dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Day vs. Mil: Feketén Fehéren

Day vs. Mil - Feketén Fehéren

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Day vs. Mil
Album: Keressük!
Szövegírók: Pintér Mihály
Day
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 21194 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Feketén Fehéren

itt a zene egyedül aki engem még tuti szeret
itt a fiatalokban sincsen meg már a tisztelet
itt az anyukád melózik helyetted te hülye gyerek
itt a következő évet is már félve ünnepeled
itt az átlagban kell hogy leéld az egész életedet
és ha nem teszed téged a társadalom élve temet
itt a boldogságban neked sose lehet bérelt helyed
itt a rendőrség nem menti meg az ember életeket
itt a drogba menekülve szerezhetsz élvezetet
itt a pláza cicák hordják az ékszereket
itt a kislányuk hamar megutálják a faterukat
mikor ittasan használják ki az ártatlanságukat
itt az ember már nem számít, a politikus ugat
és a jelképe tök mindegy hogy balra vagy jobbra mutat
itt a háborúban szereznek a hátukba lyukat
a katonák kik a nemzetért áldozták magukat
itt a wc-ből is feljön már a szar
itt az ember egyik szeme sír, ami másik pedig csal
itt a levegő is mar, a zene is meghal
mer' nem marad más belőle csak a digitális zaj

refr.:
..megunod a küzdelmet hogy az árral szemben úsz...
..mellettem az ördög pihen...

itt állatfajok pusztulnak ki naponta
itt hiába mész templomba nem bízhatsz a papokba
itt öregek figyelnek állandóan az ablakokba
itt a celebek szerepelnek folyton a szenny lapokba
itt az álbarátok átvernek a hátam mögött
itt a gonosz repked folyamat a vállam fölött
itt az ember mikor igazat mond akkor is hazudik
itt az apuci kicsit fia vezeti az audit
itt a nappalok az éjszakák, az éjszakák a nappalok
az éjszakákba élek de a nappalokba meghalok
itt van a fény ami majd felnyitja a szemed
hogy végre a környezeted pusztulását is észre vedd
mert, lassan elfogynak készletek
és nem termelik tovább az olaj kutak a pénzeket
nincs megállás soha inkább emeljük a téteket
csökkentjük a béreket, és termeljük a mérgeket
itt járványokat uszítanak ránk, mi meg beszopjuk
testvérek vagyunk de az ember fajok szerint beosztjuk
mondd mért? az emberiséget úgy ér majd véget
hogy belefullad a fénybe mert nem ismerte a féket

refr.:
..megunod a küzdelmet hogy az árral szemben úsz...
..mellettem az ördög pihen...

nyomok között lépkedek egy kietlen tájon
ami egykor gyönyörű volt, de csak a pusztulást látom
most fejlődtünk, de mondd meg milyen áron?
lassan nyáron lesz tél, és tél lesz már nyáron
kihaltak a játszó terek csak a hinta pörög
felette az égből szórja átkait zeusz a görög
itt az ember megpróbál repülni de a szárnya törött
meg a súly is vissza húzza mi a szívébe költözött
elhervadt a virág is mit évekig öntözött
tudja hogy mennie kell mikor az élet csörög
beteg ez a világ mer' láza van és köhög
de megbújik hogy ne lássad őt csak a színfalak mögött
azt hisszük hogy ez egy játék és mi nyerünk a végén
de megbukunk hiszen ott vagyunk már a szakadék szélen

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Moby visszatér Budapestre - újra élőben hallhatjuk az elektronikus zene ikonikus alakját

Az elektronikus zene úttörője és a kortárs kultúra egyik legnagyobb hatású alakja, Moby 15 év után ismét Magyarországon lép fel - 2026. augusztus 1-jén egy teljesen új koncertélménnyel várja a közönséget. 





Az elismert művész a Budapest Park színpadán ismét életre kelti azt a zenét


Azt a zenét, amely már több mint három évtizede formálja a modern hangzás érzéki és gondolati dimenzióit. 


Moby dalai hosszú évek óta emberek millióinak legbensőbb pillanataihoz kapcsolódnak - és ma is ugyanazzal az érzelmi súllyal szólalnak meg. 


Moby-dalszövegek itt.


Moby megújult élő koncepciót hoz a színpadra


A több mint egy évtizednyi szünet után 2024-ben visszatérő művész 2026-ban nagyszabású turnéra indul, Az ambient textúrák, a rave-energiát hordozó ritmusok és a lélekteli vokálok új intenzitással szólalnak majd meg a Budapest Parkban. 


A műsorban helyet kapnak időtlen klasszikusai, pályája kevésbé ismert gyöngyszemei, valamint friss, újraértelmezett hangszerelések - ahol a nosztalgia és a mai hangzás egyszerre van jelen.


Művészet és felelősség – így írta be magát a zenetörténelembe


Az 1999-es Play c. album több mint 12 millió példányban kelt el, és minden idők egyik legmeghatározóbb elektronikus lemezeként tartják számon. A Porcelain, Natural Blues, Why Does My Heart Feel So Bad? és Honey mára kulturális alapvetésekké váltak.


Számok, amelyek egy korszak hangulatát hordozzák


Why Does My Heart Feel So Bad?

Porcelain / Beach

Lift Me Up


Moby volt az első előadó, aki egy teljes album minden dalát filmekhez, sorozatokhoz és reklámokhoz licencelte – új korszakot nyitva ezzel a zeneiparban.


Pályája során több mint 20 millió eladott lemezzel, rangos díjakkal – többek között MTV, Billboard és Grammy-jelölésekkel – írta be magát a zenetörténetbe. 


Dolgozott David Bowie-val, a Public Enemyvel, Ozzy Osbourne-nal, a Beastie Boys-szal és a Daft Punkkal is; remixei a mai zenei színtér meghatározó alkotásai.


Moby zenei munkája mellett aktív humanitárius tevékenységet is folytat


Többek között támogatja a Humane Society, az ACLU és az Institute for Music and Neurologic Function szervezeteket. Filmkészítőként a Little Walnut produkciós céget vezeti, nevéhez fűződik a nemzetközi fesztiválokon díjazott Moby Doc és Punk Rock Vegan Movie című dokumentumfilm is. Jelenleg Tecie címmel egy játékfilmen dolgozik, amelynek bemutatója 2026 nyarán várható.


A hangulat, amitől minden más


A ’90-es években New York szűk, félhomályos lakásaiból indult útjára az a lo-fi elektronikus világ, amely mára globális zenei szimbólummá vált. 


Moby zenéjében mindmáig jelen van a magány és a remény, a vágy és a veszteség, az emlékezés és az idő súlya. Ez az érzelmi mélység teszi különösen aktuálissá visszatérését: művészete egyszerre idézi fel a modern ember belső vívódásait, és kínál kapaszkodót a mindennapok zajában.

 

Több mint zene: életstílus


Moby (polgári nevén Richard Melville Hall) a kortárs zenei kultúra egyik legsokoldalúbb alakja: zenész, producer és író, 1965-ben született a New York-i Harlemben. 


A „Moby” becenevet már kisbabaként kapta – a híres író, Herman Melville leszármazottjaként ez szinte természetes volt.


Kilencévesen kezdett zenét tanulni


Klasszikus darabokat játszott, zeneelméletet is tanult. A nyolcvanas években a New York-i punk rock színtér aktív szereplője volt, majd az elektronikus zene felé fordult. Első kislemeze, a Go, 1991-ben jelent meg – azóta 22 albumot adott ki.


Az elmúlt években alkotói pályája új művészi és személyes irányokba bővült


Zenéjét a mai napig eszközként használja a mélyebb önreflexióra, a tudatosság felébresztésére, spirituális és társadalmi üzenetek közvetítésére. Az állatvédelem, a környezetvédelem, a veganizmus és a tudatos életmód egyik legismertebb szószólója, jelentős bevételeit jótékony célokra ajánlja fel. 


Közvetlenségéről is ismert: nem ritkán saját New York-i vagy Los Angeles-i kávézóiban beszélgetett vendégeivel, távol tartva magát a hírességeket körülvevő felhajtástól.


Emlékezetes este


A 2026-os Moby-koncert a Budapest Parkban a nyár egyik legemlékezetesebb élőzenei eseményének ígérkezik. 


A közönség egy egyedi zenei utazás részese lehet, ahol atmoszférikus hangképek, a rave energiáját idéző lüktetések és érzékeny, mélyre ható vokálok találkoznak. A műsor egyszerre épít az időtlen slágerekre és nyúl a kortárs hangzás eszközeihez: jól ismert dallamok, ritkábban hallott darabok és újraértelmezett kompozíciók alkotják majd a repertoárt.

 

Mi? Moby koncert

Mikor? 2026. augusztus 1.

Hol? Budapest Park (1095 Budapest, Fábián Juli tér 1.)

További részletek az esemény FB oldalán, itt.

A jegyek december 5-én 10:00-tól érhetőek el a koncert hivatalos értékesítési felületén.



 

Fotó: Charm Music Hungary

 

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás