dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Soerii & Poolek: Vigyél egy buliba

Soerii & Poolek - Vigyél egy buliba

off off off off off
Ua-mua
Előadó: Soerii & Poolek
Album: Ua-mua
Megjelenés: 2010
Hossz: Keressük!
Szövegírók: Soerii
Poolek
Kovács Gergely
Németh Judit
Kovács ákos Tamás
Zeneszerzők: Soerii
Poolek
Kiadó: Twelvetones Records
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 9726 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Vigyél egy buliba

Annyira jó, hogy itt vagyok veled
tetszik a szád és tetszik a szemed
Nem tudom mi lesz, mit hoz a holnap
Ha nem kaplak meg, elrabollak

Annyira jó, hogy itt vagy velem
Menő srác vagy, tetszel nekem
Nem tudom mi lesz még ma este,
de találkozni már megérte

Fogd meg a kezemet
Mondjad a nevemet
Vigyél egy buliba
Bele a tutiba

A szememet ma kékre festem
csak neked vibrál a testem
micsoda buli lesz ma éjjel
szedjük egymást szerte széjjel

Üstökös, techno, koktélpohár
ilyen helyen még nem is voltál
teljesítsd a kívánságom
siess hozzám, már alig várom


mi ketten bármivel szembenézünk
elindulunk, és célbaérünk
mindegy, hogy hova
egyedül soha
csak így együtt tovább

Fogd meg a kezemet
Mondjad a nevemet
Vigyél egy buliba
Bele a tutiba
Fogd meg a kezemet
Mondjad a nevemet
Vigyél egy buliba
Bele a tutiba...


mi ketten bármivel szembenézünk
elindulunk, és célbaérünk
mindegy, hogy hova
egyedül soha
csak így együtt tovább

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Díjat kapott az Akkezdet Phiai, Hrutka Róbert és Németh Gábor

Díjjal ismerte el a szerzők munkáját a Magyar Könnyűzeneszerzők és Szövegírók Egyesülete.




Példakép kategóriában Hrutka Róbert, életmű kategóriában Németh Gábor, míg újító kategóriában az Akkezdet Phiai kapta a különleges beton plakettet.

 

A Magyar Könnyűzeneszerzők és Szövegírók Egyesülete 250 tagot számlál, és sok ismert zenészt tud a soraiban. 


Az egyesület alapvető feladata


Alakulása, azaz 2007 óta a könnyűzenei szerzők általános érdekképviselete, tagjainak érdekvédelme és érdekérvényesítése.  A szervezet díjat alapított 2023-ban azzal a céllal, hogy a magas színvonalú alkotó és előadó-művészeti tevékenységeket elismerje és ösztönözze.


- A díj nem közvetlenül egy adott év teljesítményét, hanem az alkotó szakmára kifejtett hatását értékeli - fogalmazott Bíró Zsolt, a SZERZŐK Egyesületének elnöke, aki a díjazottakat személyesen felkeresve adta át a különleges, vízcseppet és hullámokat ábrázoló beton plaketteket.


Példakép kategóriában az elismerést Hrutka Róbert Artisjus- és Fonogram-díjas zenész és zeneszerző kapta. 


Eddigi pályafutása során több mint 200 nagylemezen dolgozott, és közel ezer reklám - és filmzene megírására kérték fel. A díj átvételekor arról beszélt, kizártnak tartotta pályája elején, hogy valamikor példakép lehessen.


- Egyáltalán azt sem gondoltam, hogy zenész leszek. Gyerekkoromban elvesztettem a hallásomat, nem tudtam beszélni, hét éves koromig jártam a kórházakat. A doktor bácsi azt mondta, hogy majd megtanulok beszélni, a hallásom viszont már nem lesz jobb, legfeljebb nem leszek zenész. Ezek után a hangszer jelentette nekem azt a kaput, amit meg tudtam nyitni önmagam és mások felé is. Kiskamasz koromban eldöntöttem, hogy nekem ez lesz az életem – mondta el Hrutka Róbert.


- „hiszek abban, hogy pár jó hang is képes megváltoztatni a világot. A zene pont olyan, mint az élet: megírjuk, eljátsszuk, és nem marad utánunk semmi, csak a dal. Most ezt a dalt írjuk egész életünkben”. 


- fogalmazott Hrutka.




Hrutka Róbert és Bíró Zsolt, a SZERZŐK Egyesületének elnöke

Fotó: Bellon-Nagy Kata



Újító kategóriában a díjat az egyesület elnöksége az Akkezdet Phiainak ítélte oda, mint a budapesti underground hip-hop legfontosabb csapata.


A beton plakettet együtt vette át a három tag, azaz Saiid (Süveg Márk), Újonc (Závada Péter) és DJ. Frequent (Havas Patrik).


- Mindig is újdonságra törekedtünk, volt bennünk egy konvekciókkal szembeni lázadás – fogalmazott Závada Péter. - Underground akartunk maradni, de aztán nem jött, vagy nem teljesen jött össze.


Süveg Márk szerint manapság nehéz újat kitalálni, mert már minden meg lett írva. Az a fontos, hogy befelé, és csapat esetén egymásra kell figyelni, és nem visszaigazolást várni a social mediában. Havas Patrik úgy véli, mindenkinek önmagának kell maradnia ahhoz, hogy maradandót tudjon alkotni.


A SZERZŐK Egyesülete az életműdíjat Németh Gábor dobosnak, dalszerzőnek adományozta. 



Németh Gábor

Fotó: Bellon-Nagy Kata


Játékát számtalan együttesből ismerheti a közönség, legyen az a Bikini, a Skorpió, a Beatrice, a P. Mobil vagy épp a róla elnevezett Németh Gábor Project.

 

- Aki valamikor elkezdte a zenélést és komolyan gondolta, annak nincs vége soha, maximum a föld alatt


– mondta el Németh Gábor a példakép díj átvételekor. 


- Eredetileg csellózni tanultam, és 8 év után váltottam át a dobra. A célom az lett, hogy a legjobb dobos legyek, rengeteget gyakoroltam. Millió zenekarban játszottam, és a pályafutásom csodálatos ilyen szempontból is.

 

 

Videók a három díjátadásról


Hrutka Róbert

Akkezdet Phiai

Németh Gábor

 

 

Kiemelt kép: Akkedet Phiai/Bellon-Nagy Kata

 

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás