dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Bery: Nyiss ajtót

Bery - Nyiss ajtót

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Bery
Album: Keressük!
Szövegírók: Lombos Márton (Lombos Úr)
Oláh Tzumo Árpád
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 5323 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Nyiss ajtót

Refrén:
Nyiss ajtót, megjöttem
Túl fáradt már ez a nap
Kint zaj van és érzem ma másként zavar a forgatag

Nyiss ajtót, megbújnék
Pár percre most valahol
Adj otthont, mely megvéd, elringat szorosan átkarol

Fáradtan botladozom
Had hajtsam le fejemet
Adj párnát és takarót
Építsünk bele szigetet
Bár hoztam haza gondokat és egy két buta gondolat
Közben csak simogasd fejem
Az éj szava szent ma éjszaka az ezeregy
Észrevétlenül repül az alvó idő, odakint meg csak dübörög
Eltörölhető talán az a nem várt jövő, ha Te nyitsz ajtót Kedves

Refrén:

Éjfél van s míg pihenünk csak ballag a mutató
Nincsen benn hűs menedék plüss ágyunk, puha takarónk
Pár óra hova tűnik el?
Édenkert e tenyérnyi hely
Nem számít, hogy a külvilág rosszat ígér vagy sejteti, hogy mi a jó
Megkerült az elveszett, csavargó idő, az ágy szélén ücsörög
Megtalálható tudom az a rég várt jövő, ha Te nyitsz ajtót Kedves

Refrén:

Bújj közel és szótlanul várjuk meg együtt a hajnalt
Nem hallgatni közben mást csak szívdobogást és ezt a halk dalt

Refrén (2x)

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Álomutazó az Erkelben: álmok, sztárok, innováció decembertől a színpadon

A 2017-ben nagy sikerrel bemutatott Álomutazó című családi mesemusical a megújult Erkel Színház repertoárjában tér vissza idén decemberben, a szereplők közt pedig újra láthatjuk Szabó Győzőt és Stohl Andrást, továbbá ezúttal is ismert sztárok lépnek színpadra a darabban, mint – 


mások mellett - Nagy Sándor, Serbán Attila, Vágó Bernadett, Csonka András, Auksz Éva, Vágó Zsuzsi, illetve Puskás-Dallos Bogi és Puskás-Dallos Péter.

 

Egy nem is olyan távoli jövőben, amikor csak a hatékonyság számít, a legnagyobb bűn, ha az időnket az álmodozásra vesztegetjük. Az Álomutazó hősei most visszatérnek, hogy egy lenyűgöző kalandra hívjanak mindenkit, melyben a varázslat és a szeretet összefonódik, és a legrejtettebb kívánságok is valóra válhatnak. 


A történet egy olyan világban játszódik, ahol nincsenek álmok


A történet főhőse, Tomi egy olyan világban él, ahol nincs mézes tej, pihe-puha ágynemű, se alvósállat. De legfőképpen álmok nincsenek. Hatékonyan működik viszont Tomi sztártudós apukájának találmánya


az „agyturbó”, ami már rég elfeledtette az emberiséggel a meghitt együttlétet, a pihenést, az alvást és az álmokat. 


Tomi és barátja, a Bárány azonban akcióba lendülnek, hogy bebizonyítsák: az alvás és az álmok igenis fontosak, és hogy a rémálmoktól sem kell félni.



 

A mesemusicalt Vinnai András írta, a dalok szövegét Orbán Tamás, zenéjét Rakonczai Viktor jegyzi. A darabot – csakúgy, mint az ősbemutatót – az Erkel Színházban Juronics Tamás állítja színpadra rendezőként és koreográfusként is egyaránt.

 

A szereposztást bejelentő film a mesterséges intelligencia segítségével készült


Ilyet színház eddig még soha nem tett, így az Erkel Színház ezzel is úttörő szerepet vállal a színházi innováció történetében. A választás nem csupán technológiai újítás, hanem szimbolikus gesztus is, tökéletesen illeszkedik az Álomutazó világához, ahol a mesterséges intelligencia uralja az élet minden pillanatát, és még a pislogás is hatékonyságellenes bűntettnek számít.


- Megadtuk magunkat ennek a kortárs trendnek – ahogy a történet világában is központi szerepet kap az AI, úgy mi is fontosnak tartottuk, hogy a bejelentést ezzel az eszközzel valósítsuk meg. Soha egyetlen színház sem jelentette még be a szereposztását AI által készült filmen keresztül, így most az Erkel ismét egyedi és úttörő megoldással lepte meg a közönséget - hangsúlyozta Szente Vajk.

 

 

Bemutató: 2025. december 19.

Szereposztás:

Bárány: Szabó Győző, Serbán Attila

Apa: Stohl András, Nagy Sándor

Anya: Vágó Bernadett

Nagyokos: Csonka András

Cosinus: Auksz Éva

Álomkészítő Rém: Kecskés Timi

Álomkészítő Idill: Vágó Zsuzsi

Álomkészítő Vigyor: Péntek Fanni

Reklám Marcsi: Puskás-Dallos Bogi

Reklám Marci: Puskás-Dallos Péter


Fotó: Erkel Színház

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás