Előadó: | Alcohol |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Csöves Tóth Sándor Rugg Rómeó Bognár Zsolt |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Hard Rock |
Címkék: | Keressük! |
Indulnom kéne,
De maradnom is talán
De melyik a jó út,
Az most nekem is talány.
A lelkem újra száll,
A szél messze elrepít,
De a szívem rab marad,
Azon semmi nem segít.
Hideg minden,
A szívem csak vacog.
Amikor szemembe néz,
Véres nap ragyog.
De sajnos hamar
Felhős lesz az ég.
Elment a nyár,
Messze jár már rég,
És most újból
fagyos lett a táj,
Búcsút kell intsek,
Pedig piszkosul fáj.
Ezer kérdés,
De válasz nincs sehol.
Istenem, súgd meg végre,
Merre a hely, ahol
Nincs már többé kín
És nincsen fájdalom.
Mennem kell, mert egyre jobban fájlalom
8 hónap nyár után, most győz a tél, mint rég.
Mást már nem kívánok,
Vigyázzon rád az ég.
Csendes patak volt,
Én hömpölygő folyó.
Övé a tenger,
Enyém a süllyedő hajó.
Magával rántott,
Mégis élveztem,
De a hullám összetört,
Örökre elvesztem.
Véget érhet,
De sosem múlik el.
Hát akkor miér kell,
Mért búcsúzzak el?
Lehet, hogy így van jól,
Így döntött az ég.
De vmi bennem
Örökre porrá ég.
Homályos ködfolt,
Mi előtted lebeg
Napfényed tűzben ég,
Mer a szíved megreped
De az ész most vihart dúlt,
Felhőkön dalol.
Egyszer majd keresni fogod,
Merre a hely, ahol
Nincs már többé kín
És nincsen fájdalom.
Mennem kell, mert egyre jobban fájlalom
8 hónap nyár után, most győz a tél, mint rég.
Titokban arra vágyom,
Csak egyszer ölelj még.
Örökkön örökké.
De egyszer tudom jól,
Felnyílik szemed.
Akkor majd én mondom,
Örökre ég veled.
A kínom a fájdalom,
Mind szívedben dalol.
Számodra sem lesz,
Nem lesz hely, ahol
Nincs már többé kín
És nincsen fájdalom.
Mennem kell, mert egyre jobban fájlalom
8 hónap nyár után, most győz a tél, mint rég.
Mást már nem kívánok,
Vigyázzon rád az ég (2x)
Vigyázzon rád az ég
Öröknek hittem,
Úgy éreztem én
És csak erről szólt
Ez az egész költemény.
Szavakban többet
Nem mondhatok már.
Ennyi volt, véget ért
8 hónap nyár.
Viszlát.
A Mátyás-templomban Barokk koncerttel indul szeptember 12-én a Magyar Rádió Művészeti Együtteseinek új évada - egyebek mellett erről beszélt Héja Domonkos, az MRME fő-zeneigazgatója a közszolgálati médiában.
Szeptembertől kiemelt figyelmet kap a Magyar Rádió Énekkara, amely ebben az évadban ünnepli fennállásának 75. évfordulóját.
A jubileum alkalmából egy oratóriumbérletet is meghirdettek
Ennek az első hangversenyén, szeptember 24-én Mendelssohn Paulus című oratóriumát adják elő a Zeneakadémián. A koncerten közreműködik a Magyar Rádió Zenekara is, Kovács János vezényletével.
Ezen a koncerten derül fény arra, kik kapják az Évad Művésze díjakat a zenekar és énekkar művészei közül.
Az énekkar Csillag Béni karnaggyal is fellép majd, akivel egyéb művek mellett Herbert Howells ritkán hallható Requiemjét is előadják. Idén is meghirdették a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának Variációk kamarazenére című sorozatát.
A műsor összeállításában a Magyar Rádió Zenekarának tagjaiból alakult együttesek teljesen szabad kezet kapnak. Így
ezek a hangversenyek egyrészt örömzenéléssé válnak, másrészt remek tréninget jelentenek a muzsikusoknak, akik ilyenkor a zenekari játékból kilépve szólistaként tudnak szerepelni.
Az évad során több külföldi művész is érkezik vendégként a zenekarhoz
Az egyik koncertet például Erik Bosgraaf vezényli majd. A holland furulyaművész és zenetudós mellett a Magyar Rádió Zenekarának művészei is közreműködnek szólistaként ezen a hangversenyen a Zeneakadémia Nagytermében.
Az idei évadban olasz estet rendeznek a Müpában, a Női energiák című hangversenyen pedig Delyana Lazarova a Utah-i Szimfonikusok és a BBC Skót Szimfonikus Zenekar vezető vendégkarmesterével és a fiatal moldovai hegedűművésszel, Lilia Pocitarival találkozhat a közönség.
A nemzetspecifikus estek között emellett szerepel egy brit est is, Howard Williams karmester közreműködésével.
A fő-zeneigazgató a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorának is a vendége volt, ahol egyebek mellett arról beszélt, fontosnak tartja, hogy legyenek olyan programjaik - köztük anyák napi, Mikulásváró és farsangi rendezvények - amelyeken az egész család részt vehet. Ezekkel a programokkal a nagyszülők, szülők mellett a gyerekeket is szeretnék megszólítani.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik