Előadó: | Oláh Ibolya |
---|---|
Album: | El merem mondani |
Megjelenés: | 2010 |
Hossz: | 3:18 |
Szövegírók: |
Szűcs Norbert |
Szűcs Norbert |
|
Kiadó: | SonyBMG |
Stílus: | Pop |
Címkék: | Keressük! |
Egy lépést te
Egy lépést én
Most játsszuk el, hogy tüzes vágy dobol a fény
tengerén
Ne érj hozzám
Csak lépj mellém
Érints meg ott, ahol a ritmus lüktet, és tol felém
Ringass csak el
Ne ébressz fel
Érzem az illatodon át, a szíved is rám figyel
Félreüt az óra
Az vagy, aki érdekel /
Itt a jel, nincs egy szó, se egy hang, ami kell
a pillanat most bennünk ver
NINCS MÁR KIÚT
VOK: ÉGET A RÚZS
A FÉNY LÁNGRA GYÚJT
VOK: HOZZÁM SIMULSZ
TESTÜNKBE OLVAD A TÁNC TÜZE, ÁRAD ÉS MEGVADUL
NINCS MÁR KIÚT
VOK: ÉGET A RÚZS
A FÉNY RÉG KIGYÚLT
VOK: HOZZÁM SIMULSZ
TESTÜNKBE OLVAD A TÁNC TÜZE, ÁRAD ÉS MEGVADUL
Most újra kezdd
Nincs más csak ez
Nem kell a múlt, se a holnap, csak az, ami itt lehet.
Éreznem kell
Ne engedj el
Ölelj át lágyan, de közben a tempót pörgesd fel
Ne ringass el
Ne ébressz fel
Égessük gyorsan a percet, de lassan múljon el
Félreüt az óra
Az vagy, aki érdekel /
Itt a jel, nincs egy szó, se egy hang, ami kell
a pillanat most bennünk ver
NINCS MÁR KIÚT
VOK: ÉGET A RÚZS
A FÉNY LÁNGRA GYÚJT
VOK: HOZZÁM SIMULSZ
TESTÜNKBE OLVAD A TÁNC TÜZE, ÁRAD ÉS MEGVADUL
NINCS MÁR KIÚT
VOK: ÉGET A RÚZS
A FÉNY RÉG KIGYÚLT
VOK: HOZZÁM SIMULSZ
TESTÜNKBE OLVAD A TÁNC TÜZE, ÁRAD ÉS MEGVADUL
Mozart Planet címmel 50 kistelepülésen ad koncertet a Concerto Budapest idén év végéig
A koncerteken Wolfgang Amadeus Mozart művei mellett Haydn, Mendelssohn, Bach, Beethoven, Schubert, Vivaldi, Bartók és Kodály kamaraegyüttesekre komponált alkotásai szólalnak meg a Petőfi Kulturális Program keretében.
A koncertek helyszínei
A koncerteknek Kondoros, Ják, Konyár, Bicske, Karcag, Mélykút, Balassagyarmat, Udvari, Sitke, Törökszentmiklós, Kápolnásnyék, Nagyberény, Letenye, Villány, Apc, Pusztaszer, Kisléta, Epöl, Apostag, Tiszadorogma, Orgovány, Bag, Erdőtarcsa, Csokonyavisonta, Létavértes, Jászdózsa, Halimba, Zirc, Elek, Zákányfalu, Dunaalmás, Buzsák, Szabolcs, Szamosszeg, Kismaros, Ugod, Nova, Rátka, Újkígyós, Makó, Verpelét, Vonyarcvashegy, Mozsgó, Iregszemcse, Cegléd, Fertőszentmiklós, Bánréve, Dunavarsány, Zsámbék és Magyaregregy ad otthont.
A koncertsorozat célja
A magyar zenei örökséget és az egyetemes kultúra értékeit olyan helyszínekre eljuttatni, ahol az élő klasszikus zenei előadás ritka kincsnek számít.
- Az egyik legfontosabb misszióm a Concerto Budapest Mozart Planet sorozata, amelyben országszerte kamarakoncerteket adunk. A Petőfi Kulturális Program szervezésében idén ötven vidéki településre viszünk Mozart Planet programot oda, ahol ritkán van lehetőség élő klasszikus zenét hallani.
Hisszük, hogy a zene képes közösségeket formálni, identitást erősíteni és közös élményeken keresztül gazdagítani a mindennapokat.
A koncertekre a Liszt Intézetek meghívására nyolc ország fővárosában is sor kerül - fogalmazott Keller András, a Concerto Budapest főzeneigazgatója.
- Mozart zenéje mindenkit megérint, életörömöt sugároz és boldogságot ad, a "Mozart-bolygón" ebből a tiszta zenéből fakad az élet, és ha ezt akár csak egy órára is átélhetik az emberek, máris kicsit jobb hellyé válhat számukra a világ - tette hozzá a