dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
The Official Opiate: Hová tűnt a fény?

The Official Opiate - Hová tűnt a fény?

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: The Official Opiate
Album: Keressük!
Szövegírók: Solymosi Péter
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 6253 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Hová tűnt a fény?

Hadd ne mondjam el, hogy mit érzek,
Bármit mondok, folyton rám nevetsz.
Ami eddig zavart, most megvigasztal,
Hova kapkodjam a fejem?

Hová tűnt a fény, hová tűnt az árnyék, ami engem megmenthet?
Hová tűnt a nap, ami rám süt hogyha fagy, rossz ízű éjjelen?

Eltűnök a nagyvilágba, ki lenne aki rám találna? Összeroskadva mellettem állsz.
Mikor voltam átkarolva?
Utoljára talán soha, kérdezhetném én is, hogy kire vársz.

Merre nézzek ha nem hátra?! élhetek félhomályba, szívem lassan megáll.
Lefagyasztó szomorúságba, átesve éber kómába, az énem érted kiált.

Meddig bírom?!
S meddig kínzol?!
Nem élek tovább nélküled..
Hova menjek? Hol tudom h nem keresnek?
Mondhatom bátran, hogy ég veled.

Hová tűnt a fény, hová tűnt az árnyék ami engem megmenthet?
Hová tűnt a nap, ami rám süt hogyha fagy, rossz ízű éjjelen?

Eltűnök a nagyvilágba ki lenne aki rám találna?
Összeroskadva mellettem állsz.
Mikor voltam átkarolva?
Utoljára talán soha, kérdezhetném én is hogy kire vársz.

erre nézzek ha nem hátra?!
Élhetek félhomályba, szívem lassan megáll.
Lefagyasztó szomorúságba, átesve éber kómába, az énem érted kiált.

Hogy mondjam el, hogy téged kereslek?
Bár már nincs hozzá hitem, hogy veled legyek. Lehangolt önarckép, körvonal nélküli árnyék. Fájó létezés, csak a szenvedés.. csak a szenvedés..

Hová tűnt a fény, hová tűnt az árnyék, ami engem megmenthet?

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Hosszú idő után új dallal jelentkezett DiazMentha duója

Hosszú idő után újra összeállt Diaz és Mentha: megjelent a Méreg, a duó friss dala, amely a 2010-es években megismert közös munkák (Nélküled, A part) után új fejezetet nyit a történetükben. 






A Méreg az elmúlt évek megpróbáltatásaira, belső vívódásaira reflektál: ugyanakkor nem csak a veszteségekről szól, hanem arról az állapotról, amikor az ember azt érzi, hogy nincs a jó úton, de ezt még magának sem meri bevallani. A belső én ilyenkor szinte ordít, hogy valami nem oké, de ezt sokszor nem halljuk meg - a refrén is erre a felismerésre reflektál.

 

„Sokszor vannak olyan pillanatok, amikor úgy érezzük, senki nem ért meg minket, pedig jó lenne, ha valaki mélyre látna és meglátná, mi a bajunk. Közben ezeknek a dolgoknak a nagy részét végül magunkban kell helyretennünk” 


- meséli a dalról Diaz. A Méreg hangulatában melankolikus és mély, ugyanakkor fontos volt, hogy reményt is adjon: „Szerettem volna, ha azt éreznék az emberek, hogy nincsenek egyedül.”



 

A zene és a szöveg megírásán túl a videoklip is teljes egészében self made módon készült. A Kanári-szigeteken, Tenerifén forgatott anyagról Mentha így mesélt: „Ez egy régi történet köztünk Diazzal, mindig ott volt a levegőben, hogy egyszer újra csinálunk valamit. Most jött el az ideje”. A videót stáb nélkül forgatták le, minden külső segítség nélkül, ami tudatos döntés volt: "A videót teljes egészében mi készítettük - gyakorlatilag én forgattam az anyagot, stáb nélkül. Itthon nem találtunk olyan helyszínt, ami azt éreztük, hogy passzolt volna a dal hangulatához. Az óceán, a fekete homokos tengerpart és a Teide látványa viszont mind erősen rezonált a Méreg világával” - teszi hozzá.

 

A Diaz-Mentha együttműködés nem érinti sem a Wellhello, sem a Hősök működését: mindkét formáció továbbra is aktív, a Méreg egy különálló projekt eredménye.


Fotó: DiazMentha

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Zeneszöveg kvíz

Adományozás