dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Sectah: Lent az utcán

Sectah - Lent az utcán

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Sectah
Album: Keressük!
Szövegírók: Pintér Mihály
Day
Radical
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 3, összesen 23623 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Lent az utcán

Day:

Te a szüleiddel nőttél fel, mi meg lent az utcán
Felcseperedsz minden szebb lesz hidd el ez hazugság
Csak magadra számíthatsz egyedül lent az utcán
Színjáték az élet valaki meghal baszunk rá

Radical:

Korán ráébredtem hogy a valóság nagy szívás
Gyerekként kiközösítettek mégse voltam hibás
Csak a pólóm nem volt Filás
8 évesen rá jöttem hogy az élet nem kacagás
Hanem sokkal inkább sírás

Day:

De sosem panaszkodom volt egy boldog gyerekkorom
Ebbe kapaszkodom, túlléptem a kamaszkoron
Gyorsan felnőttem, megtanultam minden szabályt
A nép mindent megzabál, az összes ember kajak bolond

Radical:

Mindenki fellép a porondon, de én maradok a föld alatt
Mert ez nekem az alap
Akár a telepen, mi nekem örökre meg marad
Míg sok barátság szét szakad
Szopjon az összes kamu alak
Itt csak valós akad!

Refrén(2x) :

Az én dolgom hogy miben hiszek! A te dolgod hogy mire viszed!
Nem tudom kiben bízhatok, ha átbaszol mindent viszek!
Lent az utcán…az élet rideg, minden éjszaka hideg
Ha bajba kerülsz, ne várd hogy anyád kiszed!

Radical:

Én már átéltem sok jó dolgot és sok rosszat
De mindig voltak haverok kik bíztattak hogy osszam!
A fejem most már koppan, mert benőtt a lágya
De az utca ugyanarról szól, nem változott a tárgya

Day:

Lent az utcán megy a streetball, Lent az utcán megy a beef
Lent születünk meg, de fent halunk meg, vágod ez a street
Nem tudom mi lesz velem, sosem tudom ki lesz velem
Tudom hogy nem jut semmi ingyen nekem
Ez jutott Isten Velem…

Radical:

Eltemetem a hitem
Már túl sok embernek hittem
Megesett hogy lehúztak
De volt hogy mindent én vittem
Szerezd meg ha nincsen ez az íratlan törvény
Az utca mint egy örvény beszippant
Tudja az egész környék

Day:

Az utam ketté törték de már jó irányba haladok
Amit nyomok mind meg történt, Ha jó fej vagy így baszhatod
Azt adom amit kapok saját babérokat aratok
Tűzzön rám az életet célt téveszt minden töltényt

Refrén (2x)

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Moby visszatér Budapestre - újra élőben hallhatjuk az elektronikus zene ikonikus alakját

Az elektronikus zene úttörője és a kortárs kultúra egyik legnagyobb hatású alakja, Moby 15 év után ismét Magyarországon lép fel - 2026. augusztus 1-jén egy teljesen új koncertélménnyel várja a közönséget. 





Az elismert művész a Budapest Park színpadán ismét életre kelti azt a zenét


Azt a zenét, amely már több mint három évtizede formálja a modern hangzás érzéki és gondolati dimenzióit. 


Moby dalai hosszú évek óta emberek millióinak legbensőbb pillanataihoz kapcsolódnak - és ma is ugyanazzal az érzelmi súllyal szólalnak meg. 


Moby-dalszövegek itt.


Moby megújult élő koncepciót hoz a színpadra


A több mint egy évtizednyi szünet után 2024-ben visszatérő művész 2026-ban nagyszabású turnéra indul, Az ambient textúrák, a rave-energiát hordozó ritmusok és a lélekteli vokálok új intenzitással szólalnak majd meg a Budapest Parkban. 


A műsorban helyet kapnak időtlen klasszikusai, pályája kevésbé ismert gyöngyszemei, valamint friss, újraértelmezett hangszerelések - ahol a nosztalgia és a mai hangzás egyszerre van jelen.


Művészet és felelősség – így írta be magát a zenetörténelembe


Az 1999-es Play c. album több mint 12 millió példányban kelt el, és minden idők egyik legmeghatározóbb elektronikus lemezeként tartják számon. A Porcelain, Natural Blues, Why Does My Heart Feel So Bad? és Honey mára kulturális alapvetésekké váltak.


Számok, amelyek egy korszak hangulatát hordozzák


Why Does My Heart Feel So Bad?

Porcelain / Beach

Lift Me Up


Moby volt az első előadó, aki egy teljes album minden dalát filmekhez, sorozatokhoz és reklámokhoz licencelte – új korszakot nyitva ezzel a zeneiparban.


Pályája során több mint 20 millió eladott lemezzel, rangos díjakkal – többek között MTV, Billboard és Grammy-jelölésekkel – írta be magát a zenetörténetbe. 


Dolgozott David Bowie-val, a Public Enemyvel, Ozzy Osbourne-nal, a Beastie Boys-szal és a Daft Punkkal is; remixei a mai zenei színtér meghatározó alkotásai.


Moby zenei munkája mellett aktív humanitárius tevékenységet is folytat


Többek között támogatja a Humane Society, az ACLU és az Institute for Music and Neurologic Function szervezeteket. Filmkészítőként a Little Walnut produkciós céget vezeti, nevéhez fűződik a nemzetközi fesztiválokon díjazott Moby Doc és Punk Rock Vegan Movie című dokumentumfilm is. Jelenleg Tecie címmel egy játékfilmen dolgozik, amelynek bemutatója 2026 nyarán várható.


A hangulat, amitől minden más


A ’90-es években New York szűk, félhomályos lakásaiból indult útjára az a lo-fi elektronikus világ, amely mára globális zenei szimbólummá vált. 


Moby zenéjében mindmáig jelen van a magány és a remény, a vágy és a veszteség, az emlékezés és az idő súlya. Ez az érzelmi mélység teszi különösen aktuálissá visszatérését: művészete egyszerre idézi fel a modern ember belső vívódásait, és kínál kapaszkodót a mindennapok zajában.

 

Több mint zene: életstílus


Moby (polgári nevén Richard Melville Hall) a kortárs zenei kultúra egyik legsokoldalúbb alakja: zenész, producer és író, 1965-ben született a New York-i Harlemben. 


A „Moby” becenevet már kisbabaként kapta – a híres író, Herman Melville leszármazottjaként ez szinte természetes volt.


Kilencévesen kezdett zenét tanulni


Klasszikus darabokat játszott, zeneelméletet is tanult. A nyolcvanas években a New York-i punk rock színtér aktív szereplője volt, majd az elektronikus zene felé fordult. Első kislemeze, a Go, 1991-ben jelent meg – azóta 22 albumot adott ki.


Az elmúlt években alkotói pályája új művészi és személyes irányokba bővült


Zenéjét a mai napig eszközként használja a mélyebb önreflexióra, a tudatosság felébresztésére, spirituális és társadalmi üzenetek közvetítésére. Az állatvédelem, a környezetvédelem, a veganizmus és a tudatos életmód egyik legismertebb szószólója, jelentős bevételeit jótékony célokra ajánlja fel. 


Közvetlenségéről is ismert: nem ritkán saját New York-i vagy Los Angeles-i kávézóiban beszélgetett vendégeivel, távol tartva magát a hírességeket körülvevő felhajtástól.


Emlékezetes este


A 2026-os Moby-koncert a Budapest Parkban a nyár egyik legemlékezetesebb élőzenei eseményének ígérkezik. 


A közönség egy egyedi zenei utazás részese lehet, ahol atmoszférikus hangképek, a rave energiáját idéző lüktetések és érzékeny, mélyre ható vokálok találkoznak. A műsor egyszerre épít az időtlen slágerekre és nyúl a kortárs hangzás eszközeihez: jól ismert dallamok, ritkábban hallott darabok és újraértelmezett kompozíciók alkotják majd a repertoárt.

 

Mi? Moby koncert

Mikor? 2026. augusztus 1.

Hol? Budapest Park (1095 Budapest, Fábián Juli tér 1.)

További részletek az esemény FB oldalán, itt.

A jegyek december 5-én 10:00-tól érhetőek el a koncert hivatalos értékesítési felületén.



 

Fotó: Charm Music Hungary

 

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás