


| Előadó: | Alvin és a mókusok |
|---|---|
| Album: | Az élet szaga |
| Megjelenés: | 2000 |
| Hossz: | 0:00 |
| Szövegírók: |
Pásztor István |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Alvin Records |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Rájöttem, hogyan tudnám meghosszabbítani az életem,
egyszerű a képlet, el kell kerülni a végzetem,
zsíros húst nem eszem én nem dohányzom,
mert az orvosok szerint, nem jó ha az ember testében túl teng a koleszterin.
Refrén:Az emberek mind vírus gazdák ezért kerülöm őket,
csak kizárólag orvosi papír ellenében hívom fel magamhoz a nőket,
testükhöz így csak vegyvédelmi kesztyűben nyúlok, orális szexhez is három gumit hozok,
észnél vagyok, első a biztonság bizony, bizony fő az óvatosság!
Barátaim, a vitaminok, mennyit mesélhetnék a-ról, b-ről, c-ről.
Csapból vizet sosem iszom, csak minimum kétezer méter mélyről.
Már régen van egy autóm, de volán mögé még sosem ültem,
és ha valaki a tüsszentett mellettem, rögtön elmenekültem.
Refrén
Azt kérded élni így lehet-e, még hogy én egy városi remete?
Kétszáz évig is élni fogok, mert nem ér el a világ szemete,
párnám alatt tarok stukkert, atombomba ellen most építek bunkert,
észnél vagyok, első a biztonság, bizony, bizony, fő az óvatosság!



2027. január 30-án az MVM Dome színpadán mutatja be Geszti Péter eddigi legnagyobb szabású koncert produkcióját, a POPTIMISTA SHOW-t.
Az új show Geszti legfrissebb zenei korszakát foglalja össze: disco, funk és rap találkozik pozitív energiával, új dalokkal és korszakos slágerekkel, egy látványos, nagyszabású produkcióban.
A Geszti Péterhez kapcsolódó dalszövegek itt.
A POPTIMISTA nem nosztalgiaest. Bár Geszti hamarosan megjelenő, POPTIMISTA című albumának dalai a hetvenes–nyolcvanas évek ropogós disco és funky világából merítenek, a szövegek és az üzenet nagyon is a jelenről szólnak.
Ez a zenei világ nem visszafelé néz, hanem előre: felszabadító, táncos, közösségi élményt kínál egy olyan korszakban, amikor erre különösen nagy szükség van.
A koncert különleges jelentőséggel bír azok számára is, akik ott voltak a dupla telt házas Geszti Sixty Aréna show-n. Az a produkció mérföldkő volt Geszti koncertjeinek történetében; a POPTIMISTA SHOW erre az élményre épít, de nem ismétel – hanem emeli a tétet. Nagyobb térben, új zenei anyaggal, új vizuális koncepcióval viszi tovább azt a közösségi energiát, amely a Sixty koncerteket jellemezte.
A POPTIMISTA SHOW középpontjában a tánc, a felszabadulás és az együttlét áll. Akár a tánctéren, akár ülve, énekelve kapcsolódik be a közönség, az este közös élménnyé válik. Geszti koncertje egyszerre szól az új dalokról és azokról a slágerekről, amelyek generációk számára váltak meghatározóvá – új hangzásban, új lendülettel.
„A POPTIMISTA számomra nem csak egy koncert cím, hanem egy döntés.
Döntés amellett, hogy ebben a zavaros, bizonytalan világban nem bezárkózunk, hanem nyitunk egymás felé, a pozitív gondolkodás felé, a popzene erejével.
Ez a show arról szól, hogy együtt, zenével, tánccal és humorral visszavesszük azt az energiát, amit a hétköznapok gyakran el akarnak venni tőlünk.” - Geszti Péter
„A diszkózene nem póz volt, hanem felszabadított minket, amikor táncba vitt.
Engem ez érdekel: hogyan lehet ezt az egyszerű életigenlést újra megszólaltatni, mai szövegekkel, mai dalokkal. Ezért mondom, hogy nekem a poptimizmus nem retro – ez a holnap nosztalgiája.” - Geszti Péter