Előadó: | RBD |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Már nem akarom ezt
Ezt amit érzek, ami a csontomig fáj
Ez az üresség ami elemészt idebenn
Sosem gondoltam hogy szenvedek a csókjaid nélkül
A bőröd érintése nélkül
Ez az egész emlék
Ami egyre inkább megöl amióta messze mentél
És ma szövöm az álmaim bánatát
Mennyire szeretnék megválni ettől a testtől
Felébredni enélkül a tegnap nélkül
Nincs szerencsém
Vagyok ahol vagyok és akivel vagyok
Te megjelensz, a lényemben vagy
Refr.:
Nem akarlak elfelejteni
Nem tudom kitörölni az emlékezetemet
Nem tudlak elfelejteni
Nem tudom kitörölni a történetünket
Nem akarom kitépni a szívemből
A hangod rezgését
Mert ragaszkodom a szerelmedhez, a szerelmedhez
Már nem akarom ezt
Ezt ami megdermeszt, ami elsüllyeszt a csendben
A napokra gondolok amelyekben mélyen bentmaradtál
Nem találok semmit ami felülmúlja a mi időnket
Senki sem hasonlít hozzád
Nincs szerencsém
Vagyok ahol vagyok és akivel vagyok
Te megjelensz, a lényemben vagy
Refr.:
Nem akarlak elfelejteni
Nem tudom kitörölni az emlékezetemet
Nem tudlak elfelejteni
Nem tudom kitörölni a történetünket
Nem akarom kitépni a szívemből
A hangod rezgését
Mert ragaszkodom a szerelmedhez, a szerelmedhez
Együtt veled, ma megadnék mindent
Hogy érezzem
A langyos simogatásaidat
És soha sem engedném
Hogy eltávolodj soha többé
Többé tőlem
Szeptember 30-án ismét a fiataloké lesz a Müpa
Az egyetemi napon a hallgatók bejárhatják az épület rejtett zugait a magyar könnyűzenei élet kiválóságai és a Müpa szakemberei által vezetett ingyenes backstage-túrákon, továbbá minikoncerteken vehetnek részt, és közelebbről is megismerhetik, hogyan működik a kulturális intézmény.
A backstage-túrák egy részén a résztvevőket ismert művészek - Beck Zoltán és Grecsó Krisztián, Co Lee, Fekete Giorgio és Mehringer Marcell - kalauzolják, akik személyes történeteiket és friss müpás élményeiket is megosztják a hallgatókkal.
A túravezető művészek nemcsak mesélnek, hanem hangszerüket is megszólaltatják
Ezáltal a diákok a történetek mellett olyan exkluzív eseményeken is részt vehetnek, mint a Mehringer akusztik, a beck@grecsó, a Co Lee x DOÓR akusztik, valamint a Carson Coma frontembere, Fekete Giorgio minikoncertje.
Mehringer akusztik is lesz
Fotó: Mehringer
A résztvevők bepillanthatnak a kulisszák mögé
A Müpa munkatársai által vezetett tematikus backstage-túrákon oda is betekintést kapnak a hallgatók, ahová a nagyközönség csak ritkán juthat be. A séták során fény derül többek között arra, hogyan népszerűsítik a Müpa évi több mint 1500 programját, szó lesz a különleges színpadtechnikai megoldásokról, kiderül, hogy hány kolléga dolgozik egy előadáson, és hogyan zajlik egy élő koncertközvetítés a Müpa videó- és hangstúdióiban. A résztvevők mindemellett megnézhetik, hogyan próbál például a Fitos Dezső Társulat vagy az Anima Musicae vonósnégyes.
Láthatják a látogatók, hogy hogyan próbál az Anima Musicae vonósnégyes
Fotó: Anima Musicae hivatalos
A leendő közgazdászok és jogászok éppúgy megtalálhatják a kedvükre valót, mint azok, akiket a szcenika, a hangstúdiók világa, vagy éppen a marketing vonz, de azok számára is bőven akadnak inspiráló pillanatok, akik még nem döntöttek a jövőjükről.
Részletek a belépés kapcsán
Az esemény ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, a backstage-sétákra pedig a helyszínen lesz lehetőség jelentkezni. A gördülékeny belépéshez érvényes felsőoktatási diákigazolvány szükséges, és a hallgatókat kísérő oktatók számára szintén nyitottak a programok.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik