Előadó: | Oláh Ibolya |
---|---|
Album: | El merem mondani |
Megjelenés: | 2010 |
Hossz: | 3:31 |
Szövegírók: |
Orbán Tamás |
Oláh Ibolya |
|
Kiadó: | SonyBMG |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
A keselyű az égen száll és földre tekint,
van-e valahol még jó kis szaftos konc.
Neki ez jár a hite szerint,
neki ez jár, hisz lelke torz.
Csőre éles,
hírre éhes nagyon, nagyon.
Adom. Nesze. Szedd!
Tedd, vedd, vidd, nyeld, edd!
Bármit írhatsz!
Már nem izgatsz úgy,
Szereti azt, ha valamit hallasz!
Szereti azt, ha valamit látsz!
A szennyes érdekli,
a szaftos részlet, ami új!
CÍMLAPHÍR!
RÉSZEG VOLT!
CÍMLAPHÍR!
MEGINT EGY NŐT CSÓKOLT!
CÍMLAPHÍR!
PORNÓZOTT!
CÍMLAPHÍR!
TITOKBAN MÁSSAL VOLT!
CÍMLAPHÍR!
CIGIRE KÖLCSÖN KÉR!
CÍMLAPHÍR!
SZENNY ÉS VÉR!
CÍMLAPHÍR!
OH-OH-OH! OH-OH-OH! SZART SEM ÉR!
CÍMLAPHÍR!
A keselyű csak száll, és közben tollát feni,
szemeivel néz és majdnem mindent lát.
Napokig vár, és akkor happy,
amikor már lecsaphat rád.
Csőre éles,
hírre éhes nagyon, nagyon.
Adom. Nesze. Szedd!
Tedd, vedd, vidd, nyeld, edd!
Bármit írhatsz!
Már nem izgatsz úgy.
Szereti azt, ha valamit hallasz!
Szereti azt, ha valamit látsz!
A szennyes érdekli,
a szaftos részlet, ami új!
CÍMLAPHÍR!
RÉSZEG VOLT!
CÍMLAPHÍR!
MEGINT EGY NŐT CSÓKOLT!
CÍMLAPHÍR!
PORNÓZOTT!
CÍMLAPHÍR!
TITOKBAN MÁSSAL VOLT!
CÍMLAPHÍR!
KÖLCSÖN KÉR!
CÍMLAPHÍR!
A HOLDON ÉL!
CÍMLAPHÍR!
SZENNY ÉS VÉR!
CÍMLAPHÍR!
EGY SZART SEM ÉR!
Minduntalan címmel Krasznahorkai László prózavilágát mutatja be a MűvészetMalom új kiállítása, amely június 15-én nyílik Szentendrén.
A tárlat az író életművének kulcsmotívumai köré szerveződik
Nem kevesebbet vállal, mint hogy az író következetesen épülő prózájának összetettségét, motivikus kapcsolódásait, az emberi lét alapjait érintő kérdésfeltevéseit ne csak a rajongóknak, hanem a kérdező, bolyongó, érdeklődő látogatóknak is átélhetővé tegye.
A tárlatban a szerző regényeinek fordítóival készült interjúk, Tarr Béla-filmek és az író kevésbé ismert szentendrei kötődései is szerepet kapnak.
A kiállítás nem kronologikusan építkezik, hanem installatív módon képezi le Krasznahorkai prózájának alapvető hangsúlyait, érzékeltetve az indázó mondatok és a mondandó útvesztő jellegét, miközben a regényíró alakját fotók, dokumentumok, kéziratok hozzák közelebb a nézőhöz.
A tárlat egyik látványos eleme a Magyar Állami Operaház hatalmas bálna-díszlete, amely az első magyar nyelven írott Eötvös Péter-operához készült. A zeneszerző Krasznahorkai László Az ellenállás melankóliája című regényének zenés adaptációját állította színpadra.
Krasznahorkai László metafizikus tágasságú, zenei lendületű prózája megkülönböztetett helyet foglal el a kortárs magyar irodalomban, és töretlen a világirodalmi jelenléte is.
Regényei a világ szellemi hanyatlását, az ember egzisztenciális magányát, az értelem keresésének hiábavalóságát apokaliptikus víziókkal, groteszk tablókkal mutatják meg, esszéisztikus írásai filozófiai kíváncsisággal a szépség, a transzcendencia és az emberi törekvés határait kutatják.
A kiállítás október 26-ig tekinthető meg a szentendrei MűvészetMalomban.
Fotók: Krasznahorkai László hivatalos weboldala