


| Előadó: | Gonzo |
|---|---|
| Album: | Lost And Found |
| Megjelenés: | 2008 |
| Hossz: | 0:00 |
| Szövegírók: |
Molnár István Varga András Csatlós Pál Gábor Fazekas Zoltán Stumpf árpád |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Szerzői kiadás |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

I need a friend, I need a lover
I need your hand, but that’s another
Something strange is coming to life
I’ve got a friend, I’ve got a lover
I’ve got your hand, I need another
Something strange is coming to life
I understand, we must be clever
beyond the clouds and stormy weather
something strange is coming to life
I’ve seen it all, it won’t be better
we’re gonna fall, maybe together
Something strange is coming to life
She’s been on drugs for many years now
She’s almost dead
She said
“When the music is over and the night is creepy
I look at the sky and see the angels burning
The whole city’s on fire
But I just feel stone cold inside my heart”
she roams the streets and the clubs in the dark
chasing dragons, oh God it hurts so much
She is only twenty something and about to die
don’t fool yourself, it’s the biggest lie
I need a friend, I need a lover
I need your hand, but that’s another
Something strange is coming to life
I’ve got a friend, I’ve got a lover
I’ve got your hand, I need another
Something strange is coming to life
All the things she said, all the things she said,
All the things she said will stay in my head
All the things she said, all the things she said,
All the things she said will stay in my head
That’s the beginning of the end
That’s paranoia, man
You wanna run and hide
but there’s no way to mend
“You don’t want to fail, but you will – she said
You don’t wanna get bruised, but you lose everything you have”



Az egy éve alakult budapesti bluegrass zenekar októberben Amerikában turnézott. A koncertsorozatot a Texas Sounds International Country Music Awards fesztiválon kezdve az év zenekara díjjal tértek haza.
Hét koncertet adtak a hajdani vadnyugat ikonikus városaiban
„Régi álmom valósult meg, hogy azokon a legendás vidékeken játszhattunk, amit annak idején a western filmekben láttam. Például Tombstone városa, ami Arizona déli részén a sivatag közepén fekszik. Itt forgattunk egy klipet, aztán délután kettőkor adtunk egy koncertet. De a Billy Bob (FortWorth), és a Maverick (Tucson) country klubokat is imádtam, ahol fantasztikus zenekarokat láttunk.” – próbál válogatni a tengernyi emlékből Kovács Kornél, a zenekar vezetője, énekese, akit az amerikai folkmuzsikáért rajongó közönség egy másik zenekarból, a Nyughatatlanból is ismerhet már.
A The Riverside Soul négyesét a turné valamennyi állomásán kirobbanó lelkesedéssel fogadta a helyi közönség, ami nem is csoda, igazán különleges élmény lehetett nekik, hogy valaki egy kis európai országból érkezve az ő népzenéjüket játssza.
A csapat a közelmúltban jelentette meg első lemezét, az utazásra írt legújabb, Unexpected Journey című dalukra pedig gyorsan forgattak is egy klipet az arizonai sivatagban, ami előreláthatólag a hónap végén debütál majd. De nem ez volt az egyetlen képanyag, amit kint rögzítettek, kapva az alkalmon, hogy a műfaj autentikus környezetében videózhatnak, több felvételt bezsebeltek, amik akár egy-egy útinaplónak is simán beillenének.
Sedona, vörös sziklas hegység, ahol oly sok western mozi játszódik, egyértelműen magával ragadta a társaságot. Videó itt.
„Az amerikai turnénk egyik legjobb koncertjét Phoenixben adtuk, nagyon jó volt a hely és a közeg minket is hangulatba hozott. Ezután érkeztünk Sedona-ba, ahol a főútról már látszott a lenyűgöző Cottonwood sziklás hegység, itt vettük fel a kedvenc gitárosom Doc Watson feldolgozását, a Streamline Cannonball című számot” – mesélte Kornél a felejthetetlen élményt.
A turnéról egy teljes összefoglaló videó is készült, amit itt láthattok.
A következő The Riverside Soul koncertek
2025. november 22. Debrecen, Incognito Club
2025. december 05. Budapest, Fat Mo’s
2025. december 17. Budapest, Renegade Blues Bar
Fotók: The Riverside Soul