dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Hooligans: Várok rád (Nem hall, nem lát, nem beszél)

Hooligans - Várok rád (Nem hall, nem lát, nem beszél)

off off off off off
Nem Hall Nem Lát Nem Beszél
Előadó: Hooligans
Album: Nem Hall Nem Lát Nem Beszél
Megjelenés: 1997
Hossz: 4:23
Szövegírók: Tóth Tibor
Marót Péter
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Bogart Records
Stílus: Rock
Címkék: Keressük!
Miről szól a(z) 'Várok rád (Nem hall, nem lát, nem beszél)' dalszöveg ?
A szöveg egy érzelmekkel teli találkozásról szól, ahol az énekes a múlt egy tűzvészének lányát idézi fel, aki valami másra várt. Az énekes a lány magányát és várakozását említi, melyet a holdfény tükröz, amint előtűnik a felhők mögül. Az énekes arra biztatja a lányt, hogy csatlakozzon hozzá, mert ő vigyázni fog az álmaira és vágyaira mint egy angyal. Az énekes a fényként azonosítja magát, amellyel a lány szomját oltaná, de figyelmezteti, hogy ne vegyen mindent komolyan, mert ez csak egy emlék. A dal többször ismétli a meghívást, hogy a lány csatlakozzon hozzá, mert ő vigyázni fog rá.
Nyomj egy like-ot ha tetszik ez a rovat!
Megtekintve: Ma 6, összesen 70985 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Várok rád (Nem hall, nem lát, nem beszél)

Hol van már az az ébredés?
Tudod jól, egyszer minden véget ér
Valahol, valamikor, valami történt velem
Úgy érzem, hogy valami volt
Jött egy lány, egy tüzes boszorkány
Rám nézett és tudtam jól
Valami másra vár

Holdfény a felhők mögül
Megtöri a sápadt magányt
Rád néz mikor egyedül vagy te lány

Gyere, én várok rád
Neked semmi se fáj
Álmaidra, vágyaidra
Egy angyal vigyáz

Igen én, én vagyok a fény
Kivel a szomjad oltanád
Mikor a tested tűzben ég
Igen én, mindig várok rád
De ne vegyél, ne vegyél
Komolyan mindent
Ez csak egy emlék semmi más

Holdfény a felhők mögül
Megtöri a sápadt magányt
Rád néz mikor egyedül vagy te lány

Gyere, én várok rád
Neked semmi se fáj
Álmaidra, vágyaidra
Egy angyal vigyáz (x2)

Gyere, én várok rád
Tudom, neked semmi nem fáj
Álmodra és vágyadra
Egy angyal vigyáz, vigyáz, vigyáz

Gyere, gyere, gyere, várok rád

Várok rád
Neked semmi se fáj
Álmaidra, vágyaidra
Egy angyal vigyáz

Gyere, én várok rád
Neked semmi se fáj
Álmaidra, vágyaidra
Egy angyal vigyáz (x3)

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Hosszú idő után új dallal jelentkezett DiazMentha duója

Hosszú idő után újra összeállt Diaz és Mentha: megjelent a Méreg, a duó friss dala, amely a 2010-es években megismert közös munkák (Nélküled, A part) után új fejezetet nyit a történetükben. 






A Méreg az elmúlt évek megpróbáltatásaira, belső vívódásaira reflektál: ugyanakkor nem csak a veszteségekről szól, hanem arról az állapotról, amikor az ember azt érzi, hogy nincs a jó úton, de ezt még magának sem meri bevallani. A belső én ilyenkor szinte ordít, hogy valami nem oké, de ezt sokszor nem halljuk meg - a refrén is erre a felismerésre reflektál.

 

„Sokszor vannak olyan pillanatok, amikor úgy érezzük, senki nem ért meg minket, pedig jó lenne, ha valaki mélyre látna és meglátná, mi a bajunk. Közben ezeknek a dolgoknak a nagy részét végül magunkban kell helyretennünk” 


- meséli a dalról Diaz. A Méreg hangulatában melankolikus és mély, ugyanakkor fontos volt, hogy reményt is adjon: „Szerettem volna, ha azt éreznék az emberek, hogy nincsenek egyedül.”



 

A zene és a szöveg megírásán túl a videoklip is teljes egészében self made módon készült. A Kanári-szigeteken, Tenerifén forgatott anyagról Mentha így mesélt: „Ez egy régi történet köztünk Diazzal, mindig ott volt a levegőben, hogy egyszer újra csinálunk valamit. Most jött el az ideje”. A videót stáb nélkül forgatták le, minden külső segítség nélkül, ami tudatos döntés volt: "A videót teljes egészében mi készítettük - gyakorlatilag én forgattam az anyagot, stáb nélkül. Itthon nem találtunk olyan helyszínt, ami azt éreztük, hogy passzolt volna a dal hangulatához. Az óceán, a fekete homokos tengerpart és a Teide látványa viszont mind erősen rezonált a Méreg világával” - teszi hozzá.

 

A Diaz-Mentha együttműködés nem érinti sem a Wellhello, sem a Hősök működését: mindkét formáció továbbra is aktív, a Méreg egy különálló projekt eredménye.


Fotó: DiazMentha

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Zeneszöveg kvíz

Adományozás