Előadó: | MC DC feat Cecília K.-S. |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Veres Róbert |
Subecz Tamás |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | rap,freestylrap |
Címkék: | Keressük! |
A kezdet kezdetén a sorsom velem ....
Nézz rám és egyből láthatod olyan, mint a többi ember biztos nem vagyok, de nem kérek sajnálatot.
Nem kell a szánalom, magasról .... bármi történt eddig mindig segítettem magamon ez ezután is így lesz, bárki bármit tesz, egyet ígérhetek: DC mindig veletek lesz!
És bár néha fájnak dolgok és a magány is rossz itt van a zene, ami mindig feloldoz, állj meg egy percre és gondolkozz el rajta a Te sorsod jobb lett nem lett el így ....
Adj hálát az égnek, mert engem sokszor semmibe néznek, röhögnek rajtam a hátam mögött, olyannak gondolnak, akit az élet már lekörözött, de ez nem így van, sőt ellenkezőleg, majd
Beintek én egyszer a sok nagymenőnek (nagymenőnek)
Refrén:
Csak egy hang mi elér hozzám, mégis bennem él
Úgy érzem símogat, de távol van mégsem ér.
Igaz mondatok szorosan ölelnek,
De minden szó csak cseppje a tengernek.
Már eltelt egy pár év és csökkent a fájdalom, de néha könnycsepp gördül végig most is az arcomon, nem én sírok, a lelkem könnyezik, de akik nem ismernek, de azok meg sem érthetik, sokan boldogok, de vannak, akik nem én az utóbbihoz tartozom, azt hiszem.
Igaz vannak szép napok, kellemes percek, jó pillanatok, és igaz érzelmek, de ebből kevés van.
De Te úgysem érted ezt meg (úgysem érted ezt meg).
Csak egy hang mi elér hozzám, mégis bennem él
Úgy érzem símogat, de távol van mégsem ér
Igaz mondatok szorosan ölelnek
De minden szó csak cseppje a tengernek.
Neked mindig volt valakid, nekem soha nem volt senkim, egyedül voltam mindig mégse csüngtem senkin.
Igaz vannak barátaim, akik mellettem állnak bármit is csináltam mindig az él oldalamon álltak
Köszönöm nekik, tényleg szívből és a jövő bármit hoz a mérleg mindig az ő oldalukra dől és itt vagyok, a színpadon állok rímeket faragva valóra váltsak egy álmot, és ha a
nevemet kiáltod, azt hiszem, hogy sikerült, hogy hikkel semmibe nézned, remélem ,hogy sikerült, de ha mégsem elmondom újra meg, újra mert egy magamfajta MC csak az igazat mondja
és aki ezt nem hiszi el az jobb, ha átgondolja (jobb ha átgondolja)
Csak egy hang mi elér hozzám, mégis bennem él
Úgy érzem símogat, de távol van mégsem ér
Igaz mondatok szorosan ölelnek
De minden szó csak cseppje a tengernek.
Szeptember 30-án ismét a fiataloké lesz a Müpa
Az egyetemi napon a hallgatók bejárhatják az épület rejtett zugait a magyar könnyűzenei élet kiválóságai és a Müpa szakemberei által vezetett ingyenes backstage-túrákon, továbbá minikoncerteken vehetnek részt, és közelebbről is megismerhetik, hogyan működik a kulturális intézmény.
A backstage-túrák egy részén a résztvevőket ismert művészek - Beck Zoltán és Grecsó Krisztián, Co Lee, Fekete Giorgio és Mehringer Marcell - kalauzolják, akik személyes történeteiket és friss müpás élményeiket is megosztják a hallgatókkal.
A túravezető művészek nemcsak mesélnek, hanem hangszerüket is megszólaltatják
Ezáltal a diákok a történetek mellett olyan exkluzív eseményeken is részt vehetnek, mint a Mehringer akusztik, a beck@grecsó, a Co Lee x DOÓR akusztik, valamint a Carson Coma frontembere, Fekete Giorgio minikoncertje.
Mehringer akusztik is lesz
Fotó: Mehringer
A résztvevők bepillanthatnak a kulisszák mögé
A Müpa munkatársai által vezetett tematikus backstage-túrákon oda is betekintést kapnak a hallgatók, ahová a nagyközönség csak ritkán juthat be. A séták során fény derül többek között arra, hogyan népszerűsítik a Müpa évi több mint 1500 programját, szó lesz a különleges színpadtechnikai megoldásokról, kiderül, hogy hány kolléga dolgozik egy előadáson, és hogyan zajlik egy élő koncertközvetítés a Müpa videó- és hangstúdióiban. A résztvevők mindemellett megnézhetik, hogyan próbál például a Fitos Dezső Társulat vagy az Anima Musicae vonósnégyes.
Láthatják a látogatók, hogy hogyan próbál az Anima Musicae vonósnégyes
Fotó: Anima Musicae hivatalos
A leendő közgazdászok és jogászok éppúgy megtalálhatják a kedvükre valót, mint azok, akiket a szcenika, a hangstúdiók világa, vagy éppen a marketing vonz, de azok számára is bőven akadnak inspiráló pillanatok, akik még nem döntöttek a jövőjükről.
Részletek a belépés kapcsán
Az esemény ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, a backstage-sétákra pedig a helyszínen lesz lehetőség jelentkezni. A gördülékeny belépéshez érvényes felsőoktatási diákigazolvány szükséges, és a hallgatókat kísérő oktatók számára szintén nyitottak a programok.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik