dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Úttörő dalok: Előre, pajtás

Úttörő dalok - Előre, pajtás

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Úttörő dalok
Album: Keressük!
Szövegírók: Rossa Ernő
Zeneszerzők: J. Seidel
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 18766 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Előre, pajtás

1. Ébred már mindenütt a földön,
s talpra áll az ifjúság.
Zengik már északon és délen
a szabadság himnuszát.

Rajta hát, előre pajtás,
rád a boldog élet vár.
Rajta hát, előre pajtás,
rád ragyog a napsugár.

2. Büszke szél lengeti a zászlót,
a szabadság zászlaját.
És e szó lángbetűkkel írva
ragyog rajta: ifjúság.

Rajta hát,...

3. Zúgják már traktorok és gépek:
Itt az idő ifjúság!
Sarlót végy kezedbe és könyvet!
Tiéd lesz az új világ.

Rajta hát,...

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Dalod megalkotásához az MI-t is segítségül hívtad? Így jelöld műbejelentésnél a SZIR-ben

Az Artisjusos műbejelentésnél már jelölheted, ha műved megalkotásához a generatív mesterséges intelligenciát is segítségül hívtad. 




Cikkünkben összeszedtük a leggyakrabban felmerülő kérdéseket.

 

Ha teljesen az MI generálta a dalt, bejelenthetem?

NEM. Az olyan zeneszámokat, amelyekben egyáltalán nem fejeződik ki ember szellemi tevékenységéből, kreativitásából fakadó egyéni eredeti jelleg, nem védi a szerzői jog, így bejelenteni sem lehet őket az Artisjushoz.

 

Átdolgozáshoz, (vers)megzenésítéshez használtam MI-t. Hogyan kell bejelenteni?


Az MI használatának megjelölése mellett a bejelentésnél ugyanazok a szabályok irányadóak, mint a hús-vér szerzők általi átdolgozásoknál:

 

– Szerzői jogi oltalom alatt álló művek zenei átdolgozásához az eredeti szerzők engedélyét is szükséges beszerezni, és megállapodni, milyen arányban osztjátok meg egymás között az átdolgozásból származó jogdíjakat.

 

– Olyan műveknél, amelyek szerzői védelmi idő tekintetében már nem védettek vagy nincs szükség engedélyre, elég a műbejelentéskor a megfelelő kategóriában feltüntetni az eredeti szerzőt, szerzőket. Az átdolgozásból származó jogdíjak felosztása ekkor a Felosztási Szabályzat alapján történik.

 

Ha az eredeti mű hangfelvétele is átvételre kerül, a felvétel előállítójától is engedélyt kell kérni.

 


Megzenésítésnél így jelöld a SZIR-ben, ha MI-t használtál

Forrás: Artisjus



Én írtam a művet, de az MI adja elő. Kell használnom a jelölőt a SZIR-ben?


NEM, mert ez esetben a mű saját szellemi alkotásod, nem számít, hogy az egy MI alkalmazás előadásában szólal meg a felvételen.

 

Milyen értékkel szerepel a mű a felosztásban, ha MI-t is használtam művem megalkotásához?


Akármelyik generatív mesterséges intelligenciát hívtad segítségül a zeneszerzéshez vagy szövegíráshoz, a jelenlegi hazai jogszabályi rendelkezések alapján az MI nem lehet szerző, társszerző. Szerzőként tehát csak az alkotásban részt vevő embert kell rögzíteni a műbejelentés során. (A zeneszerzői-szövegírói százalékok megoszlása ez esetben is szabadon megadható.) A közös jogkezelésben minden felhasznált zenemű értéke azonos, az emberi alkotást támogató technikai eszköz használata ebben nem jelent változást.

 

 

Eredeti műnél így jelöld a SZIR-ben, ha MI-t használtál hozzá

Forrás: Artisjus



Kérdés esetén keresd az Artisjus Szerzői Kapcsolatok Osztályát.



Forrás: artisjus.hu

Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás