dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Pihent elme: Irigy szemek

Pihent elme - Irigy szemek

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Pihent elme
Album: Keressük!
Szövegírók: Törzsök Attila
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 3292 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Irigy szemek

Mondok valamit haver!
Tudom jól, neked is
A szemed előtt hever
Az a köcsög mentalítás,
Amellyel pár egyén felruházkodván
Éli mindennapjait.
Szemei közt ottrejlik a tény,
Az, hogy mennyire irigy.
Az, hogy mennyire irigy, szegény.

Ő észre sem veszi,
Hogy mennyire szarul esik egymásnak,
Hogy a hátába
Egy kést vágnak.

Refrén:

Irigy szemek elől nincsen menekvés.
Meglátod majd, hogy téged is úton érnek,
Azok a furcsa tekintetek,
Amellyel legközelebb hátba döfnek.
Irigy szemek elől nincsen menekvés,
Meglátod, majd téged is úton érnek.

Pedig az esély megvan arra,
Hogy céljait megvalósíthassa,
És nem kell hozzá más,
Mint elhatározás.

Irigy szemek elől nincsen menekvés.
Meglátod majd, hogy téged is úton érnek,
Azok a furcsa tekintetek,
Amellyel legközelebb hátba döfnek.
Azok a furcsa tekintetek, amellyel legközelebb
Hátba döfnek.
Azok a furcsa tekintetek, amellyel legközelebb
Hátba döfnek.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Dirty Slippers: a zenekar Budapesten folytatja a Suliturnét

A következő hetekben fővárosi intézményekben folytatódik a Dirty Slippers zenekar Suliturné programja, amely mára az egyik legnagyobb kábítószer-ellenes ifjúsági programmá vált Magyarországon.

 

Lobó-Szalóky Lázár 2011-ben hozta létre a Suliturné programot, amely két részből áll: a zenészek egy fesztiválhangulatú koncertet adnak a diákoknak, majd közéjük ülnek és drogprevenciós előadást tartanak.

Az előadó dalszövegei itt.

"Egyre nagyobb az igény erre a rendhagyó programra az iskolák és a fiatalok részéről is. A visszajelzések egyértelműen pozitívak, jelenleg több mint 200 iskola várakozik arra, hogy hozzájuk is eljussunk a Suliturnéval" - fogalmazott Lobó-Szalóky Lázár.

zenekar nemrég tért vissza hét állomásos angliai turnéjáról, ahol kiderült: kinti lemezkiadójuk, a Reaction Management szeretné, ha a Suliturné program Magyarország után Angliában is elérhető lenne.

"Azt tapasztaljuk a Suliturné állomásain, hogy évről évre egyre nagyobb a problémát jelentenek a drogok a 14-18 éves korosztály számára. Mi zenészként elkötelezettek vagyunk 14 éve, hogy megmutassuk a fiataloknak: 

kizárólag a drogok, az alkohol és az önpusztító életmód nélkül érhetik el a céljaikat, élhetnek sikeres és boldog életet"

- mondta el Lobó-Szalóky Lázár. 

A zenész szerint nagyon aktuális ez a téma, hiszen "sajnos trendi lett olyan dalokat írni hazánkban is, amik a kábítószer fogyasztásra buzdítják a fiatalokat. Nincs semmilyen eszköz ezeknek a daloknak a terjedését meggátolni annak ellenére, hogy szerintem még maguk az előadók is tudják, hogy rendkívül káros, amit csinálnak. Ennél sokkal felelősségteljesebben kellene viselkedniük" - jegyezte meg Lobó-Szalóky Lázár.

A Dirty Slippers december 10-én az ORFK rendezvényén, majd december 12-én a BGSZC Pestszentlőrinci Technikumában folytatja a Suliturnét.


Fotó: Dirty Slippers

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás