dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Péterfy Bori & Love Band: Újraélesztő

Péterfy Bori & Love Band - Újraélesztő

off off off off off
2
Előadó: Péterfy Bori & Love Band
Album: 2
Megjelenés: 2009
Hossz: 3:55
Szövegírók: Tövisházi Ambrus
Drapos Gergely
Vékony Attila
Egyedi Péter
Maráczy Péter
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Megadó Kiadó
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 43723 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Újraélesztő

Bori:
a párnákba nyomódott űr
és a vedlett takaró
nem álomba ringató

az összehúzott falak mögül
a légtelenbe szálló por
furcsán marasztaló

Egyedi Péter:
olyat szeretnék veled
amit csak veled lehet
amit mással nem lehet
(amit mással nem merek)

Együtt:
mert olyat akarok veled
amit csak veled lehet
amit csak veled
lehet

Bori:
a lépcsőházban ereszkedem
és a huzat a talpam alatt
visz a földszint felé

megtalálnak illatok
és izgatóan a szemembe kap
az összes szín és fény

EP:
olyat szeretnék veled
amit csak veled lehet
amit mással nem lehet
(amit mással nem merek)

Együtt:
mert olyat akarok veled
amit csak veled lehet
amit csak veled
lehet

az ész pörög az álmokon
a minden éledve figyel
fény csurog az államon
újraélesztőt
játszik a vágyakon

EP:
olyat szeretnék veled
amit csak veled lehet
amit mással nem lehet
(amit mással nem merek)

Együtt:
mert olyat akarok veled
amit csak veled lehet
amit csak veled
lehet

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat

Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót

Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.



 


Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét


A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.

 

Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.


388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal


A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.


A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy

 

- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.

 

Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben  Kertész Imre vehetett át korábban.





Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat

Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten

Fotó: MTI/Marjai János

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás