dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Anti Fitness Club: Ártatlan szikra

Anti Fitness Club - Ártatlan szikra

off off off off off
LéleKzet
Előadó: Anti Fitness Club
Album: LéleKzet
Megjelenés: 2009
Hossz: 4:45
Szövegírók: Molnár Tamás
Zeneszerzők: Molnár Tamás
Kiadó: Magneoton
Stílus: Rock
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 27517 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Ártatlan szikra

Bárcsak újra kezdhetném
Bárcsak megfordíthatnám
Sorsom kerekét

Mi bennem él még, neked már a múlt
Szívem megnyugvásra várt
De a lárma nem halkul

Ajtód kulcsra zártad, kint rekedtem én
Bár oly messze vagy, egyre csak hátrébb lépsz
Csak hogy fájjon még

EGY ÁRTATLAN SZIKRA,
MI MINDENT PORIG ÉGET
ÉS A HÍD, MI KÖZTÜNK ÉPÜLT
MOST MÁR EL SEM ÉR TÉGED
KIRE MINDEN TITKOM BÍZTAM
KIÉRT VOLT ÉRTELME ÉLNEM
HÁTAT FORDÍT, SZÓ NÉLKÜL ITT HAGY
MEGANNYI FÁJÓ EMLÉKKEL

Eddig minden rendben volt
Hittem végre megtalált
Az a fény az álmomból

Most mégis könnyem áztat el
Hisz megrémít a távolság
S ha hívlak nem felelsz

Nézz rám, így nem múlhat el

MÁR BÁNOM, NEM HAGYTAM, HOGY LÁSD
MILY GYORSAN OLVADT SZÉT
SZEMEID LÁNGJÁTÓL, AZ A KŐBE VÉSETT BÜSZKESÉG
MÁR ANNYI VERSEM SZÓL HOZZÁD
BÁR ATTÓL FÉLEK, MIT SEM ÉR
TELEÍRT LAPJAIM, CSAK GYŰLNEK, MÉGSEM ÜLSZ MELLÉM
ROSSZ ÁLOM TÁN
KÉRLEK KELTS FEL HÁT

FOLYTON HÁTRÁLSZ, HOGY FÁJJON MÉG

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Újraalakulása óta először lép fel a Kispál és a Borz a Művészetek Völgyében

A legendás zenekar mellett velünk lesz Geszti és a Budapest Bár is. Januárban sem alszik az ország legnagyobb összművészeti fesztiválja. 





A jelenleg hófödte Kapolcs, Taliándörögd, Vigántpetend hármas július 24. és augusztus 2. között nyári pezsgéssel és a legjobb magyar előadókkal vár mindenkit.


2026 épp csak elindult, de máris elhozta magával minden Völgy rajongó számára az év első izgalmait. Jubileumi kiadással tér vissza idén a Művészetek Völgye, 35. alkalommal ismerhetik meg a látogatók a magyar kultúra legszélesebb, legszínesebb kínálatát a Balaton-felvidék festői részén. 


A táj nemcsak természeti, hanem történelmi szépségeket is tartogat, ami az idei évben újra a fesztiválozók mindennapjainak részévé válik.




A jubileumi kiadás alkalmával ismét bekapcsolódik a vérkeringésbe egy legendás helyszín, a Klastrom. 


A most meghosszabbított jelentkezési határidővel még minden alkotókedvű embernek van ideje beadni a Fényártban a Klastrom - Fényfestészeti pályázatra a munkáját. Többeknek megadatik a lehetőség, hogy a fesztivál ideje alatt életre keltsék ezt a történelmi helyszínt, ahol például 


Vecsei H. Miklós, Takács Dorina (Дeva) és Balla Gergely (Platon Karataev) romtemplomokhoz készített vetített előadása, a Hortus Conclusus is elkápráztatja majd a közönséget.


A Völgy a legismertebb könnyűzenei előadók otthona is


Az eddig bejelentett nyolc fellépőn túl biztosan Zár majd az égbolt Kapolcson, felcsendül a Húsrágó Hídverő, hiszen az ország egyik legismertebb alternatív zenekara a Kispál és a Borz újjáalakulása óta először érkezik a fesztiválra. 




A tavaly óriási sikerű koncertet adó Geszti idén is megtáncoltat mindenkit, de a rendszeresen sztárparádéval utazó Budapest Bár is garantáltan magával hozza a jóhangulatot.


A nyár legemlékezetesebb 10 napjában nemcsak zenével, hanem képzőművészettel, tánccal, újcirkusszal, irodalommal is feltöltekezhet a Völgy közössége, ahogy a színházi produkciók is minőségi szórakozást ígérnek. 


Az ígéretre garancia is a társulatok neve, hiszen előadást hoz a folyamatosan teltházak előtt játszó Orlai Produkció, az ország talán legfiatalabb társulata, a Színház- és Filmművészeti Egyetem frissen végzett hallgatóiból álló SICC Production, valamint a Delta Produkció is.




A friss neveken túl természetesen ott lesz a már korábban a fesztivál plakátjára felkerültek is


az Elefánt, az Esti Kornél, Co Lee, Dzsúdló, Beton Hofi., a KFT, Zorán és Koncz Zsuzsa is. A jubileumi fesztiválra készülő Völgy Szimfonik 35. a hazai zenei élet legismertebb neveivel, a Duda Éva Társulat best of műsorával, míg a Feledi Project Kulka Jánossal közösen a Cseresznyéskerttel lép majd a közönség elé.


Rengeteg program várja a Művészetek Völgye látogatóit


A jubileumi év meglepetéseinek sora még közel sem ért véget, így érdemes éberen figyelni a fesztivál felületeit, illetve már most bebiztosítani a részvételt az ország legnagyobb összművészeti fesztiváljára. A jegyek elérhetőek a Művészetek Völgye honlapján.




A fesztivál önkénteseket toboroz


Ha valaki nemcsak kikapcsolódna, hanem hozzá is tenne a közösség építéséhez, annak a január második hetétől induló önkéntes jelentkezés a legjobb lehetősége erre, hogy a Völgy csapatához csatlakozzon.


 

Fotók: Művészetek Völgye

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás