Előadó: | Kormorán |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Koltay Gergely |
Koltay Gergely |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | pop rock |
Címkék: | Keressük! |
Beszélek, nem hallom
tükörbe nézek, nincs arcom
fogom az almát,
mit fejemre tettek,
akarják mégse félek.
Tapsolnak, a porondra lépek,
az idomárok ostort cserélnek,
a közönség zúg,
nevetni kéne,
akarják, mégse félek.
Az oroszlán, a tigris barátaim régen,
éheznek ők is, lassan húsz éve,
apámnak is bohóc volt mestersége,
akarják, mégse félek.
Kik vért látni jöttek, kiabálnak,
hisz a belépő miattunk oly drága,
megbotlok kétszer, ugorjanak végre,
akarják mégse félek.
Elindul a két vad lassan felém,
cserkésznek, mert él a vadon
emléke még,
de kialszik a tűz szemükben,
hisz rabként velük élek,
akarják, akarják, akarják
mégse félek.
Fütyül a közönség, nem erre vártak,
hogy a bohóc, s a vadak
egymásra találnak,
jönnek a szolgák, ütnek ahol érnek,
akarják, mégse félek.
Arcomról sokáig oldódik a festék,
a ketrecben két igazi testvér,
orrukat a hideg rácshoz nyomják,
nem félek, ők nem akarják.
Elindul a két vad lassan felém,
cserkésznek, mert él a vadon
emléke még,
de kialszik a tűz szemükben,
hisz rabként velük élek,
akarják, akarják, akarják
mégse félek.
Zenés esttel tisztelegnek Cseh Tamás emléke előtt barátai, tisztelői Bakonybélben szombaton. Az esten a jazz és a világzene mellett felhangzanak majd Cseh Tamás dalai, bakonyi indián énekek és country muzsika is.
Immár 11 éve rendezik meg Cseh Tamás halálának évfordulóján a település díszpolgára tiszteletére az emlékestet a Szent-kúti kápolna mögötti területen.
A fellépők
A Makám Trió alapítója, Krulik Zoltán zeneszerző, gitáros, dalszerző énekesként mutatkozik be a közönségnek Kézdy Luca hegedűs és Bata István basszusgitáros, a jazz és a világzene terepeit bejáró muzsikusok társaságában. A trió, amely tavaly tavasszal alakult, a saját dalok mellett
a Cseh Tamás-Bereményi Géza szerzőpáros, a Kex énekese, Baksa Soós János, valamint Jász Attila, Zalán Tibor és Másik János verseire és szövegeire komponált dalokat ad majd elő.
Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész és
rajztanár 1990-ben
Fotó: Fortepan/Glósz András
Az est fellépői között lesznek nem hivatásos muzsikusok is
Baky György és Üveges Csaba kedvtelésből állt össze zenélni, elsősorban country-zenét játszanak. Baky György volt az a polgármestere Bakonybélnek, aki Cseh Tamás díszpolgárrá választását kezdeményezte. Üveges Csabának, a Jamboree Country Band egyik alapítójának műsorában az amerikai népzene kap főszerepet.
Víg Mihály, Cseh Tamás egykori zenésztársa, valamint az énekes fia, Cseh András közös műsorral lépnek színpadra.
Tolmácsolásukban Cseh Tamás dalai mellett bakonyi indián énekek is elhangzanak, hiszen az énekművész a bakonyi indián játék révén került kapcsolatba Bakonybéllel.
Az emlékestet tábortűz zárja, amely mellett immár 11 éve Mülhauser Martina idézi meg gitárjával és énekével Cseh Tamás emlékét a közönséggel együtt.
Kiemelt kép: Andrássy út (Népköztársaság útja) 101., a Magyar Újságírók Országos Szövetsége székházának emeletén működő 25. Színház. Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész, rajztanár a Dal nélkül ... koncerten 1975-ben
Fotó: Fortepan/Vadász Ágnes