


| Előadó: | Kozmix |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Horváth Zsolt (Hozsó) Lányi Lala Horváth Zsolt Lányi Lajos |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Kozmix is back! Microphone check!
Hehehehe. Egy-két-há' és...
1. Engedd, hogy a vágy vezessen,
ma ne érdekeljen semmi más!
Hidd el, neked is jobb lesz,
ha lazítasz ma, és nincs vitád!
Másokkal és magaddal
nem szúrhatsz ki ezen az éjszakán!
Engedd, hogy a vágy vezessen,
ma ne érdekeljen semmi más!
R. Minél hangosabb a zene, jobban akarom!
Lehet, nem lesz többet még egy alkalom.
Ahogy dübörög a zene minden hangfalon,
néha a fülem fáj - de én azt akarom!
Minél hangosabb a zene, jobban akarom!
Lehet, nem lesz többet még egy alkalom.
Ahogy dübörög a zene minden hangfalon,
néha a fülem fáj - de én azt akarom!
2. Gerjedek minden éjjel,
sípolok, mint egy mikrofon.
Beleremeg az egész testem,
élvezem, mert jó nagyon!
Másokkal és magammal
nem szúrok ki ezen az éjszakán!
Engem csak a vágy vezessen,
ma nem érdekelhet semmi más!
R.
Másokkal és magaddal
nem szúrhatsz ki ezen az éjszakán!
Engedd, hogy a vágy vezessen,
ma ne érdekeljen semmi más!
Minél hangosabb a zene... - Jobban akarom!
Minél hangosabb a zene... - Jobban akarom!
Minél hangosabb a zene... - Jobban akarom!
Néha a fülem fáj - de én azt akarom!
R.
Minél hangosabb a zene... - Jobban akarom!
Minél hangosabb a zene... - Jobban akarom!
Minél hangosabb a zene... - Jobban akarom!
Néha a fülem fáj - de én azt akarom!



Az egy éve alakult budapesti bluegrass zenekar októberben Amerikában turnézott. A koncertsorozatot a Texas Sounds International Country Music Awards fesztiválon kezdve az év zenekara díjjal tértek haza.
Hét koncertet adtak a hajdani vadnyugat ikonikus városaiban
„Régi álmom valósult meg, hogy azokon a legendás vidékeken játszhattunk, amit annak idején a western filmekben láttam. Például Tombstone városa, ami Arizona déli részén a sivatag közepén fekszik. Itt forgattunk egy klipet, aztán délután kettőkor adtunk egy koncertet. De a Billy Bob (FortWorth), és a Maverick (Tucson) country klubokat is imádtam, ahol fantasztikus zenekarokat láttunk.” – próbál válogatni a tengernyi emlékből Kovács Kornél, a zenekar vezetője, énekese, akit az amerikai folkmuzsikáért rajongó közönség egy másik zenekarból, a Nyughatatlanból is ismerhet már.
A The Riverside Soul négyesét a turné valamennyi állomásán kirobbanó lelkesedéssel fogadta a helyi közönség, ami nem is csoda, igazán különleges élmény lehetett nekik, hogy valaki egy kis európai országból érkezve az ő népzenéjüket játssza.
A csapat a közelmúltban jelentette meg első lemezét, az utazásra írt legújabb, Unexpected Journey című dalukra pedig gyorsan forgattak is egy klipet az arizonai sivatagban, ami előreláthatólag a hónap végén debütál majd. De nem ez volt az egyetlen képanyag, amit kint rögzítettek, kapva az alkalmon, hogy a műfaj autentikus környezetében videózhatnak, több felvételt bezsebeltek, amik akár egy-egy útinaplónak is simán beillenének.
Sedona, vörös sziklas hegység, ahol oly sok western mozi játszódik, egyértelműen magával ragadta a társaságot. Videó itt.
„Az amerikai turnénk egyik legjobb koncertjét Phoenixben adtuk, nagyon jó volt a hely és a közeg minket is hangulatba hozott. Ezután érkeztünk Sedona-ba, ahol a főútról már látszott a lenyűgöző Cottonwood sziklás hegység, itt vettük fel a kedvenc gitárosom Doc Watson feldolgozását, a Streamline Cannonball című számot” – mesélte Kornél a felejthetetlen élményt.
A turnéról egy teljes összefoglaló videó is készült, amit itt láthattok.
A következő The Riverside Soul koncertek
2025. november 22. Debrecen, Incognito Club
2025. december 05. Budapest, Fat Mo’s
2025. december 17. Budapest, Renegade Blues Bar
Fotók: The Riverside Soul