dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Zentai Márk: Nem elég

Zentai Márk - Nem elég

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Zentai Márk
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 23280 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Nem elég

Gyere ülj közelebb, most rád figyelek,
Csak szólj! Beszéljünk mindent át!
De most ne legyen gát, tudom ennyi muszáj.
Gyenge vagyok, de most szólni fogok,
Hidd el, neked nem hazudtam még.
A kettős játék nem kell rég, felemészt.

A szó, mint a só,
Úgy kimar mindent mi szép,
De már tudom, hát hagyom,
Lehet hogy fáj,
De így is kell még.

Nem ez nem elég, kérlek gyere még,
A semmi peremén mért mennénk szét?
Még az elején tartunk te meg én,
Mért hagynánk veszni a fényt?
Az érzés felemás,kell hogy beleláss,
Hidd el ez a tánc együtt lesz szép.
Én várok még rád, ha a nap a holddal cserél

Ha ennyi talán, és semmi tovább hát jó.
De akkor miért is kezdtük el?
Mi volt az a jel hogy most menned kell?
Tél hidegét meg a nyár melegét mondd hát,
Mondd hova is vinnéd most?
Mért nem jó úgy ahogy eddig volt? Mire jó

A szó, mint a só,
Úgy kimar mindent mi szép.
De már tudom, hát hagyom.
Lehet hogy fáj,
De így is kell még.

Nem ez nem elég, kérlek gyere még,
A semmi peremén mért mennénk szét?
Még az elején tartunk te meg én,
Mért hagynánk veszni a fényt?
Az érzés felemás, kell hogy beleláss,
Hidd el ez a tánc együtt lesz szép.
Én várok még rád, ha a nap a holddal cserél.

Nem ez nem elég, kérlek gyere még,
A semmi peremén mért mennénk szét?
Még az elején tartunk te meg én,
Mért hagynánk veszni a fényt?
Az érzés felemás, kell hogy beleláss,
Hidd el, ez a tánc együtt lesz szép
Én várok még rád, ha a nap a holddal cserél

Nem tudom hogy az én tükröm talán
Vagy a tiéd őszintébb,
Majd súg az idő.
A gyorsvonat viszi sorsomat tovább,
De hidak dőltek szét.
Bármerre mennék,csak szakadék gátol még.

Nem ez nem elég, kérlek gyere még,
A semmi peremén mért mennénk szét?
Még az elején tartunk te meg én,
Mért hagynánk veszni a fényt?
Az érzés felemás, kell hogy beleláss,
Hidd el ez a tánc együtt lesz szép.
Én várok még rád, ha a nap a holddal cserél

Nem ez nem elég, kérlek gyere még,
A semmi peremén mért mennénk szét?
Még az elején tartunk te meg én,
Mért hagynánk veszni a fényt?
Az érzés felemás, kell hogy beleláss,
Hidd el ez a tánc együtt lesz szép.
Én várok még rád, ha a nap a holddal cserél

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Nagy sikerrel zárult az NKA Hangfoglaló Minifeszt

Január 22-én igazi fesztiválhangulat költözött a Turbina Kulturális Központ falai közé: az NKA Hangfoglaló Minifeszt 750 érdeklődőt vonzott, akik egyetlen este alatt fedezhették fel a jövő magyar könnyűzenei kedvenceit. 






Egy este, három színpad, tizenkét előadó – és egy olyan közösségi élmény, amely méltó módon ünnepelte a magyar kultúra napját.


A Petőfi Kulturális Ügynökség gondozásában működő NKA Hangfoglaló Programiroda szervezésében megvalósult eseményen az NKA Hangfoglaló Könnyűzene Támogató Program Induló Előadói Alprogramjának 12 idei támogatottja mutatkozott be.




A koncertek a Turbina három termében párhuzamosan zajlottak


A különböző műfajok és stílusok egymást váltva töltötték meg a tereket: a látogatók szabadon mozoghattak a koncertek között, új előadókat fedezhettek fel, és testközelből tapasztalhatták meg azt a sokszínűséget, amely a kortárs magyar könnyűzenét jellemzi. Az este során végig érezhető volt a Hangfoglaló Program egyik legfontosabb célkitűzése: találkozási pontot teremteni az induló előadók és a közönség között.


Új hangok a színpadon


Az NKA Hangfoglaló Minifeszt nem csupán bemutatkozási lehetőség volt az előadók számára, hanem egy hosszabb, egyéves szakmai együttműködés első állomása is: a nyertes zenekarok és előadók 2026-ban mentorálást és szakmai edukációt kapnak, vidéki klubturnén vesznek részt, valamint hazai és külhoni fesztiválokon lépnek fel.

Az idei 12 támogatott előadó – BLMB, Fictional Heat, Franny, Glencz, Helka, Lil 404, Loophia, Mad About Marilyn, Pavilon, Reni & Boka, Telehold és Várhegyutca – közül több zenekar már mostanra megtalálta a saját közönségét, a Hangfoglaló Program pedig lehetőséget teremt arra, hogy az ismertségük még szélesebbé váljon.

 



Glencz – A magyar népzene elemeit neo-pszichedelikus pop/rockba ülteti át


Zenéjükben a moduláris szintetizátor találkozik a pásztorfurulyával, a mély, rezgő basszusok a citera-szerű gitárral, míg a kozmikus énekhangok a süvítő orgonával keverednek, létrehozva egy egyedi, koncepcionális hangzásvilágot.

Fictional Heat – A budapesti énekes-dalszerző kvartett, akik nappal baristaként jegyzetelik ötleteiket, éjjel pedig álomszerű, melankolikus soul és pszichedelikus hangzásokból építik világukat. Hipnotikus dobok, mély búgások, repülő gitárszólók és őszinte dallamok jellemzik zenéjüket, egyszerre idézve pince-pop hangulatot és filmzenés atmoszférát.


Loophia – Experimentális popprojekt, amely a szövegekre és az érzelmekre épít


Zenéjükben keverednek a brit pop, a new wave soul és a magyar alter elemei, miközben a hazai kulturális gyökerek is mélyen jelen vannak.


Reni & Boka – Iszlai Reni és Szász Márk Boka duója


2022 óta alkot a Dunakanyarban. Zenéjükben a klasszikus, kortárs és kísérleti hatások találkoznak a brazil és kubai ritmusokkal. Többszólamú ének, hangszeres improvizáció és absztrakt történetmesélés jellemzi közös világukat.


Várhegyutca – Tíz fiatalból álló, pszichedelikus balkánfunk zenekar


Funky, reggae, balkáni és népzenei elemeket ötvöz egyedi hangszereléssel. Különleges hangzásuk és örömzenéjük révén folyamatosan bővítik közönségüket, amit már számos fesztiválon és klubszínpadon bizonyítottak.


BLMB – A Pantali Márton gitáros-alkotó köré szerveződő zenekar


A szerző saját dalait adja elő, újabban saját versekkel kiegészítve. 2018-ban alakult trióként, majd kvartetté bővült, jelenlegi felállásában 2020 óta működik. A Turbina színpadán a Liszt- és Kossuth-díjas Heinczinger Mikával léptek fel.


Franny – Budapesti folkzenész


2024 nyarán adta ki első önálló albumát In The Garden címmel. Zenéjét a természethez fűződő gyermekkori kapcsolat és az ember belső világának ábrázolása inspirálja. Dalai misztikus, mesés szövegekkel és melankolikus dallamokkal telítettek.


Pavilon – Beatmaker-testvérpár


Zenéjében az agresszív rap, a hegedű, a kacsasíp és a gospel-elemek egyaránt megtalálhatók. Ismerős, mégis új dallamviláguk minden stílusból merít, mégis összehasonlíthatatlan más zenékkel.


Telehold – Gyerekkori barátokból álló indie-alter-post punk zenekar


Lírai szövegeket alakít katartikus zúzásba. Debütalbumukat a Carson Coma palántaprogram keretében készítették el, és zenéjük folyamatosan építi közönségét.


Lil 404 – Hat éve aktív zenész


Inspirációt merít a múltból, a jelenből és a hazai, valamint külföldi zenei világokból. Zenéjében az önkorlátozások leküzdése és a folyamatos önfejlesztés motiválja, miközben alázatos munkával tartja fenn növekedését és álmait.


Mad About Marilyn


Modern alternatív rock, stoner rock, blues rock és grunge elegyét játszó zenekar. Erőteljes gitárriffek, masszív basszus, feszes dobok és érces ének jellemzik hangzásukat, olykor filmes, éteri atmoszférával kiegészítve.


Helka – Debreczeni-Kis Helga, azaz Helka zenész és zenetanár


A zene szeretete egy nagypapájánál talált poros citerával kezdődött. Zenéjében a tradicionális hangszerekből és népzenei motívumokból építkezik, miközben alkotó kedve, introvertált természete és kíváncsisága folyamatosan új irányokat keres. 2022-ben végzett a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem citera, koboz, tekerő és népi hegedű szakán, azóta zenetanárként és alkotóként tevékenykedik, közben illusztrátori szárnyait is próbálgatva.

 



A rendezvény a Petőfi Kulturális Ügynökség gondozásában működő NKA Hangfoglaló Programiroda szervezésében, a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával valósult meg. Az NKA Hangfoglaló Minifeszt bebizonyította, hogy a magyar könnyűzenei utánpótlás rendkívül erős, a közönség pedig nyitott és kíváncsi az új hangokra.

 


Fotók: PKÜ

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Zeneszöveg kvíz

Adományozás