


| Előadó: | Lakat - A titkok őrzője |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Süllyedőben van, alattam a ladik,
Nem ment meg-e vers mely a 400- adik.
Már sehol egy lélek a part menti házban,
Magamra maradtam a 40fokos lázban.
Harcolnék én tovább, de a hideg ráz,
Legyőzni készül, legbelül a láz.
Nevetnék magamon, de ez már nem játék,
A halálomra várnak Joshi Bharaték.
Mondanám most is, hogy túlélem ezt is,
Meg, hogy „kemény vagyok” hisz kötelez a presztízs.
De most azonban mégsem csapom be magam,
Nem poénkódok ezen s nem játszom az agyam.
Bár lennék újra zabolátlan kamasz,
Nem lenne láz, és nem lenne panasz.
Senki sem hallaná önmagam szavát,
Nem lennék mártír, ki sajnáltatja magát.
De most lüktetnek bennem a lázas sorok,
Beszélnék is én, ha hagyná a torok.
Nem is írok inkább most többet Nektek,
Perzsel a láz, és mindenem reszket.
Vissza is megyek, az oltalmazó ágyba,
Pedig szívesebben izzanék én vágyba.
De megtanultam régen, hogy aki nyer veszt is,
Hát, ne örülj köcsög: Túlélem én ezt is!



A következő hetekben fővárosi intézményekben folytatódik a Dirty Slippers zenekar Suliturné programja, amely mára az egyik legnagyobb kábítószer-ellenes ifjúsági programmá vált Magyarországon.
Lobó-Szalóky Lázár 2011-ben hozta létre a Suliturné programot, amely két részből áll: a zenészek egy fesztiválhangulatú koncertet adnak a diákoknak, majd közéjük ülnek és drogprevenciós előadást tartanak.
"Egyre nagyobb az igény erre a rendhagyó programra az iskolák és a fiatalok részéről is. A visszajelzések egyértelműen pozitívak, jelenleg több mint 200 iskola várakozik arra, hogy hozzájuk is eljussunk a Suliturnéval" - fogalmazott Lobó-Szalóky Lázár.
A zenekar nemrég tért vissza hét állomásos angliai turnéjáról, ahol kiderült: kinti lemezkiadójuk, a Reaction Management szeretné, ha a Suliturné program Magyarország után Angliában is elérhető lenne.
"Azt tapasztaljuk a Suliturné állomásain, hogy évről évre egyre nagyobb a problémát jelentenek a drogok a 14-18 éves korosztály számára. Mi zenészként elkötelezettek vagyunk 14 éve, hogy megmutassuk a fiataloknak:
kizárólag a drogok, az alkohol és az önpusztító életmód nélkül érhetik el a céljaikat, élhetnek sikeres és boldog életet"
- mondta el Lobó-Szalóky Lázár.
A zenész szerint nagyon aktuális ez a téma, hiszen "sajnos trendi lett olyan dalokat írni hazánkban is, amik a kábítószer fogyasztásra buzdítják a fiatalokat. Nincs semmilyen eszköz ezeknek a daloknak a terjedését meggátolni annak ellenére, hogy szerintem még maguk az előadók is tudják, hogy rendkívül káros, amit csinálnak. Ennél sokkal felelősségteljesebben kellene viselkedniük" - jegyezte meg Lobó-Szalóky Lázár.
A Dirty Slippers december 10-én az ORFK rendezvényén, majd december 12-én a BGSZC Pestszentlőrinci Technikumában folytatja a Suliturnét.
Fotó: Dirty Slippers