Előadó: | Sipos F. Tamás |
---|---|
Album: | Nincs baj, baby! |
Megjelenés: | 1994 |
Hossz: | 3:42 |
Szövegírók: |
Marosi Z.Tamás (Pierrot) Marosi Tamás Z |
Marosi Z.Tamás (Pierrot) |
|
Kiadó: | EMI Music |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
1. Tudom, hogy az ajtózár az nem egyszerű dolog,
Ha beletaláltál a kulccsal, az még két irányba forog.
S ha nem akar menni balra, akkor ott van még a jobb.
Szép vagy bébi, de az eszed lehetne nagyobb!
Nem indul a magnó soha "Stop" gombbal,
És lehet az is fontos, hogy az A oldal vagy B oldal.
Csinos az a papucs, de az utcán mész vele.
Idegesít és kész! - Jó!
R. Ne sírj, kérlek én sem veszem a szívemre már.
Nő vagy és ezt elfogadtam, én akartam és bele is buktam.
De nincs baj, bébi!
Úgy érzem, így is megéri:
Fő, hogy mindig forró az ágy.
Én mondom, hogy nincs baj, bébi!
A bizonyítványt senki se kéri,
Fő, hogy gyakran égessen a vágy.
2. Tudom, sokat betegeskedtél, s nem ment jól a suli,
És Arkhimédész nem számít, ha este megint buli.
De ha beleülsz este a kádba, csak a túlfolyóban bízz:
Ha teleengedted, ne lepődj meg, ha kifolyik a fürdővíz.
Bezzeg a fodrász, a kozmetikus tudja,
És az a hiba, hogy ha teheti el is mondja.
Jön az a sok bölcsesség és világos már minden,
Csak az nem, hogy itt szebb lehetsz, de okosabb biztos nem.
R., Nincs baj...
Zenés esttel tisztelegnek Cseh Tamás emléke előtt barátai, tisztelői Bakonybélben szombaton. Az esten a jazz és a világzene mellett felhangzanak majd Cseh Tamás dalai, bakonyi indián énekek és country muzsika is.
Immár 11 éve rendezik meg Cseh Tamás halálának évfordulóján a település díszpolgára tiszteletére az emlékestet a Szent-kúti kápolna mögötti területen.
A fellépők
A Makám Trió alapítója, Krulik Zoltán zeneszerző, gitáros, dalszerző énekesként mutatkozik be a közönségnek Kézdy Luca hegedűs és Bata István basszusgitáros, a jazz és a világzene terepeit bejáró muzsikusok társaságában. A trió, amely tavaly tavasszal alakult, a saját dalok mellett
a Cseh Tamás-Bereményi Géza szerzőpáros, a Kex énekese, Baksa Soós János, valamint Jász Attila, Zalán Tibor és Másik János verseire és szövegeire komponált dalokat ad majd elő.
Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész és
rajztanár 1990-ben
Fotó: Fortepan/Glósz András
Az est fellépői között lesznek nem hivatásos muzsikusok is
Baky György és Üveges Csaba kedvtelésből állt össze zenélni, elsősorban country-zenét játszanak. Baky György volt az a polgármestere Bakonybélnek, aki Cseh Tamás díszpolgárrá választását kezdeményezte. Üveges Csabának, a Jamboree Country Band egyik alapítójának műsorában az amerikai népzene kap főszerepet.
Víg Mihály, Cseh Tamás egykori zenésztársa, valamint az énekes fia, Cseh András közös műsorral lépnek színpadra.
Tolmácsolásukban Cseh Tamás dalai mellett bakonyi indián énekek is elhangzanak, hiszen az énekművész a bakonyi indián játék révén került kapcsolatba Bakonybéllel.
Az emlékestet tábortűz zárja, amely mellett immár 11 éve Mülhauser Martina idézi meg gitárjával és énekével Cseh Tamás emlékét a közönséggel együtt.
Kiemelt kép: Andrássy út (Népköztársaság útja) 101., a Magyar Újságírók Országos Szövetsége székházának emeletén működő 25. Színház. Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész, rajztanár a Dal nélkül ... koncerten 1975-ben
Fotó: Fortepan/Vadász Ágnes