Előadó: | Isten pénze (musical) |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Itt egy tánc, amit csak járni kell
Ennyire egyszerű a Sir Roger.
Ha egyszer megtanultad, más se kell
Ennyire egyszerű a Sir Roger
Itt egy tánc, amit csak járni kell
Ennyire egyszerű a Sir Roger.
Ha egyszer megtanultad, más se kell
Ennyire egyszerű a Sir Roge
Sötét, hideg néma ház, hol egymagában él
A vén mogorva Sir Roger, csak ő tudhatja mért
Cseléd ha volt, hát elpucolt, már ő sem bírta őt
A vén bolond, a Sir Rogert, a folyton zsörtölőt
Egy rút papagáj volt csupán, a csőre el nem állt
A vén mogorva kótyagosnak naphosszat kiált:
Hát ébredjen csak Sir Roger, papucs lenyomva, csizma fel!
Na lássa, hogyha táncra kel, sok jó barátra lel
E szörnyű házban nem maradt meg kutya, de macska sem
A gazda mellől mind kipusztult illedelmesen
Sir Roger - Sir Roger, Sir Roger - Sir Roger
Sötét, hideg néma ház, hol egymagában él
A vén mogorva Sir Roger, csak ő tudhatja mért
Sir Roger - Sir Roger,
Sir Roger - Sir Roger…
Több mint 500, a létminimum alatt élő magyar előadóművész megélhetéséhez nyújtott segítséget az Előadóművészi Jogvédő Iroda 2025 első felében.
Havi nyugdíj-kiegészítő támogatást 267 olyan elismert előadóművész kapott, akik alacsony nyugdíjuk mellé semmilyen más juttatásban nem részesülnek, 166 rászorult pedig egyszeri segélyhez jutott. Az átlagos támogatási összeg 130 ezer forint volt.
Idős korukban a rangos előadóművészek különböző művészeti ágakban eltérő mértékben kerülhetnek nehéz anyagi helyzetbe. Ebből a szempontból talán a könnyűzene világa a legmostohább, ahol egyik pillanatról a másikra el lehet veszíteni a népszerűséget és azzal együtt a jövedelem nagy részét.
A könnyűzenészek körében a mai napig nehéz elültetni az időskori öngondoskodásra való felkészülés gondolatát.
Akik aktív életük során nem kaptak magas állami, szakmai kitüntetést, előfordul, hogy nehéz öregkornak néznek elébe. Rajtuk segít az EJI azzal, hogy a szolidaritás jegyében egyszeri támogatást, vagy rendszeresen nyugdíj-kiegészítést nyújtanak számukra.
A juttatás fedezetét a jogdíjak révén maguk a művészek termelik meg. A támogatásért bármely előadóművész folyamodhat, aki megfelel a feltételeknek.
Az összegről a kérelem alapján a Jogdíjbizottságok javaslatára az EJI elnöksége dönt
A nyugdíj-kiegészítés havi összegét az EJI a mindenkori legkisebb öregségi nyugdíj 35-200 százalékában, különös méltánylást igénylő esetben legfeljebb annak 300 százalékában határozta meg.
A létminimum alatt élő művészek állami nyugdíját akár meg is duplázhatja ez a kiegészítő járadék.
Fotó: illusztráció/Freepik