Előadó: | Lakat - A titkok őrzője |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Embernek tűnsz, mint mindenki más
De túl hülye vagy, hogy bármit is láss.
S míg Te a valódi életen ámulsz,
Ránk az aranykeret mögül bámulsz.
Szíved mélyén csak a félelmeid laknak,
Semmid sincs csupán, gyerekeid vannak.
A józanész előled jó messzire fut,
Hisz gyereket csinálni, a hülye is tud.
A nejed, is mint, egy leszbikus liba,
Ő van csak neked meg ez a kalyiba.
Tetszettél valaha is egy igazi nőnek,
S még Te nevezed magad sorselemzőnek?
Megfosztod magad a valós élményektől,
Hát, hol lennél, ha nem karol fel a TV2?
Otthonnak tekinted, ami mocskos fertő,
És hátulról akaszt beléd Ökrös Gergő.
S elhiszed Neki, hogy bármeddig futhatsz,
Azzal, hogy mindenkit egymásnak ugratsz.
Bár soha sem lennél egy Dennis Roodman
Megalázol bárkit a saját showdban.
Azt hiszed Te, vagy az igazi fény,
Pedig csak félig sem emberi lény.
Egy halom szemét, nem jóságos isten,
Nézzél már magadba, diplomád sincsen!
S Te szórod itt az észt csak közöttünk,
Nevetve ítélkezel lazán csak fölöttünk.
Még, hogy sorselemző, még, hogy igaz barát,
Kevesebb az IQ-d, mint gyűrűdben a karát.
Hát, ajánlom Neked, hogy ne zaklass többet,
Mert van nálam ellened jó néhány ötlet.
S majd magam szedem be Tőled a vámot,
És kiirtom mögüled, ha kell az egész stábot.
S bár lehet, hogy melletted szerkesztők állnak,
Folytasd csak barom, s majd holtan találnak!
Budapesten ad koncertet augusztus 5-én a svéd gitárzseni, Yngwie Malmsteen
40 éves jubileumi európai turnéja keretében a MOMKult színpadán lép majd fel. A programban a korai sikerek, így a Rising Force, a Trilogy és az Odyssey mellett a közelmúlt legjobb lemezei, azaz a Spellbound, a World on Fire és a Parabellum dalai is előkerülnek majd.
Yngwie J. Malmsteen olyan családba született, amelyben klasszikus zenészek és operaénekesek is voltak. Ötödik születésnapjára kapta első gitárját, és hét évesen kezdett el komolyabban játszani. Kezdetben a blues inspirálta, ám hamar elbűvölte a hegedűművészek – például Nicolo Paganini és Antonio Vivaldi – hangzása és elképesztő technikája.
A klasszikus hegedűs virtuozitás mellett J.S. Bach és más barokk zeneszerzők megközelítését is beépítette saját zeneszerzői és hangszerelési stílusába. Ennek eredményeként született meg az, amit ma neoklasszikus hard rockként ismerünk.
Tizenévesen érkezett Amerikába, ahol több lemezfelvételt követően, 1984-ben jelentette meg Rising Force című szólólemezét; azt az albumot, amely gyakorlatilag forradalmasította a rockgitározást. Ez a lemez mérföldkövet jelentett a neoklasszikus rock és metal műfajában, ötvözve a klasszikus zeneszerzést a szédítő tempóval és a hard rock hangszereléssel. Az olyan számok, mint a Black Star és a Far Beyond the Sun évtizedek óta állandó elemei koncertjeinek.
Az idei turné részben ezt az úttörő albumot ünnepli, de Yngwie a Parabellumig bezárólag több mint harminc lemez számaiból válogat majd, felölelve a négy évtizedet.
„Minden este, amikor színpadra lépek, 40 éve írt dalokat játszom, de minden alkalommal megpróbálom máshogy előadni őket”
– mondta Malmsteen a Classic Rock magazinnak pár éve. „Nem vagyok zenegép. És ettől lesz ez igazán izgalmas. Minden alkalommal, amikor kezemben a gitár, egy új érzés fog el, és ez boldoggá tesz.”
Az idei turné kapcsán Malmsteen elmondta: „Nagyon izgatott vagyok, hogy ismét turnézhatunk, és megemlékezhetünk a szólókarrierem indulásáról Ez egy hihetetlen utazás volt, és még mindig úgy érzem, mintha csak most kezdődne. Nem juthattam volna el idáig a rajongók nélkül, akiknek köszönöm az évek során nyújtott támogatást. Alig várom, hogy együtt hozzunk létre új csodákat! More is more!”
A különleges koncertre Budapesten augusztus 5-én kerül sor: exkluzív helyszínen, a MOMKult színpadán lép fel Malmsteen. A koncertre álló- és ülőjegyek korlátozott számban kaphatók.
Fotó: Yngwie Malmsteen x LiveSounds