


| Előadó: | Pecérek |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Ének:
Kisbecskerek, nagybecskerek,
Megtudtam hogy a galambom nem szeret.
Kisbecskerek, nagybecskerek,
Megtudtam hogy a galambom nem szeret.
Becskerektől nem messze van szent mihály,
Összevesztek a legények a pipán.
Kisbecskerek, nagybecskerek,
Megtudtam hogy a galambom mást szeret.
szóló...
Bemondás:
A te lábad nagyon szőrös,
Énekeljük megy a gőzös!
Ének:
Megy a gőzös, megy a gőzös Kanizsára,
Kanizsai, Kanizsai állomásra.
Elöl ül a masinista,
Ki a gőzöst, ki a gőzöst igazítja.
Elöl ül a masinista,
Ki a gőzöst, ki a gőzöst igazítja.
Volt szeretőm, volt szeretőm 13-om,
10 elhagyott, 10 elhagyott, maradt 3-om.
2 megcsalt maradt még 1,
Azt az 1-et, azt az 1-et én csalom meg.
szóló...
Ének:
Megy a gőzös, megy a gőzös Kanizsára,
Kanizsai, Kanizsai állomásra.
Elöl ül a masinista,
Ki a gőzöst, ki a gőzöst igazítja.
Elöl ül a masinista,
Ki a gőzöst, ki a gőzöst igazítja.
Bemondás:
A gőzösön nincsen fék,
Énekeljük az a szép!
Ének:
Az a szép, az a szép,
Akinek a szeme kék, akinek a szeme kék.
Az a szép, az a szép,
Akinek a szeme kék, akinek a szeme kék.
Lám az enyém, lám az enyém sötét kék,
Még sem vagyok a babámnak elég szép.
Az a szép, az a szép,
Akinek a szeme kék, akinek a szeme kék.
Lám az enyém, lám az enyém sötét kék,
Még sem vagyok a babámnak elég szép.
Az a szép, az a szép,
Akinek a szeme kék, akinek a szeme fekete.



Nagyszabású koncertek, családi programok, adventi séták, irodalmi és táncos estek, továbbá iparművészeti vásár és szabadtéri kiállítás is várja a családokat november 29. és december 31. között a Várkert Bazár adventi programsorozatában.
A Mikulásváró családi napon december 6-án fellép a Kolompos együttes, és látható lesz a Kippkopp a hóban című bábmusical.
Az adventi vasárnapokon ingyenes kézműves foglalkozásokon lehet majd adventi koszorút készíteni a Rendezvényterem aulájában, de magyar iparművészek is kínálják majd saját portékáikat a De la Motte–Beer-palotában megrendezendő adventi vásáron december 12. és 14., valamint 19. és 21. között.
Kiemelt program a Sisi karácsonya című adventi sétasorozat, valamint a Legyen ünnep a Földön!- Retro teleink világa című szabadtéri kiállítás, amelyen
a XX. század második felének téli időszakkal, ünnepekkel kapcsolatos tárgyi kultúráját mutatják be
a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum gyűjteményéből válogatott kultúrtörténeti rekvizítumok és ismeretterjesztő szövegek segítségével.
November 29-én Szebényi Dániel Újratervezés című lemezbemutatójára várják az érdeklődőket.
November 30-án a Sárik Péter Trió és Koszorus Krisztina közös produkciójának ad otthon a helyszín. December 7-én duplakoncertet ad a Budapest Bár, a Honeybeast pedig Összhang – nyitány című produkciójával lép fel december 13-án.
December 17-én Soltész Rezső és zenekara lesz a vendég
A koncerten a szerző legújabb dupla albumának szimfonikus hangszerelésű dalai, valamint olyan karácsonyi klasszikusok hangzanak majd el, mint a Csendes éj, vagy az ABBA-tól a Happy New Year. Az énekest a Szolnoki Szimfonikus Zenekar, ifj. Rátonyi Róbert zongoraművész és egy hagyományos beategyüttes kíséri, a koncert vendége Lukács Sándor színművész lesz.
Urbányi Zóra magyar-amerikai dalszerző-énekes Egy este, egy érzés, egy hang című, dupla koncertjével tér vissza a Várkert Bazár színpadára december 20-án, másnap pedig
a StEfrem Férfikar adventi és karácsonyi műsora lesz hallható Szirtes Edina Mókus vendégszereplésével.
Az Ivan & The Parazol december 27-én lép fel, másnap pedig a Modern Art Orchestra ünnepli fennállásának 20. évfordulóját egy gálakoncert keretében, amelynek vendége lesz mások mellett Harcsa Veronika és Törőcsik Franciska is.
Az előszilveszteri fellépő december 30-án idén is a Random Trip lesz, a szilvesztert pedig a Be Massive elektronikus partiján ünnepelheti a Várkert Bazár közönsége.
Az adventi időszak alatt a Halászó gyerekek teraszán ünnepi díszek és faszénen sült karácsonyi ételkülönlegességek, forró italok várják az arra sétálókat, a Dísz téri De la Motte–Beer-palotában megrendezendő adventi vásáron pedig a kortárs iparművészek nem csak portékáikkal, de különleges workshopokkal is várják az érdeklődőket a Rearticon Iparművészeti Egyesület közreműködésével.
Az adventi vasárnapokon ingyenes kézműves foglalkozásokon lehet adventi koszorút és apró ajándékokat, díszeket készíteni a Rendezvényterem aulájában.
December 14-én a Magyar Nemzeti Táncegyüttes előadásában a Téli tánc című darabot láthatja a közönség, amelyben elfeledett, letűnőben lévő magyar hagyományok és a jeles napok szokásai elevenednek meg, december 18-án pedig az Aposztróf irodalmi estet rendezik meg Fölötte álom-éneket dúdolnak címmel. Az est vendége lesz Gubik Petra színésznő-énekes, Mező Misi énekes és Kollár-Klemencz László zenész, író.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik