


| Előadó: | Lakat - A titkok őrzője |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Hinni akartam, tényleg csak hinni,
Reményt adó istenek szavait kiinni.
De a hit most egy új értelmet kapott,
Ahogy a sors most rám is lecsapott.
Pedig tudom, hogy nem vagyok gyerek,
S nem is nyugtatnak szintetikus szerek.
És azt hittem eddig megéltem már sokat,
Mégsem értem meg a leírt sorokat.
Sokadjára hallom ugyanazt a hírt,
Most mindegyik újság erről írt.
Nem is sejtve a fájdalom meddig tart,
Dézi a halálnak halálával halt.
Hirtelen nyílt szét a föld alattam,
Ő elrepült én meg magamra maradtam.
Körbevesz a düh, a sajgó fájdalom,
S a róla írt egyetlen dalom.
S bár nem tudom mi is volt az ok,
Amiért megölték őt a gyilkosok.
Csak azt tudom, csak abban hiszek,
Kötelek ezeknek magam viszek.
Mert bocsánat nincs ebben az életbe,
Létjogosultságuk sincs az életre.
S bár halálbüntetés rég nincsen,
Itt csak az segít majd szerintem.
A reményük csak, hogy a bíró jól dönt,
S kapnak majd legalább 100 év börtönt.
Mert amíg élek, én nem felejtek soha,
Magam leszek nekik a gonosz mostoha.
S míg egy emberi élet megtérül,
Kínokkal látom őket vendégül.



A következő hetekben fővárosi intézményekben folytatódik a Dirty Slippers zenekar Suliturné programja, amely mára az egyik legnagyobb kábítószer-ellenes ifjúsági programmá vált Magyarországon.
Lobó-Szalóky Lázár 2011-ben hozta létre a Suliturné programot, amely két részből áll: a zenészek egy fesztiválhangulatú koncertet adnak a diákoknak, majd közéjük ülnek és drogprevenciós előadást tartanak.
"Egyre nagyobb az igény erre a rendhagyó programra az iskolák és a fiatalok részéről is. A visszajelzések egyértelműen pozitívak, jelenleg több mint 200 iskola várakozik arra, hogy hozzájuk is eljussunk a Suliturnéval" - fogalmazott Lobó-Szalóky Lázár.
A zenekar nemrég tért vissza hét állomásos angliai turnéjáról, ahol kiderült: kinti lemezkiadójuk, a Reaction Management szeretné, ha a Suliturné program Magyarország után Angliában is elérhető lenne.
"Azt tapasztaljuk a Suliturné állomásain, hogy évről évre egyre nagyobb a problémát jelentenek a drogok a 14-18 éves korosztály számára. Mi zenészként elkötelezettek vagyunk 14 éve, hogy megmutassuk a fiataloknak:
kizárólag a drogok, az alkohol és az önpusztító életmód nélkül érhetik el a céljaikat, élhetnek sikeres és boldog életet"
- mondta el Lobó-Szalóky Lázár.
A zenész szerint nagyon aktuális ez a téma, hiszen "sajnos trendi lett olyan dalokat írni hazánkban is, amik a kábítószer fogyasztásra buzdítják a fiatalokat. Nincs semmilyen eszköz ezeknek a daloknak a terjedését meggátolni annak ellenére, hogy szerintem még maguk az előadók is tudják, hogy rendkívül káros, amit csinálnak. Ennél sokkal felelősségteljesebben kellene viselkedniük" - jegyezte meg Lobó-Szalóky Lázár.
A Dirty Slippers december 10-én az ORFK rendezvényén, majd december 12-én a BGSZC Pestszentlőrinci Technikumában folytatja a Suliturnét.
Fotó: Dirty Slippers