


| Előadó: | Quimby |
|---|---|
| Album: | Ékszerelmére |
| Megjelenés: | 1999 |
| Hossz: | 3.55 |
| Szövegírók: |
Kiss Tibor (Quimby) Kiss Tibor |
|
Kiss Tibor (Quimby) |
|
| Kiadó: | Universal Music Hanglemezkiadó Kft. |
| Stílus: | Alternatív |
| Címkék: | Keressük! |

Oltsd el a lámpát,
kicsit tedd takarékra az agyad
lassíts le egy percre ember,
leelőzted magad !
De tudod hogy nem tart örökké,
hiszen volt már annyi jel,
hogy ami egyszer volt, újra nem jön el.
Lehetne bársonyos minden éjszaka
de Isten ostoroz, s hajt a vér szaga.
Hiába menni kell, a csengő csilingel.
s ami egyszer volt, újra nem jön el.
Halhatatlan vagy gyönyörű android,
otthonod színtelen, szúros szagú aldehid.
Műanyag gombokon jajgat egy műköröm.
Hiszen te élsz! Én nem csak működöm!
Alakja izgató, modern a külseje,
jó lenne sejteni, mit rejt a belseje.
Hiába faggatom, ő csak annyit felel:
Ami egyszer volt, újra nem jön el.
Halhatatlan vagy gyönyörű android,
otthonod színtelen, szúros szagú aldehid.
Műanyag gombokon jajgat egy műköröm.
Hiszen te élsz! Én nem csak működöm!
Eszembe jut egy érzés, gyorsan kihányom magamból.
Illegek-billegek egy csészealjon ülve.
Lám a jobbik részem a latrinában landol.
Remekül mennek a dolgok magukból kiürülve.
Halhatatlan vagy gyönyörű android,
otthonod színtelen, szúros szagú aldehid.
Műanyag gombokon jajgat egy műköröm.
Hiszen te élsz! Én nem csak működöm!


Nyolc év után jelentkezik hivatalos nagylemezzel a kilencvenes évek ikonikus magyar punk zenekara, a C.A.F.B..
A 14 dalt tartalmazó “Memorandum” ráadásul fizikai formában kizárólag bakeliten érkezik, de persze a korszellemnek engedve a megjelenés napjától, december 8. hétfőtől digitálisan is elérhető a jól ismert streaming felületeken.
A régóta várt korong egyik trackjéhez, a „Mr Molotov”-hoz készült klip is debütál
A videó külön érdekessége, hogy élőszereplős mozi helyett ezúttal egy rajzolt világban kelti életre az amúgy sajnos nagyon is aktuális dalt –
az ezredforduló képregény aranykorának hangulatát idéző cartoon-moziért pedig Mester Csaba és a korai Black-Out Andrics Lacija mellett producerként az ős-Tankcsapda egyik alapítója, Tóth-Laboncz Attila, vagyis "Labi" felel – az ő neve manapság a reneszánszát élő képregényekkel hasító "Master-Lab Comics"-hoz kötődik leginkább.
Persze, ha egyszer bejelentkezik a Seattle-ben élő frontembere miatt csak évi egy hazai fellépést vállaló csapat, akkor nem hagyják a közönségüket meglepetések nélkül.
Nem kis elismerés ugyanis, hogy a Trottel Records gondozásában, ugyancsak LP formátumban megjelent “Nem Az A Punk, Aki... vol.2” válogatásalbumon is helyet kapott három, 1993-ban, a punk hőskor kellős közepén rögzített C.A.F.B. nóta is.
Szakácsi Gábor zenekara amúgy legközelebb 2026. március 7-én, szombaton lép újra színpadra itthon, a budapesti Dürer Kert „Retro punk buli” elnevezésű fesztiválján.
Fotók: C.A.F.B.