


| Előadó: | IdiotSide |
|---|---|
| Album: | 21 |
| Megjelenés: | 2010 |
| Hossz: | 03:19 |
| Szövegírók: |
Major Eszter Lapis Botond |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Magneoton |
| Stílus: | Pop - Rock |
| Címkék: | Keressük! |

A valóság egy látomás
Lehet ilyen, majd újra más
Az új világ egy kicsit furcsa még
A szemedben egy napsugár
Valamit fest és megy tovább
A képen túl egy érzés szárnyra kél
Nem vagy egyedül, ne félj
Várlak rég
Az életed egy nagy kaland
A képzelet, ha elragad
Az arcodon egy apró ránc mesél
Nem vagy egyedül, ne félj
Várlak rég
Ooh! Látod, itt a helyed
Ooh! Végre itt vagy velem
Ooh! Bárhogy védekezel
Ooh! Úgysem futhatsz már el
A valóság egy látomás
Sosem volt még senki más
Ki értené, hogy szíved mitől ég
Nem vagy egyedül, ne félj
Várlak rég
Ooh! Látod, itt a helyed
Ooh! Végre itt vagy velem
Ooh! Bárhogy védekezel
Ooh! Úgysem futhatsz már el
Mert nincs esély
Hogy más legyél
Csak őrült légy, mint én
Nem vagy egyedül, ne félj
Várlak rég
Ooh! Látod, itt a helyed
Ooh! Végre itt vagy velem
Ooh! Bárhogy védekezel
Ooh! Úgysem futhatsz már el
Mert nincs esély
Hogy más legyél
Csak őrült légy, mint én
Mert nincs esély
Hogy más legyél
Csak őrült légy, mint én
Ooh!


Flea, a Red Hot Chili Peppers legendás basszusgitárosa, hosszú szólócsendet követően jelentkezik új anyaggal.
Az A Plea-vel, az első Flea-szólódal 2012 óta, ma vált elérhetővé, egyben megjelent hozzá egy provokatívan kortárs és koncepcionálisan gazdag klip is, amelyet Clara Balzary rendezett.
A dalban Flea visszatér első hangszeréhez, a trombitához, miközben basszusgitáron és éneken is hallható.
Az új anyag elkészítéséhez Flea modern jazz- és kísérleti zene világsztárokat gyűjtött maga köré
Vele zenél Anna Butterss, Jeff Parker, Deantoni Parks, Mauro Refosco, Rickey Washington és Vikram Devasthali. Chris Warren vokálosként csatlakozott és a dal producere, Josh Johnson emellett alt szaxofonon is közreműködik.
Az A Plea üzenete a szeretet, az összetartás és az emberi kapcsolatok fontosságát hangsúlyozza.
A dal szövege a világ megosztottságát tükrözi
„Vágyakozás egy túlvilági hely után, egy szeretetteljes helyre, ahol kifejezhetem a véleményem és önmagam lehetek. Mindig csak próbálok önmagam lenni.
Nem érdekel a politika aktusa. Szerintem van egy sokkal magasabb, transzcendensebb hely, ahol érdemi párbeszéd folyhat, ami valóban segítheti az emberiséget, és segíthet mindannyiunknak harmonikusan és produktívan élni, egészséges módon a világ számára. Van egy hely, ahol találkozunk, és az a szeretet.”
A videóklip, amelyet Clara Balzary rendezett, lenyűgöző, kortárs, kifejező és koncepcionális. A koreográfiát Sadie Wilking jegyzi, amely nem a megszokott táncnyelvet követi, hanem vizuálisan, operatőri bravúrokkal és érzelmileg is mélyen átélhető élményt teremt, tökéletesen kiegészítve a dal társadalmi és kulturális üzenetét.
Ez a dal előfutára Flea 2026-ban megjelenő, új szólóalbumának a Nonesuch Records gondozásában. A további részletek a jövő év elején várható.
Fotók: Flea/Magneoton