dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Enyedi Sándor: A prímásnak jól van dolga

Enyedi Sándor - A prímásnak jól van dolga

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Enyedi Sándor
Album: Keressük!
Szövegírók: Enyedi Sándor
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 3743 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

A prímásnak jól van dolga

A prímásnak jól van dolga
Nem akárki a bandában
Nyakkendőben szíp ruhában
Úgy muzsikál a kocsmában

A jó vendíg mindig mulathat
Halat, vadat, s mi jó falat, muzsikaszóra halózhat
Oszt, ha meg a bandát szponzorálja
A prímás is megtalálja
Oszt, nem okoz gondot az áfa,
Ha megszólal a száraz fa
Meg az, aki nótát akar kérni
Klasszikusbúl kell kíszűlni
Mert a prímás azt szereti
Aki Bartókot jól ismeri
A képet róla gyűjtögeti
Ha múltatni akar adjon neki

Ha kérnek, neki megissza
Ha nem issza, lekormozza
Mindegy miből van a roda
A prímásnak jól van dolga

zenekar…..szóló

Jaj, de lehet akármilyen hideg
Az asztalnál nem fagy meg
Mert benne van a vonóba minden nóta
Nem kell kóta, mán rígóta
Ami meg mégis kimaradt
Megtanulja egy perc alatt
Jaj, de a vendíg ahogy mán huzatja
A banda mindig csak úgy húzhatja
De nincs OTP lízing, hitel
Aki mulat, itt mán pengetni kell
A prímás meg csak úgy húzza el
Ha ezt senki sem felejti el…….hoppá

A prímás a lóvét osztja
Jaj, de kevés lett a roda
Hát a bőgősnek is járna
Járni, jár csak nem jut máma

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Lil Frakk bejelenti új lemezét a Melegítő című dallal és klippel

„Tovább állsz, én meg csak állok, megtanulok boldog lenni nélküled”

 

Lil Frakk új dallal és régóta első klipjével jelentkezik, melyek nemcsak a közelgő nagylemezét vezetik fel, de visszacsatolnak a tavasszal megjelent stúdióalbum önterápiás korszakára. A „Melegítő” című track szól mindarról, mi marad a Happy End harmadnapján, azaz egy kapcsolat után, és hogyan lehet továbblépni, amikor még semmi sincs rendben.


Lil Frakk-dalszövegek itt.



 

A ’Harmadnap’ című érkező LP a ’A Happy End Után Is Van Másnap’ lemez közvetlen folytatása vagy, ahogy Frakk mondja: „B-oldala”.

 

- Ezt a dalt akkor írtam, amikor elköltöztem a 16. kerületi lakásomból és újból talpra álltam, egyedül, ezt már az új helyen raktam össze. Az új lemez továbbviszi azt a processzálós, traumafeldolgozós vonalat


- fogalmaz Lil Frakk.



 

A „Melegítő” ebből az ívből hozza a legfrissebb pillanatot


Lassan hömpölygő pop-rap, szívszorító nyitottsággal és meglepően fülbemászó refrénnel. Szövegeiben Frakk ismét tűpontosan találja el a generációja által átélt, de kimondatlan érzéseket:

„Tovább állsz, én meg csak állok, megtanulok boldog lenni nélküled" - hangzik el a dalban, amitől egyszerre ráz ki a hideg és csorog le a nyárvégi melegítőn a késő szeptemberi eső.



 

A „Melegítő” vizuálisan is erős


Frakk hosszú idő után új videóklippel jelentkezik, amely a dal megjelenésével egy időben érkezik. A klip visszafogott, érzelmes, és egyetlen női szereplő köré épül.

 

Lil Frakk mára a magyar alternatív hiphop egyik legtudatosabb alkotója


A 2019-es indulás óta végigjárta a punchline-os önirónia, a klubhős lét, majd az önismereti önfeltárás útját. A „Honnan a név” után megjelent ’Innen a név’ lemez korszakzárás volt, ’A Happy End Után Is Van Másnap’ viszont már egy terápiás napló. A WaTa, Kapitány Máté és DOÓR produceri támogatásával készült anyag több mint egymillió lejátszást generált öt hónap alatt, olyan vendégekkel, mint bongor, Filo, Mehringer vagy Lusta Geri.

 

Lil Frakk zeneileg sosem volt ennyire sokszínű


Pop, trap, drum and bass, house, rock – amiben működik a sztori, ott megszólal. Frakk ráadásul nemcsak előadóként, de házigazdaként is aktív: szeptember 14-én indult a Sávlekötő Backstage, ahol minden héten más előadó koncertjébe és másnapjába kíséri el a nézőket. 


Fotók: Lil Frakk hivatalos

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás