


| Előadó: | Szekeres Adrien |
|---|---|
| Album: | Csak játék |
| Megjelenés: | 2009 |
| Hossz: | 0:00 |
| Szövegírók: |
Joós István |
|
Kiss Gábor |
|
| Kiadó: | Magneoton/mTon |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Miért kérdezed tőlem
Egy nőnek mégis mi kell
Még többet tehetnél értem
Hisz a nő az ilyen
Tegyél úgy
Aki bármikor szíven talál
Vigyázz úgy
Ne túl későn és nem túl korán
Mi kell a nőnek, mi kell a nőnek
Talán egy szép autó, talán egy virág
Mi kell a nőnek, mi kell a nőnek
Aki nem csal meg és mindig imád
Mi kell a nőnek, mi kell a nőnek
Néha pezsgő és egy kis varázslat
Mi kell a nőnek, mi kell a nőnek
Néha egy kézcsók, néha pedig bocsánat
Ez nem valami póker,
Ahol mindegy ki nyer
Egyszer csalhatsz is nálam
Na, de a bankot viszem
Szeress úgy
Ahogy senki nem tudna talán
Szeress úgy
Hogy a lelkembe égjen a vágy
Mi kell a nőnek, mi kell a nőnek
Talán egy jegygyűrű, hozzá egy igen
Mi kell a nőnek, mi kell a nőnek
Aki hűséges és engem elvisel
Mi kell a nőnek, mi kell a nőnek
Néha pezsgés, néha egy kis változás
Mi kell a nőnek, mi kell a nőnek
Néha a hűség, néha pedig csábítás
Mi kell a nőnek, mi kell a nőnek
Talán egy szép lakás, talán a siker
Mi kell a nőnek, mi kell a nőnek
Egy édes ki baba, de lehet iker
Mi kell a nőnek, mi kell a nőnek
Néha magány, néha egy kis feltűnés
Mi kell a nőnek, mi kell a nőnek
Néha kis pezsgés, néha egy kis eltűnés



Az egy éve alakult budapesti bluegrass zenekar októberben Amerikában turnézott. A koncertsorozatot a Texas Sounds International Country Music Awards fesztiválon kezdve az év zenekara díjjal tértek haza.
Hét koncertet adtak a hajdani vadnyugat ikonikus városaiban
„Régi álmom valósult meg, hogy azokon a legendás vidékeken játszhattunk, amit annak idején a western filmekben láttam. Például Tombstone városa, ami Arizona déli részén a sivatag közepén fekszik. Itt forgattunk egy klipet, aztán délután kettőkor adtunk egy koncertet. De a Billy Bob (FortWorth), és a Maverick (Tucson) country klubokat is imádtam, ahol fantasztikus zenekarokat láttunk.” – próbál válogatni a tengernyi emlékből Kovács Kornél, a zenekar vezetője, énekese, akit az amerikai folkmuzsikáért rajongó közönség egy másik zenekarból, a Nyughatatlanból is ismerhet már.
A The Riverside Soul négyesét a turné valamennyi állomásán kirobbanó lelkesedéssel fogadta a helyi közönség, ami nem is csoda, igazán különleges élmény lehetett nekik, hogy valaki egy kis európai országból érkezve az ő népzenéjüket játssza.
A csapat a közelmúltban jelentette meg első lemezét, az utazásra írt legújabb, Unexpected Journey című dalukra pedig gyorsan forgattak is egy klipet az arizonai sivatagban, ami előreláthatólag a hónap végén debütál majd. De nem ez volt az egyetlen képanyag, amit kint rögzítettek, kapva az alkalmon, hogy a műfaj autentikus környezetében videózhatnak, több felvételt bezsebeltek, amik akár egy-egy útinaplónak is simán beillenének.
Sedona, vörös sziklas hegység, ahol oly sok western mozi játszódik, egyértelműen magával ragadta a társaságot. Videó itt.
„Az amerikai turnénk egyik legjobb koncertjét Phoenixben adtuk, nagyon jó volt a hely és a közeg minket is hangulatba hozott. Ezután érkeztünk Sedona-ba, ahol a főútról már látszott a lenyűgöző Cottonwood sziklás hegység, itt vettük fel a kedvenc gitárosom Doc Watson feldolgozását, a Streamline Cannonball című számot” – mesélte Kornél a felejthetetlen élményt.
A turnéról egy teljes összefoglaló videó is készült, amit itt láthattok.
A következő The Riverside Soul koncertek
2025. november 22. Debrecen, Incognito Club
2025. december 05. Budapest, Fat Mo’s
2025. december 17. Budapest, Renegade Blues Bar
Fotók: The Riverside Soul