek a fiúk itt nem viccelnek
Vigyázz, ezek a fiúk itt nem viccelnek
Ugy vártalak állva, hogy nem jöttél el a bárba
Tornádó hozott és beleléptem a tortádba
Bosszantott a bossanova
Mindennek te vagy az oka
Ne kisérts, ne menjünk el ma sehova
Ne kisérts, ne menjünk el ma sehova
A papád a legnagyobb hadvezér
De te sem vagy civil
Kihúztad a gyufát, te cuki
Pedig nem is vettem elô még a cigit
Te vagy a legszebb lány
Akit valaha is ismertem
Én Nosferatu fia vagyok
Te meg még csak egy kisgyermek
Megfogom a gitárt
De csak azért mert az öledben van
Hogyha elküldöd a pasit
Én veled megyek boldogan
Itt a tavasz, ez klassz
A sebesség, a ritmus, a jövô, Isten
Ne kisérts, nekem ne beszéld be, hogy jobb a sitten
Ne kisérts, nekem ne beszéld be, hogy jobb a sitten
Öngyújtó vagyok, így hívnak a csajok
Ne kisérts, a cukros bácsi melléd lép
Szarvakat kaptál, farkat és patát
Ne kisérts, nekem ne játszd meg a pszichopatát
Ne kisérts, nagyon kérlek,
Nekem ne játszd meg a pszichopatát
A papád a legnagyobb hadvezér
De te sem vagy civil
Kihúztad a gyufát, te cuki
Pedig nem is vettem elô még a cigit
Te vagy a legszebb lány
Akit valaha is ismertem
Én Nosferatu fia vagyok
Te meg még csak egy kisgyermek
Öngyújtó vagyok, így hívnak a csajok
Ne kisérts, a cukros bácsi melléd lép
Szarvakat kaptál, farkat és patát
Ne kisérts, nagyon kérlek,
Nekem ne játszd meg a pszichopatát
Ne kisérts, nekem ne játszd meg a pszichopatát



A legendás zenekar mellett velünk lesz Geszti és a Budapest Bár is. Januárban sem alszik az ország legnagyobb összművészeti fesztiválja.
A jelenleg hófödte Kapolcs, Taliándörögd, Vigántpetend hármas július 24. és augusztus 2. között nyári pezsgéssel és a legjobb magyar előadókkal vár mindenkit.
2026 épp csak elindult, de máris elhozta magával minden Völgy rajongó számára az év első izgalmait. Jubileumi kiadással tér vissza idén a Művészetek Völgye, 35. alkalommal ismerhetik meg a látogatók a magyar kultúra legszélesebb, legszínesebb kínálatát a Balaton-felvidék festői részén.
A táj nemcsak természeti, hanem történelmi szépségeket is tartogat, ami az idei évben újra a fesztiválozók mindennapjainak részévé válik.
A jubileumi kiadás alkalmával ismét bekapcsolódik a vérkeringésbe egy legendás helyszín, a Klastrom.
A most meghosszabbított jelentkezési határidővel még minden alkotókedvű embernek van ideje beadni a Fényártban a Klastrom - Fényfestészeti pályázatra a munkáját. Többeknek megadatik a lehetőség, hogy a fesztivál ideje alatt életre keltsék ezt a történelmi helyszínt, ahol például
Vecsei H. Miklós, Takács Dorina (Дeva) és Balla Gergely (Platon Karataev) romtemplomokhoz készített vetített előadása, a Hortus Conclusus is elkápráztatja majd a közönséget.
A Völgy a legismertebb könnyűzenei előadók otthona is
Az eddig bejelentett nyolc fellépőn túl biztosan Zár majd az égbolt Kapolcson, felcsendül a Húsrágó Hídverő, hiszen az ország egyik legismertebb alternatív zenekara a Kispál és a Borz újjáalakulása óta először érkezik a fesztiválra.
A tavaly óriási sikerű koncertet adó Geszti idén is megtáncoltat mindenkit, de a rendszeresen sztárparádéval utazó Budapest Bár is garantáltan magával hozza a jóhangulatot.
A nyár legemlékezetesebb 10 napjában nemcsak zenével, hanem képzőművészettel, tánccal, újcirkusszal, irodalommal is feltöltekezhet a Völgy közössége, ahogy a színházi produkciók is minőségi szórakozást ígérnek.
Az ígéretre garancia is a társulatok neve, hiszen előadást hoz a folyamatosan teltházak előtt játszó Orlai Produkció, az ország talán legfiatalabb társulata, a Színház- és Filmművészeti Egyetem frissen végzett hallgatóiból álló SICC Production, valamint a Delta Produkció is.
A friss neveken túl természetesen ott lesz a már korábban a fesztivál plakátjára felkerültek is
az Elefánt, az Esti Kornél, Co Lee, Dzsúdló, Beton Hofi., a KFT, Zorán és Koncz Zsuzsa is. A jubileumi fesztiválra készülő Völgy Szimfonik 35. a hazai zenei élet legismertebb neveivel, a Duda Éva Társulat best of műsorával, míg a Feledi Project Kulka Jánossal közösen a Cseresznyéskerttel lép majd a közönség elé.
Rengeteg program várja a Művészetek Völgye látogatóit
A jubileumi év meglepetéseinek sora még közel sem ért véget, így érdemes éberen figyelni a fesztivál felületeit, illetve már most bebiztosítani a részvételt az ország legnagyobb összművészeti fesztiváljára. A jegyek elérhetőek a Művészetek Völgye honlapján.
A fesztivál önkénteseket toboroz
Ha valaki nemcsak kikapcsolódna, hanem hozzá is tenne a közösség építéséhez, annak a január második hetétől induló önkéntes jelentkezés a legjobb lehetősége erre, hogy a Völgy csapatához csatlakozzon.