dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Pintér Béla: 32. zsoltár

Pintér Béla - 32. zsoltár

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Pintér Béla
Album: Eljön az a nap
Megjelenés: 1995
Hossz: 0:00
Szövegírók: Pintér Béla
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 4, összesen 12319 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

32. zsoltár

Boldog az az ember, aki bűnt nem ismer,
Kinek lelkében nincsen csalárdság.
A szíve tiszta, Isten megújította,
Szellemét átformálta már.

Kemény maradt szívem, kemény maradt,
Oh, és ajtaján még nem fordult a zár.
Kemény maradt szívem, Uram,
És arra vártam már, mikor jön a halál!

Csak állok szótlanul, az utca kihalt rég.
Hol van az a hely, ahol megpihenhetnék?
Csak állok szótlanul, takarva vétkemet,
Most le, Atyám, mert megemészti szívemet!

Míg elhallgattam, csontjaim megavultak,
Napestig jajgattam, könnyeztem.
Éjjel és nappal kezeid rajtam voltak,
Szívemre, lelkemre nehezedtek.

Megnyitom a szívem, megnyitom a szívem, Uram!
Formáld át teljesen!
Megnyitom a szívem, s átadom az életem Neked,
Hogy akaratod meglegyen!

Csak állok szótlanul, az utca kihalt rég.
Hol van az a hely, ahol megpihenhetnék?
Csak állok szótlanul, takarva vétkemet,
Most le, Atyám, mert megemészti szívemet!

Csak állok szótlanul, és köszönöm Neked,
Hogy egyszülött Fiad meghalt - én élhetek!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Új dalában Dzsúdlóval állt össze a Carson Coma

Közeleg a Carson Coma ötödik nagylemeze, de még itt egy utolsó single, a Szemüveg: nem mással, mint Dzsúdlóval kiegészülve. 





Egy szürreális szerelmes dal a látás érzékszervének elvesztéséről - és annak megtalálásról egy emberben.


Dzsúdló-dalszövegek itt.


Carson Coma-dalszövegek itt.

 


Megérkezett a Szemüveg

 

“A dal vezérgondolatát, miszerint ha a megfelelő partnerrel éled az életedet, akkor minden, ami addig ködös és homályos volt, kitisztul, így pedig jobban rálátsz mind a világra, mind saját magadra, a -4.5-ös rövidlátásom, valamint mind a tényleges, mind a metaforikus szemüvegem inspirálta. 


(Dzsúdló) Marcival már kezdő előadó korunk óta vagyunk nagyon jó barátok - az elmúlt években többször kacérkodtunk a közös dal gondolatával


többször neki is futottunk, de a próbálkozások ellenére valahogy ezelőtt még nem sikerült olyan számot összehoznunk, amiről érezhető, hogy ez nem csak két, egymás munkásságát elismerő előadó együttműködése, hanem két barát közös alkotása. Ezzel szemben a Szemüveg nagyon organikusan gurult ki: a stúdiózás és a klipforgatás során azt éreztem, hogy 


egy alternatív univerzumban Dzsúdló nyugodtan lehetne a 7. Carson Coma tag!”


- árulta el a dalról Fekete Giorgio, a zenekar frontembere.




Az érzékszervek elnémulnak, a valóság elmosódik, és csak egy dolog marad éles: te


A dal egy bizarr, mégis gyengéd vallomás arról, milyen, amikor valakin keresztül próbáljuk értelmezni a világot - és közben így találjuk meg magunkat is igazán. A közös munkát Dzsúdló így idézte fel:

 

“Nagyon régóta benne volt a levegőben a közös a fiúkkal, szerintem minimum 2 éve beszélünk róla a Giorgioval, aztán idén megbeszéltük, hogy júniusban megindítjuk a stúdiózást Párizsban. Ez inkább lett mondjuk ráhangolódás, mert körülbelül az összes cuccunkat ami kellett volna a hasznos stúdiózáshoz otthonhagytuk, de demózni legalább tudtunk. Nem volt nehéz megtalálni a közös metszetet, régóta ismerjük egymást a srácokkal, egészen könnyen tudunk egymásra hangolódni zeneileg is.


Szerettem ennek a dalnak a folyamatát, a végeredményt meg még inkább.”




A Szemüveg a november 28-án megjelenő Purgatórium album utolsó kislemeze


Míg az előző, a lemez címadó dalában nem kisebb nevekkel, mint Krúbival és Beton.Hofival állt össze a zenekar, most Dzsúdlóval kiegészülve jelentkeznek egy újabb slágerrel. A dalokat élőben március 27-én hallhatja a közönség az MTK Sportparkban, a Purgatórium nagykoncerten.



Fotók: Carson Coma x Dzsúdló

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás