dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Barbárfivérek: Dreamerz(nyers hús)

Barbárfivérek - Dreamerz(nyers hús)

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Barbárfivérek
Album: Keressük!
Szövegírók: San
Tkyd
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 11878 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Dreamerz(nyers hús)

San

Itt a kurva dream, San, Kyd
Bloose Broavaz, Dope Beatz
Fújd ki az összes szart haver...

Fújd ki, még nedves a levegő
Még érzed, hogy szeret, még érzed, hogy szeret Ő.
Olcsó álmok, színpadi színkép
Sok szintetikus szempár, de szótlan a mélység
A mentális éhség, meg a vérvörös élet
A múlandó percek újabb emléket éget
Higyj belém ne féljek, itt baszottul élek
De túl sok a hamis és túl sok a féreg
De vannak még álmok, királynők kúrvák
Legendás szüzek, érdesek dúrvák
ÉS érzékeny szívükben még perzselő szenvedély
Ma születik az ember, de holnap már elvetél

Tkyd

Ja
A vadak lesben állnak, várják az áldozatot
Szelídek szívből szorongva érzik a kárhozatot
A puskacső a fejem felé irányul
A célkeresztben néznek engem de nem tudom ki bámul
A világ hidd el kitárul
Az ördög rádnevet, de elfordulsz, mert tudod mit árul
A lopott álmok súlya alatt elpattansz mint gitárhúr
Az élet elrobog és rájössz, hogy nem éltél királyul
A valóság világában az erény bűnné silányul
Hát fújd ki magad testvér!
Mindegy, hogy füst vagy gondolat a tetteink átrobognak rajtunk
Mint 1 gyorsvonat, és a tévedések tükréből egy szilánk vágja el a torkomat

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Újra Magyarországon az amerikai death metal banda – Obituary a Dürer Kertben

Az Obituary 40 éves múltjában többször járt már nálunk, legutóbb tavaly a Sepultura vendégeként léptek színpadra, hogy velőt rázó dalaikkal megmozgassák a magyar közönséget. Július 30-án azonban ismét visszatérnek, hogy a Dürer Kert nagytermében adjanak felejthetetlen koncertet.


Az Obituary már 1984-ben füstbombákkal várta a közönséget a koncertjén

 

Az Obituary 1984-ben alakult Executioner néven. A helyi tampai bandák, mint a Nasty Savage és a Savatage, valamint a korai Metallica és Slayer hatására a Tardy fivérek a garázsukban zenekart alapítottak, majd korán színpadra is léptek. Bár a tagok többsége még fiatalkorú volt, a koncerteken már ekkor is érett előadással, dobemelvényekkel, füstbombákkal várták a közönséget.




A zenekar azóta sem adott lejjebb az élő fellépések hangulatából


Akik követik a munkásságukat tudhatják, hogy soha nem kell félgőzre és visszafogottságra számítani egy Obituary műsor közben. Sosem hajszolták az elismeréseket vagy a közösségi média népszerűségét, és sosem törődtek a trendekkel. 


11 stúdióalbumon és számtalan koncerten vannak túl, mégis 


megmaradtak a gyökereiknél: az emberileg elképzelhető legdurvább zenék egyikét játsszák és ezzel világszerte hűséges rajongótábort építettek.




A 2017-ben kiadott Obituary self-titled lemezük akkor jelent meg mikor a death metal épp reneszánszát élte és ennek köszönhetően a régi rajongók mellett újak is felfedezték, milyen erő lakik a zenekarban. Ennek bizonyítéka volt például a Slayerrel közös európai turné is.


A zenekar 2023-ban újabb lemezt jelentetett meg, a A Dying of Everything mindent hoz, amit az Obituarytól elvárhatunk: thrash („Barely Alive”), groove („The Wrong Time”, „My Will to Live”) és a mindent lehengerlő hangulat is ott van a dalokban.


A zenekar kötődése Magyarországhoz nemcsak a korábban itt megtartott koncertek miatt erős, hanem a Gróf Balázs által nekik gyártott videoklipek is segítik, hogy a banda biztosan jó szájízzel, erős műsorral érkezzen Budapestre.


A hazai közönség az Obituary által teremtett atmoszférából már többször részesült, de a legutolsó lemez dalai július 30-án kapnak igazán teret, hiszen ezúttal egy headliner bulival vár mindenkit a Dürer Kertben a zenekar. 


Fotók: Obituary x Live Nation Magyarország


Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás