dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Olvasók a zŰrben: Szobám mélyén

Olvasók a zŰrben - Szobám mélyén

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Olvasók a zŰrben
Album: Keressük!
Szövegírók: Bati (Olvasók a zŰrben)
Stek
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 3662 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Szobám mélyén

négy falam közt gerjedek
a por alatt a múltam ül
egy szem alatt a végtelen
a végtelen pedig az űr

egy könnyő lehellet
mezmozgatja legbelül
az örzőt aki éber
ám általában szenderül

és aki szembenül
gyönyörű és tiszta,
mélyen mégis érzi
hogy a megbecsülés ritka

szűk szobám falára,
hagjegyet illesztek,
és ha megpendítem
az agyam titkát fejti meg

és előjön a rejtekéből
minden féle rémisztő
2 lábú e dúrok
rettegnek a c fissztől

mosolyod álszent
azt hiszed meg érintő,
a hazug pillantásod
ami másoknak el rettentő...

nekem meg méreg
de ez folyik az eremben
szemem a kulcslyuk
látod mi folyik a fejemben?

lányok patakban
henyélnek a parton
mégis ezt a részét
arcom álarcaként tartom

elopod az életem
és eladod fillérekért
majd köszöneted nyílvánítod
az elmúlt évekért

sziporkázik belőlem
és párolog a kétség...
ha a vakok közt a néma
szólal fel a látottakért

és majd a süket,
tapsol ha meg hallja,
hogy ribancok közöt
királynővé érett a legalja

és mentenék mi szép volt
de az is lassan rémség...
csak az a baj az ocsmányból
nehezen lesz szépség...


kövérnek kövér ő
de nem az ő hibája
ha kibasszák az utcára
még a szart is kiállja

királynak királya
imádva kívánja,
legyen meg a sunája
még ha nem is kiáltja

és ha nem imádva
hát akkor szemétbe
ugy köpöd le hátulról
hogy nem nézel a szemébe

pedig ő és te
függtök a dőlésre
ha távol van kit szeretsz
nem pedig egy köpésre

vérző a nézése
két karja zárva áll
repkedő szépsége
vérzően szálldogáll

végül is miért ne
kérdezem a körömtől
ők azt mondják hogy
már nem láttak a gyönyörtől

és amit örököl,
az talán a legszebb,
ez késztet a zajra
hogy csináljak még reppet

dönget és örökre
börtönbe zörögve
dallamláccal ráverve
táncolna és pörögne

hát még a mellkasa
úgy törik meg a hangon
hogy értelmetlenné válik
minden kurva zsargon

és ha majd feltartom
ő lesz ki gyűjti be
az emléket ami majd
az igazam nem töri le

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Új dallal indítja a 2026-os évet a Down For Whatever

Erőteljesen rúgja rá az ajtót a 2026-os évre a Down For Whatever. Megérkezett legújabb daluk, a „Menekülj tőlem!”, amely ezúttal is hozza a zenekartól megszokott intenzív megszólalást. 






A sötétebb hangulatú szerzemény tökéletesen vetíti előre azt az irányt, amely a banda hamarosan érkező új nagylemezén teljesedik majd ki.


Az előadó dalszövegei itt.


Itt a Menekülj tőlem!


A leginkább modern rock jegyekkel építkező zenekar számára a tavalyi esztendő kiemelkedő volt, hiszen két jubileumi koncerttel ünnepelték meg a tizedik születésnapjukat (Barba Negra, Dürer Kert), valamint részt vettek az első teljes egészében önálló turnéjukon is.


A most megjelenő „Menekülj tőlem!” nyers őszinteséggel fogalmaz meg belső konfliktusokat - mindezt feszes hangszereléssel és karakteres énektémával.


„A Menekülj tőlem egy bensőséges folyamat eredménye, a személyes démonokról, a szorongásról és az ismétlődő belső hullámvölgyekről szól. A dal középpontjában a lelkiismeret-furdalás áll. 


Az a fajta belső elakadás, amikor az ember tudja, hogy nem képes azt nyújtani, amire egy számára fontos személynek szüksége lenne.


A szám a visszatérő, mély felismerések és a saját korlátaink tudata köré szerveződik. A városi képek, a lepusztult utcák, a lámpák és a hajnalok a mentális labirintusaink jelképei. Ezek a szimbolikus elemek az elveszettséget, az elakadás érzését és a kiút hiányát jelenítik meg a dalban. A lámpaoltás például azt a pillanatot jelképezi, amikor már nincs mibe kapaszkodnunk...” - kezdte Diószegi Kiki, a zenekar frontembere. 


„Az alkotási folyamat ezúttal eltért a korábbi munkáinktól. A Menekülj tőlem eredetileg egy saját magamnak készült, írt dal volt, amelyet hosszú ideig nem akartam publikálni. Végül a zenekarral együtt dolgoztuk át, megtartva a dallam, a szöveg és az eredeti harmóniák őszinteségét, majd felöltöztettük abba a formába, amelyben most megjelenik.” - tette hozzá.


Zenekari hagyomány, hogy a videóklipeket is ők maguk készítik, Császár Róbert és Zsoldos Dávid irányításával.


„Miután a dal elérte a végleges formáját, Dáviddal együtt elkezdtük kidolgozni, hogyan tudnánk vizuálisan is reflektálni erre a hangulatra. Tudatosan hidegebb színekkel dolgoztunk ebben az image klipben, ugyanakkor a dal erős kettőssége miatt szerettünk volna egy ellenpontot is megjeleníteni benne - így került képbe a vörös tónus.” - kezdte Császár Róbert. 


„Az esős, elmosódott képi világot nem utólagos, speciális effektekkel készítettük el, hanem egy 1×1 méteres plexilapot rögzítettünk a kamera elé, amit a felvételek közben permeteztünk vízzel.” - zárta végül a kulisszákat illetően.




2026 sem csak stúdiómunkáról szól majd


A formáció hamarosan miniturnéra indul, amelynek állomásai Debrecen, Tatabánya, Gödöllő és Kaposvár lesznek. Tavasz végén pedig egy újabb friss dal megjelenése várható, tovább építve a közelgő, tíz tételes lemez világát. A Down For Whatever tehát nagy lendülettel, határozott tervekkel vág neki az új évnek - a „Menekülj tőlem!” pedig világos üzenet: a produkció nem lassít, sőt, minden eddiginél tudatosabban halad tovább saját útján.



Fotók: Down For Whatever

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás