Előadó: | Edda Művek |
---|---|
Album: | Átok és áldás |
Megjelenés: | 2009 |
Hossz: | 4:19 |
Szövegírók: |
Pataky Attila |
Gömöry Zsolt |
|
Kiadó: | Pataky Management |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Még a karomban tartalak Kedvesem.
Még a karomban tartalak édesen.
Még a karomban tartalak és elhiszem
Mikor azt mondod, semmi baj, higgyj nekem.
Még bátran indulok, teszem a dolgomat,
Még elhiszem, hogy minden így marad.
Már nem érdekel, hogy bántanak
A nekem szánt hideg szavak.
Ref.:
Mert így volt jó,
Mert így volt szép,
Mert még minden csak a miénk,
Mert így volt szép:
Már nem érdekel semmi sem,
Csak a vérem lüktet fájón szüntelen.
Már nem érdekel a félmosoly,
Ha ma még hozzám tartozol.
Ha ennyi volt is, én áldalak,
Megcsókolom gyönyörű arcodat.
Álomba csókollak Én szép Kedvesem
És melletted álmodom majd csöndesen.
Ref.:
Mert így volt jó,
Mert így volt szép,
Mert még minden csak a miénk,
Mert így volt szép:
Október 23-26. között rendezik meg a CsabaParkban Magyarország egyik legnagyobb gasztrokulturális eseményét, a Csabai Kolbászfesztivált.
A fesztivál felvezetéseként október 9-én tartják a nemzetközi szárazkolbász-verseny zsűrizését a Csabai Rendezvénypajtában. A díjakat a fesztivál nyitónapján adják át.
Szárazkolbász-versenyre is lehetett jelentkezni
A szárazkolbász-versenyre mű- és természetes bélbe töltött szárazkolbásszal lehetett nevezni. Húsüzemek, magánszemélyek, kolbászt árusításra vagy saját fogyasztásra készítők egyaránt jelentkezhettek.
A csabai kolbász és a hagyományőrző programok kerülnek középpontba
Lesz disznóvágás-bemutató, kézműves vásár, mezőgazdasági kiállítás, és a családok számára is készülnek programokkal.
Minden generációt változatos gasztronómiai, kulturális és zenei programokkal várnak
A fesztivál nyitónapján, október 23-án a gyerekeké lesz a főszerep: óvodások és iskolások mérik össze tudásukat a kolbászkészítő versenyen. Pénteken a középiskolások és egyetemisták kolbászkészítő versenyével indul a nap.
A fesztivál csúcspontja a szombati nap, akkor rendezik a nemzetközi kolbászgyúró versenyt.
A vasárnap a családok és a hagyományok napja lesz
A cégek kolbászgyúró versenye mellett töltöttkáposzta-főző verseny és színes záróprogramok várják a közönséget. A gyermekeknek szól az Alma Együttes és a Kicsi Gesztenye Klub.
Zenei fellépők
A belépődíjas rendezvény fellépői között lesz a Csík Zenekar, a Bagossy Brothers Company, Beton.Hofi, a Bohemian Betyars, a Parno Graszt, a Gypo Circus Szirota Jenniferrel, a Follow The Flow, a Halott Pénz, Fásy Ádám és a Gypsy Kings, továbbá a NOX, DESH és Regán Lili. Nemzetközi fellépőként a Britain’s Got Talentből Taryn Charles-t is láthatja a közönség.
Fotók: Csabai Kolbászfesztivál Facebook