Előadó: | Bródy János |
---|---|
Album: | Ne szólj szám |
Megjelenés: | 1985 |
Hossz: | Keressük! |
Szövegírók: |
Bródy János |
Bródy János |
|
Kiadó: | Favorit |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Hogy megszülettél, az csak úgy történhetett
hogy apád egyszer valamit befektetett
A család örült, hogy a tőke kamatozik
s csodálták, hogy milyen édes a kis profit
Az életünk, ugyebár, semmi más
egy mindhalálig tartó vállalkozás
A fejlesztésed nem volt gondtalan
hisz túl sokáig voltál haszontalan
Tíz-húsz évig tartott a felkészítés
a terv szép volt, de hibás a kivitelezés
Az életünk, ugyebár, semmi más
egy mindhalálig tartó vállalkozás
Megkaptad a kijelölt telephelyet
Itt élned, halnod kell - mondták neked
Hiteled nincs és hiány a gazdaság
de ha csődbe mész, rontod a statisztikát
Az életünk, ugyebár, semmi más
egy mindhalálig tartó vállalkozás
És mire az ember működésre kész
már amortizálódott a berendezés
És kereslet nincs a kínálatodban
Még semmid sincs, de mindenből eleged van
Az életünk, ugyebár, semmi más
egy mindhalálig tartó vállalkozás
Hát így van ez, s én elárulom magam
hogy én sem vagyok teljesen haszontalan
Ki engem hallgat, az majdnem mind fizet
és félek, hogy végül én is ráfizetek
Az életünk, ugyebár, semmi más
egy mindhalálig tartó vállalkozás
Zenés esttel tisztelegnek Cseh Tamás emléke előtt barátai, tisztelői Bakonybélben szombaton. Az esten a jazz és a világzene mellett felhangzanak majd Cseh Tamás dalai, bakonyi indián énekek és country muzsika is.
Immár 11 éve rendezik meg Cseh Tamás halálának évfordulóján a település díszpolgára tiszteletére az emlékestet a Szent-kúti kápolna mögötti területen.
A fellépők
A Makám Trió alapítója, Krulik Zoltán zeneszerző, gitáros, dalszerző énekesként mutatkozik be a közönségnek Kézdy Luca hegedűs és Bata István basszusgitáros, a jazz és a világzene terepeit bejáró muzsikusok társaságában. A trió, amely tavaly tavasszal alakult, a saját dalok mellett
a Cseh Tamás-Bereményi Géza szerzőpáros, a Kex énekese, Baksa Soós János, valamint Jász Attila, Zalán Tibor és Másik János verseire és szövegeire komponált dalokat ad majd elő.
Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész és
rajztanár 1990-ben
Fotó: Fortepan/Glósz András
Az est fellépői között lesznek nem hivatásos muzsikusok is
Baky György és Üveges Csaba kedvtelésből állt össze zenélni, elsősorban country-zenét játszanak. Baky György volt az a polgármestere Bakonybélnek, aki Cseh Tamás díszpolgárrá választását kezdeményezte. Üveges Csabának, a Jamboree Country Band egyik alapítójának műsorában az amerikai népzene kap főszerepet.
Víg Mihály, Cseh Tamás egykori zenésztársa, valamint az énekes fia, Cseh András közös műsorral lépnek színpadra.
Tolmácsolásukban Cseh Tamás dalai mellett bakonyi indián énekek is elhangzanak, hiszen az énekművész a bakonyi indián játék révén került kapcsolatba Bakonybéllel.
Az emlékestet tábortűz zárja, amely mellett immár 11 éve Mülhauser Martina idézi meg gitárjával és énekével Cseh Tamás emlékét a közönséggel együtt.
Kiemelt kép: Andrássy út (Népköztársaság útja) 101., a Magyar Újságírók Országos Szövetsége székházának emeletén működő 25. Színház. Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész, rajztanár a Dal nélkül ... koncerten 1975-ben
Fotó: Fortepan/Vadász Ágnes