Előadó: | Arcana |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Ébren fekszem az ágyamon,
A hajnal bekopog az ablakon
Eltűnődöm a tegnapok
Édes hangulatán.
Eltűnt minden bánatom
Mikor itt feküdtél a vállamon
Tested forró vágyakon
Perzselt újra át.
Lehet, hogy holnap vagy holnapután,
Ha meglátsz az utca túloldalán,
Te is így gondolsz rám!
Én tudom, hogy gondolsz rám!
refrén1.:
Ha Te vagy a kérdés, én vagyok a válasz!
Tedd fel hát újra, még egyszer!
Megsúgom halkan, hogy mért' engem válassz,
Ha érdekel!
Lehet, hogy végleg elmegyek
Ábrándot többé nem kergetek
Lelkem mélyén eltemetve
Él a magány.
Utamat egyedül járhatom
Az emlékezést rád hagyom
Pedig oly sok élmény várt nagyon,
Hogy együtt éljük át!
Lehet, hogy holnap vagy holnapután,
Ha meglátsz az utca túloldalán,
Újra gondolsz rám!
Én tudom, hogy gondolsz rám!
refrén1. 2X
refrén2.:
Ha Te vagy a kérdés, én vagyok a válasz!
Tedd fel hát újra, még egyszer!
Elmondom bátran, csak engem válassz,
Lépnünk kell.
Több mint 500, a létminimum alatt élő magyar előadóművész megélhetéséhez nyújtott segítséget az Előadóművészi Jogvédő Iroda 2025 első felében.
Havi nyugdíj-kiegészítő támogatást 267 olyan elismert előadóművész kapott, akik alacsony nyugdíjuk mellé semmilyen más juttatásban nem részesülnek, 166 rászorult pedig egyszeri segélyhez jutott. Az átlagos támogatási összeg 130 ezer forint volt.
Idős korukban a rangos előadóművészek különböző művészeti ágakban eltérő mértékben kerülhetnek nehéz anyagi helyzetbe. Ebből a szempontból talán a könnyűzene világa a legmostohább, ahol egyik pillanatról a másikra el lehet veszíteni a népszerűséget és azzal együtt a jövedelem nagy részét.
A könnyűzenészek körében a mai napig nehéz elültetni az időskori öngondoskodásra való felkészülés gondolatát.
Akik aktív életük során nem kaptak magas állami, szakmai kitüntetést, előfordul, hogy nehéz öregkornak néznek elébe. Rajtuk segít az EJI azzal, hogy a szolidaritás jegyében egyszeri támogatást, vagy rendszeresen nyugdíj-kiegészítést nyújtanak számukra.
A juttatás fedezetét a jogdíjak révén maguk a művészek termelik meg. A támogatásért bármely előadóművész folyamodhat, aki megfelel a feltételeknek.
Az összegről a kérelem alapján a Jogdíjbizottságok javaslatára az EJI elnöksége dönt
A nyugdíj-kiegészítés havi összegét az EJI a mindenkori legkisebb öregségi nyugdíj 35-200 százalékában, különös méltánylást igénylő esetben legfeljebb annak 300 százalékában határozta meg.
A létminimum alatt élő művészek állami nyugdíját akár meg is duplázhatja ez a kiegészítő járadék.
Fotó: illusztráció/Freepik