


| Előadó: | Rock'n Roll Swindle |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Abaházi Csaba Csarnoki Antal Váry Zoltán Abaházi Zoltán Lévai Hangyássy László |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Fekszem a földön, nézek az égre fel
Sűrű csend van, az éjszaka átölel
És érzem, ahogy hív...
Álomba ringat és lassan felemel
Repít az ég felé, hagyom hadd vigyen el
Érzem, egyre csak hív...
Szállok a tengerek fölött
Járok a csillagok között
Szárnyalok!
Házak, városok
Ma mindent itt hagyok
Egy hosszú útra indulok
Vissza ne várjatok
Hívnak a csillagok
Az álmok szárnyán szárnyalok
Fekszem a földön, de a testem messze jár
A hegyek csúcsán, felhők között száll
És mindent elérhetek...
A Napot, a Holdat és minden csillagot
A képzelet szárnyán bárhova eljutok
És mindent elérhetek...
Szállok az óceán fölött
Járok a csillagok között
Szárnyalok!
Házak, városok
Ma mindent itt hagyok
Egy hosszú útra indulok
Vissza ne várjatok
Hívnak a csillagok
Az álmok szárnyán szárnyalok
Rám tör a hajnal és újra elragad
Széttép mindent, és semmi nem marad
Bárcsak ébren tarthatnám az álmokat...
Házak, városok
Ma mindent itt hagyok
Egy hosszú útra indulok
Vissza ne várjatok
Hívnak a csillagok
Az álmok szárnyán szárnyalok
Házak, városok
Ma mindent itt hagyok
Egy hosszú útra indulok
Vissza ne várjatok
Hívnak a csillagok
Az álmok szárnyán szárnyalok
Egy hosszú útra indulok!
Az álmok szárnyán szárnyalok!



Juanes, Beth Hart, a Kraftwerk és a Pink Martini is fellép a jövő évi VeszprémFesten, amelyet július 15-18. között rendeznek meg Veszprémben.
- Egy fesztivál nemcsak remek kikapcsolódási és szórakozási lehetőség, hanem a regionális gazdaságoknak is erős motorja lehet a munkahelyteremtés, az idegenforgalom fellendítése és a gasztronómiai kínálat megerősítése révén, valamint azzal, hogy ismertebbé teszi a térséget - hangsúlyozta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter.
A VeszprémFest prémium fesztivál, a Rozé Rizling és Jazz napok programjai mindenkinek ingyenesen elérhetők, ezáltal minőségi kulturális programot kapnak a veszprémiek és a térségben élők.
- A kultúrát és a közösségépítést városfejlesztési eszközként fogjuk fel Veszprémben, amint azt a 2023-as Európa kulturális fővárosa programban is megmutattuk. A város élhetőségéhez, versenyképességéhez minden területen hozzá tudnak tenni a fesztiválok - mutatott rá Porga Gyula, Veszprém polgármestere.
A VeszprémFest 2026-os programjai
A nyitónapon, július 15-én, szerdán a kolumbiai énekes, Juanes áll színpadra. A latin rockzene egyik legismertebb nemzetközi előadójának stílusát a spanyol nyelvű rock és popdalok, valamint a kolumbiai népzenei elemek határozzák meg.
A következő napon, július 16-án, csütörtökön az amerikai Beth Hart lesz hallható, aki egészségügyi okokból mondta le idei koncertjét, de jövőre pótolja európai turnéját, így Veszprémbe is ellátogat. Stílusát a blues a rock és a soul jellegzetes keveréke jellemzi.
Veszprémbe érkezik a Kraftwerk
Július 17-én pénteken a német Kraftwerk produkcióját hallhatja a közönség. A düsseldorfi csapat az elektronikus zene egyik úttörőjének számít, nevükhöz fűződik a "robot-pop" koncepció megalkotása. Hatásuk vitathatatlan a későbbi zenei irányzatokra, többek között a techno, a hip-hop és a szintetizátoros popzene fejlődésére.
A zárónapon a Pink Martini ad koncertet
A zárónapon, július 18-án szombaton pedig az amerikai Pink Martini zenekar lép fel a VeszprémFesten, akik idén elmaradt koncertjüket pótolják 2026-ban. A többnemzetiségű együttes 25 nyelven ad elő dalokat a klasszikus-, a dzsessz-, a latin és a popzenei műfajokat egyesítve, egyedi hangzást teremtve.
A VeszprémFest kísérőrendezvényei
Tizenhatodik alkalommal rendezik meg július 10-19 között a veszprémi Óváros téren az ingyenes Rozé Rizling Jazz Fesztivált, amelynek programját tavasszal ismertetik. Szintén később jelentik be a Séd-völgyi jezsuita kolostorhoz tervezett rendezvényeiket.
Fotók: Veszprémfeszt