


| Előadó: | T-Kyd |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

/Tkyd/
Oké,most belekezdek,de ez nem lesz könnyű menet,
Én nem mondtam,hogy könnyű neked csak add a jelet.
Mond a nevet,amit ha kiejtesz a szaroknál para van,
Itt Obi van Tkyd meg BigMek a Padawan.
Ettől mindenki odavan meg vissza,
Astala vista,mint a Twista,tesó nálam a rím tiszta.
Fajjá fel különben felfal a rímem,
A túl szép világban nekem túl rossza a hírem.
De bírom, mikor megvadul a jól nevelt vérem,
És el kell szívnom valamit a Roosevelt téren.
De vigyázz mert az éjjel széjjel présel,
Ne kezdj a DSP-vel, mert szétszednek egy késsel.
Ne késs el az élet nem vár meg senkit,
Ez az utca testvérem Isten hozott lent itt.
A magamfajták világában,
Ahol mindenki megtudja milyen élni az anyagiak hiányában,
Éj mélyből felzengő csinglingling száncsengő.
Száncsengő csinglingling cash, kurvák, bling bling bling.
Ez barbár cucc Broavaz,Deepflow ők testvérek,
Tudják, hogy csak respect,másból nem kérek.
Én embernek születtem csak ti neveztek Kydnek,
Hát hidd el. Itt a Hitman meg a Big Mek.
Mert Ti csak szeditek a szart amit én szétszórtam,
Sok a fapados MC, Kyd az Air Force One.
/BigMek/
Ezer emberből száz emszí, egy pedig Én vagyok
Kapsz hideget-meleget, megbaszok minden évszakot
Minden házat,minden uccát,az összes teret
Amíg Te a szövegemet egy kamu alapra öklendezed
/Rá/ Közben még a rendes nevem sem vágod
Humán vagyok,de ha Rád nézek,nem embert látok
Mér van ez?Mér akadsz fenn a szavakon?
Mér akadnak meg a kurva robotok a futószalagon?
Nekem az uccám száma egyben a széria számom is
Az egyetlen egy Kyd, és Big, sohasem szállok ki
Mint Stan és Pan, bekussolhatnak a sztárok is
Én a selejtes sleppedet baszom fel száz fokig.
Embernek születtem, nincs bennem gyártáshiba
Divatból divatot diktálok,mint a sok márkás picsa
Egy szakadt ármániba,amit kinőttem rég
De ez az uccacucc mindig bejövős a kishölgyeknél
Csekkeld a buxát,minek nézed a Tele-Shopp-ot?
Haver,kapard má le a faszodról a termék kódot
Mert. Én nem vállalok a reppemre garanciát,
Ha valami nem tetszik, akkor a gecimet gargalizáld.



Juanes, Beth Hart, a Kraftwerk és a Pink Martini is fellép a jövő évi VeszprémFesten, amelyet július 15-18. között rendeznek meg Veszprémben.
- Egy fesztivál nemcsak remek kikapcsolódási és szórakozási lehetőség, hanem a regionális gazdaságoknak is erős motorja lehet a munkahelyteremtés, az idegenforgalom fellendítése és a gasztronómiai kínálat megerősítése révén, valamint azzal, hogy ismertebbé teszi a térséget - hangsúlyozta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter.
A VeszprémFest prémium fesztivál, a Rozé Rizling és Jazz napok programjai mindenkinek ingyenesen elérhetők, ezáltal minőségi kulturális programot kapnak a veszprémiek és a térségben élők.
- A kultúrát és a közösségépítést városfejlesztési eszközként fogjuk fel Veszprémben, amint azt a 2023-as Európa kulturális fővárosa programban is megmutattuk. A város élhetőségéhez, versenyképességéhez minden területen hozzá tudnak tenni a fesztiválok - mutatott rá Porga Gyula, Veszprém polgármestere.
A VeszprémFest 2026-os programjai
A nyitónapon, július 15-én, szerdán a kolumbiai énekes, Juanes áll színpadra. A latin rockzene egyik legismertebb nemzetközi előadójának stílusát a spanyol nyelvű rock és popdalok, valamint a kolumbiai népzenei elemek határozzák meg.
A következő napon, július 16-án, csütörtökön az amerikai Beth Hart lesz hallható, aki egészségügyi okokból mondta le idei koncertjét, de jövőre pótolja európai turnéját, így Veszprémbe is ellátogat. Stílusát a blues a rock és a soul jellegzetes keveréke jellemzi.
Veszprémbe érkezik a Kraftwerk
Július 17-én pénteken a német Kraftwerk produkcióját hallhatja a közönség. A düsseldorfi csapat az elektronikus zene egyik úttörőjének számít, nevükhöz fűződik a "robot-pop" koncepció megalkotása. Hatásuk vitathatatlan a későbbi zenei irányzatokra, többek között a techno, a hip-hop és a szintetizátoros popzene fejlődésére.
A zárónapon a Pink Martini ad koncertet
A zárónapon, július 18-án szombaton pedig az amerikai Pink Martini zenekar lép fel a VeszprémFesten, akik idén elmaradt koncertjüket pótolják 2026-ban. A többnemzetiségű együttes 25 nyelven ad elő dalokat a klasszikus-, a dzsessz-, a latin és a popzenei műfajokat egyesítve, egyedi hangzást teremtve.
A VeszprémFest kísérőrendezvényei
Tizenhatodik alkalommal rendezik meg július 10-19 között a veszprémi Óváros téren az ingyenes Rozé Rizling Jazz Fesztivált, amelynek programját tavasszal ismertetik. Szintén később jelentik be a Séd-völgyi jezsuita kolostorhoz tervezett rendezvényeiket.
Fotók: Veszprémfeszt